aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
JackDeJack napisał/a:
Ja mam RAW zapięte na stałe, więc jak dla mnie argument zupełnie nietrafiony.

I dlatego zamiast K200 wolałbyś kupić K100? Wolne żarty. Też mam RAW praktycznie na stałe ustawione... ale znam osoby co strzelają głównie w JPG (bo nie chce im się siedzieć potem nad fotami) i RAW używają okazjonalnie. Zresztą przecież to nie Ty kupujesz aparat :mrgreen:

papcio napisał/a:
Po wypowiedziach widać, kto czym fotografuje i osoby robiące zdjęcia K10 zachwalają go, natomiast ci, który fotografują K100 polecają K200 ;)

Mam kasetkę a polecam K10 lub K20 :-) Mimo, że K200 też macałem, to uważam, że przy obecnych cenach nie ma co się zastanawiać i warto kupić korpus bardziej profi.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Czytaj ze zrozumieniem.
Argument o przycisku RAW na korpusie jest po prostu żaden.

Mam K100DS i jakbym teraz (teoretycznie tylko) miał wybierać pomiędzy K10D i K200D to bez wachania wziąłbym ten pierwszy - ze względu na parę innych rzeczy dostępnych z pozycji guzików/przełączników na obudowie. Na razie mi te 6MPix starcza - koledze dziennikarzowi pewnie się przyda 10. Nie wiem czy to prawda ale podobno 6MPix szumi mniej niż 10MPix.

Uszczelnienia body są fajne jak masz jeszcze uszczelniony obiektyw :-P - generalnie i tak większość z nas unika (jeśli może) ekstremalnych warunków na jakie wystawiamy nasze cacuszka.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Pozwolę sobie zacytować:
JackDeJack napisał/a:
Czytaj ze zrozumieniem.


To, że Ty nie robisz zdjęć w JPEG, to nie znaczy, że nikt nie robi. Podałem przykład osoby co korzysta z tej funkcji bo tak wygodniej niż grzebać po menu. Czy znasz preferencje mnfx by powiedzieć, że to nie jest argument? Na tej samej zasadzie można napisać, że argumentem też nie jest włączanie z korpusu bracketingu, zmiany rodzaju AF czy też pomiaru światła. I gdybyś przypadkiem nie zauważył, to nie polecałem nigdzie K200D.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Napisałem jak dla mnie nie jest argumentem.
Byłby gdyby ceny kart pamięci były na poziomie sprzed lat kilku (za MMC 64MB zapłaciłem 39 funtów :evil: )
Jaśli zależy nam na jakości i możliwościach edycji pliku, to RAW jest idealny. "Wybacza" lekkie prześwietlenie/niedoświetlenie, zły balans bieli itp. - wszystko można poprawić podczas "wywoływania".

Dziennikarzowi chyba zależy na jakości a tu RAW jest chyba przodujący.
Pozostałych wymienionych przez ciebie rzeczy właśnie mi brak w K100DS ;-)

U mnie o wyborze pomiędzy K100D i K10D zadecydowało:
- 6MPix (paradoksalnie), zasilanie z paluszków i oczywiście cena.

Przy dzisiejszych cenach K10D chyba nie ma się co zastanawiać.
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Panowie (i panie...?)

Kurde

Nie ma to jak mętlik

Jutro planuję iść i pomacać i ewentualnie kupić od reki

A ja wciąż myśle czy k10d czy k200d

Z tego co rozumiem:
Na korzyść k10 przemawia body - wiece przycisków i poreczniejszy
Na korzysc k200 przemawia - lepsza eletronika i nowszy?

Skorzystałem w porównywarki aparatów i oto różnice, które widze. Do Was prośba: Suma sumarum - które różnice są istotniejsze? Kto wygrywa?


 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Przeczytaj jeszcze raz co ci wszyscy piszą - odrzuć OffTopy i masz:
K10D
 

magik  Dołączył: 16 Kwi 2008
zresztą kadyszka ma efekty cyfrowe... coś średnie to porównanie widzę. ja miałem taki sam dylemat wybrałem k10d i jestem w 100% zadowolony. Jak już załapie fotografie lepiej mieć lepszą puszkę a kadyszka jest wyżej pozycjonowana niż k200d. Pozdr
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
K200 nowszy korpus bardziej amatorski, k10 korpus starszy, bardziej profesjonalny.
Wg polityki i pozycjonowania Pentaxa, takie moje zdanie.
Gdybym dziś miał wybierać, wziąłbym k10 (no chyba że k20, gdyby zwrot podatku nie miał już swojego przeznaczenia).

 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Dobra! Dzięki wszystkim :-B

Jakby co - będzie na Was! Jutro lecę po Kadyszkę
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
mnfx napisał/a:
Jakby co - będzie na Was! Jutro lecę po Kadyszkę


I to jest IMHO bardzo dobra decyzja.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
mnfx, podkreśliłeś matrycę, że K200D ma CCD APS-C. A jaką ma K10D? Dokładnie taką samą. :-) W tym zestawieniu nie masz, że K10D ma szybszy autofokus. No i dużo lepszy wizjer (pryzmat pentagonalny zamiast luster), większy i jaśniejszy.
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
Ja również nastawiłem się na K10 ale wczoraj pomacałem tez K200 i ewidentnie ma głębszy o prawie 1 cm grip. MoŻna porządnie trzymać czego nie można powiedzieć o K10.
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
3xs napisał/a:
MoŻna porządnie trzymać czego nie można powiedzieć o K10.

Z k10d tak tragicznie nie jest - grip jest faktycznie płytszy niż w innych modelach, więc trzeba sobie trochę inaczej rękę ułożyć - po jakimś czasie trzyma się jak przyklejony.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
taa jak sie nie wypuszcza go z łap, nie myje rąk itd.. to wszystko sie trzyma jak przyklejone :-P
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Dobra

Kupiłem kadyszke :)

Dwie neispodzianki:

Facet przy kompletowaniu zestawu ostro próbował mi wcisnąć "przedmuchiwacz" twierdząc ze samoczyszczenie sie matrycy w Pentaxie to ściema ;/

Po drugie zapowiedziano mi, że to już ostatnia albo przedostatnia dostawa K10 w tym sklepie ;>

Wielkie dzieki za porady. Teraz 10 dni testów... Musze maksymalnie sprawdzić to co najwazniejsze
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mnfx napisał/a:
ostro próbował mi wcisnąć "przedmuchiwacz" twierdząc ze samoczyszczenie sie matrycy w Pentaxie to ściema
Taki wodotrysk, który nie działa dobrze. Lepiej dokupić zwykła aptekarską gruszkę bez talku.
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Kurcze... czytam czytam inne wątki

W nazwie mojego zestawu nie ma 18-55 II tylko 18-55 :( To na 100% kupiłem z gorszym obiektywem?

Kurde nie wiedziałem o tej różnicy
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
mnfx napisał/a:
W nazwie mojego zestawu nie ma 18-55 II tylko 18-55


Mam wrażenie, że II są dopiero w komplecie z K20 (może też z K200?)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
mnfx, a jaki aparat kupiłeś? Jeśli nie K20D, to nie masz się czym martwić - z K10D i K200D sprzedają pierwszą wersję, bo wystarcza. Większa matryca (pod względem liczby pikseli) K20D jest bardziej wymagająca, dlatego sprzedają ten aparat z nową wersją "kita".
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Imho co za różnica który kit? I tak warto szybko zmienić go na coś jaśniejszego, więc bez stresu :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach