tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
Sigma 24-70/2.8 EX vs Tamron 28-75/2.8
Witam,
czytajac forum i rozne testy np optryczne dowiedzialem sie ze wyzej wspomniany obiektyw posiada hmm srednio cichy AF, co ciekawe na targach w lodzi bawilem sie glownie tym szkielkiem i ostrzyl mega cicho,duzo ciszej od kita ,ba ... w ogole nie bylo go slychac.a co lepsze bylem pewny ze taka kobyla bedzie krecila przy tylu zaroweczkach dluzej od kita, co zmusilo mnie do ponownego zdziwienia sie mocno in plus, gdyz sigma ostrzyla bardzo szybko i pewnie...choc bardzo ciemno nie bylo, kit nie byl juz taki pewny...
ciekawi mnie tylko jak sprawa wyglada z tamronami,AF i predkosc w porownaniu do tej sigmy, i choc temat walkowany juz wiele razy na kazdym chyba forum foto, to zalozylem nowy watek bo jest on dla mnie czyms innym od zwyklych wyborow co kupic...
Hmmm poza moimi dywagacjami mialbym goraca prosbe do uzytkownikow szkiel sigmy 24-70 ex i tamrona 28-75 2.8 o podeslanie na maila kilku fotek, glownie zalezy mi bardzo na tym aby zobaczyc te mydlane zdjecia, bo robiac na pelnej dziurze wydawalo mi sie ze zdjecia sa bardzo ostre, ostrzejsze od kita...mierzylem to na oko na roznych ogniskowych zadnego FF tez nie stwierdzilem.... i dlatego zastanawia mnie bardzo czy po prostu te obiekcje co do mydlanosci obiektywow to czasem nie jest zwykle szukanie dziury w calym,choc moglem trafic na szklo ktore dziala swietnie z moim body...

Jedyna i chyba najwieksza wada tej sigmy to pierscien ogniskowej, czy Wy tez tak uwazacie.. ze jest zbyt waski, zbyt blisko body i zbyt ciezko chodzi?ale ogolnie boskie szkielko i wreszcie wygada to z body jak cos waznego, bo kit to taki tyci jest .... a mowia ze wielkosc nie ma znaczenia :d

no nie nudze juz Was,
pozdrawim poswiatecznie
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Rozumiem, że masz to szkiełko. Ciekawi mnie jak współpracuje z Pentaxem, bo miałem okazję pofocić D200 z taką Sigmą. Sama prezencja szkła jest naprawdę świetna, może ten ciężar już nie koniecznie. Niestety zabrakło mi czasu na dokładniejsze testy. Dlatego szukam opinii innych Pentaksiarzy o tym szkle.
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
Hermes, nie posiadam tego szkla, dopiero zamierzam kupic, troche razi mnie wizja problemow z FF lubBF przy tamronach choc 28-75 to mila opcja chocby cenowo. sigma naprawde urzekla mnie szybkim i bardzo cichym focusem, czy trafiala za kazdym razem w punkt, wydaje mi sie ze tak, testow z kratkami nie robilem ale jakosc zdjec raczej mnie zadowala, fakt ze przy 2,8 jest mydelkowato ale na potrzeby odbitek 15x21 wystarczy... dalej moze byc roznie,ale po przymknieciu jest ostro..bardzo mi sie podoba ze to szklo jest tak duze bo swietnie wywazyl mi body,a i wykonanie miodzio.

Jedyne co mnie meczy to 16-50 sdm, uszczelnione, tez jasne szklo,zeby tylko nie bylo loterii,choc pewnie mozna trafic swietny egzemplarz i wychwalac pod niebiosa.. tylko te 50 do portretu mi za malo... a ja bardzo lubie i duzo portretow robie... nawet przy slubach itp.. ale to juz inna dyskusja


pozdro
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
To zależy jaki zakres będzie ci bardziej przydatny, ale z testów wynika, że bardzo często na szerokim końcu występują aberracje(oczywiście myślę o szkłach 16-50, 17-50). Kolega zdecydował się właśnie i zakupił Tamrona 28-75/2.8. Testów wprawdzie nie robił, ale z dotychczasowych efektów jest zadowolony. Ja właśnie zamówiłem w Euro Sigme i czekam...Pewnym kompromisem może być Sigma 17-70, ale swiatełko spada szybko do 4.5.
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
tej sigmy 17-70 nie chce bo jesli mam kupowac obiektyw to chce miec na koncu jasno a nie ciemno prawie jak w kicie... i tu mnie nic nie przekona bo pozniej za zadna cholere zdjecia przy 2,8 nie zrobie ..tez mysle o tej sigmie,ale poczekam moze pentax cos wypusci dobrego ...
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
I tu się z tobą zgadzam w opinii o 17-70. Dlatego zdecydowałem się na Sigme i nie mogę już doczekać się na odbiór, ale to niestety pewnie po wielkiej majówce. Nic nie zapowiada, żeby Pentax wypuścił coś w tym zakresie, zwłaszcza że konkurencja S i T ma się tu całkiem dobrze. A wygląda jakby Pentaxowi w jasnych szkiełkach to najlepiej wychodzi cena, bo jakość, a zwłaszcza możliwości zoom-ów są raczej przeciętne. Chyba że coś ze stałek, ale cena może trochę osłabić. :shock:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wg najświeższego roadmap Pentaxa ma być 17-70, a także stałki DA 15 i DA 30 :roll: Ciekawe, tylko kiedy :-P
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Hermes napisał/a:
I tu się z tobą zgadzam w opinii o 17-70. Dlatego zdecydowałem się na Sigme (...) Nic nie zapowiada, żeby Pentax wypuścił coś w tym zakresie, zwłaszcza że konkurencja S i T ma się tu całkiem dobrze.


Nadchodzi przecież niebawem Pentax 17-70 f/4 IF SDM - foto .

Fakt - ciemniejszy, ale stałoświetlny i SDM.

[ Dodano: 2008-04-27, 22:07 ]
Dada napisał/a:
Wg najświeższego roadmap Pentaxa ma być 17-70, a także stałki DA 15 i DA 30


DA 30? A nie masz na myśli SMC-DA 35mm 2.8 Macro Limited? Bo ja tak, to już jest.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Samp napisał/a:
Nadchodzi przecież niebawem Pentax 17-70 f/4 IF SDM

Może będzie fajny, testy pokażą, użytkownicy ocenią. "Wielką niespodzianką" może być cena. W tej dziedzinie pentax nas nie rozpieszcza. Dla mnie niestety ciut przyciemny, a Sigma 17-70 ma światełko 2.8-4.5, co na szerokim końcu daje różnicę.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
30 to nie 35. :-P
http://www.pentax.jp/engl...ens/roadmap.pdf
A DA 15 ma być Limited- kolejny, brakujący do kolekcji :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dada, :shock: faktycznie

Reasumując:

SMC-DA 30mm f/? SDM
SMC-FA 31mm f/1.8 Limited
SMC-FA 35mm f/2 AL (to pewnie będzie R.I.P.)
SMC-DA 35mm f/2.8 Macro Limited
SMC-DA 40mm f/2.8 Limited
SMC-FA 43mm f/1.9 Limited

To chyba jedyny system z 6 stałkami na przestrzeni 13 mm! :-D

 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
a ktos wie jakie swiatło beddzie miala ta 15tka i 30tka??
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
ttb napisał/a:
a ktos wie
Być może konstruktorzy z Pentaxa, ale nie na pewno. :-P
Samp napisał/a:
SMC-FA 35mm f/2 AL (to pewnie będzie R.I.P.)
Wg pentax.jp jest w produkcji cały czas, tak samo jak FA 50.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
niech une sie zabiora raczej za projektowanie FFowych szkiel :evilsmile: :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Przy dobrym zoomie, np tamronik 17-50, konia z rzędem temu kto pozna co było podpięte...
co podpiete to moze nie... ale przy pelnej dziurze to bedzie rznica tym bardziej na odbitkach 30x40 i wiekszych....
A dobrz fota i tak sie obroni niezaleznie od jakosci :-P tyle ze wole zawsze miec zapas jasnosci niz swiadomoasc ze musze przymknac do f4 zeby bylo ostro :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
niech une sie zabiora raczej za projektowanie FFowych szkiel

Czy Ty czasem nie za duzo z Thomfoto dyskutowałeś :shock: ? To mogło być zaraźliwe. :evilsmile:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dada, - :-P

[ Dodano: 2008-04-27, 22:53 ]
ehh jakby mi tylna scianke zrobili do rollaja taka BW :evilsmile:

[ Dodano: 2008-04-27, 22:53 ]
taka 16mpix z symulacja TriX iilfrorda 100
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
espresso, ale ja wcale nie jestem zadowolony z takiej ilości tego typu szkieł. Wręcz przeciwnie!

W ofercie Pentax'a brak jeszcze wielu ważnych obiektywów, które posiada konkurencja. Mowa przede wszystkim o dobrych jasnych, stałoświetlnych standardowych zoomach; szkłach z SDM, dłuższych jasnych zoomach; szerszych standardowych zoomach (jak Olympusowski 12-60), czy dobrych zoomach o nieco większym zakresie (jak Nikkor 16-85).

Z mojego zestawienia wystarczyłoby zostawić SMC-FA 31mm f/1.8 Limited i SMC-FA 43mm f/1.9 Limited; a z SMC-DA 35mm f/2.8 Macro Limited zrobić pancake'a jak 40mm - i już byłaby genialna oferta.

 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
ad1
pewnie szczegól ale w tym zestawieniu Samp'a powinno byc
SMC-FA 31mm f/1.8 Limited (a nie DA)

ad2
SMC-DA 30mm - tylko 1.4 :!: :!: :!: :-P

i oczywiscie pod FF co najwazniejsze :mrgreen:

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
31 jest FA nie DA

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach