dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
A, kupiłeś kadyszkę, więc wszystko w porządku. Tylko nieliczni kupujący K10D mieli to szczęście, że dostali w "zestawie" trochę lepszy obiektyw - prawdopodobnie zestawy te były kompletowane w sklepie, a nie przez producenta. Chociaż, kto wie? Jednak standard z K10D to oczywiście starszy kit.
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
dsk napisał/a:
mnfx, a jaki aparat kupiłeś? Jeśli nie K20D, to nie masz się czym martwić - z K10D i K200D sprzedają pierwszą wersję, bo wystarcza.


Gdzie tam, mnie już na 6Mpix kit I nie wystarcza ... Albo mi wymagania wzrastają, albo po roku użytkowania się kit rozjustowuje i coraz gorsze zdjęcia robi :evil:
Dobrze, że 1.7/50 nabyłem...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
W miarę jedzenia apetyt rośnie. :-)

 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
ms napisał/a:
dsk napisał/a:
mnfx, a jaki aparat kupiłeś? Jeśli nie K20D, to nie masz się czym martwić - z K10D i K200D sprzedają pierwszą wersję, bo wystarcza.


Gdzie tam, mnie już na 6Mpix kit I nie wystarcza ... Albo mi wymagania wzrastają, albo po roku użytkowania się kit rozjustowuje i coraz gorsze zdjęcia robi :evil:
Dobrze, że 1.7/50 nabyłem...


18-55 1:3,5-5,6 nie może wystarczać komuś, kto świadomie kupuje aparat klasy K10. Taki obiektyw włożony jest do pudełka po to, aby porozpakowaniu zabawka była gotowa do zabawy ;-)
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
3xs napisał/a:
nie może wystarczać komuś, kto świadomie kupuje aparat klasy K10.
mylisz się, mimo, że żadko go zakładam to jednak nie mam potrzeby go zmieniąc na inny, jaśniejszy obiektyw kitopodobny... Osobista kwestia więc pomyśl czasami co piszesz.
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
dsk napisał/a:
z K10D i K200D sprzedają pierwszą wersję, bo wystarcza.


druga wersja kita sprzedawana jest rowniez w zestawach z k200d.

mik.
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
mik napisał/a:
druga wersja kita sprzedawana jest rowniez w zestawach z k200d.
fakt
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Cytat
druga wersja kita sprzedawana jest rowniez w zestawach z k200d.

Zawsze? Nie wiem, jak to jest w praktyce, ale w opisach sklepów internetowych bywa tak, że K200D jest z pierwszą wersją, a K20D ma wyraźnie zaznaczone, że z drugą. Może faktycznie są to błędy w opisie, tego nie wiem. :-)
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
dsk, również jest ale większość to pierwszy kit
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
To można też powiedzieć, że niektórym i do kadyszki się druga wersja trafiła. Jednak były to, zdaje się, wyjątki. :-)
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
To wszystko zależy co sklep sobie za zestaw złoży i tyle, wsadzi lepszy kit da cenę 200-300 (chyba) zł więcej i ludzie kupią
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Nie, nie - najczęściej ludzie nie spodziewali się dwójki z kadyszką, a cena była normalna. W takim Euro na przykład.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
No to pewnie się pomylili w sklepie i dali przez przypadek dwójkę skoro ta sama cena :-)
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
dsk napisał/a:
Cytat
druga wersja kita sprzedawana jest rowniez w zestawach z k200d.

Zawsze? Nie wiem, jak to jest w praktyce, ale w opisach sklepów internetowych bywa tak, że K200D jest z pierwszą wersją, a K20D ma wyraźnie zaznaczone, że z drugą. Może faktycznie są to błędy w opisie, tego nie wiem. :-)


nie zawsze, ale czasem. podejrzewam, ze to stad, ze za chwile przestana produkowac pierwsza wersje kita, a k200d to swiezy aparat i z czyms to trzeba sprzedawac... niedlugo pewnie znikna zestawy ze stara wersja obiektywu. moze nawet jest tak, ze to sprzedawcy kompletuja zestawy ze starsza wersja zeby sie jej pozbyc, bo nowe na pewno sa w zestawach producenta :

http://ttbb.biz/K200D/pentax_k200d_black_b-t.JPG

mik
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
mik, rzeczywiście może być, jak piszesz. Połączą ze starym kitem, a potem sprzedadzą osobno nowy po 400 zł. A samego kita starego i tak nie udałoby im się dobrze sprzedać...
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
JackDeJack napisał/a:
Byłby gdyby ceny kart pamięci były na poziomie sprzed lat kilku (za MMC 64MB zapłaciłem 39 funtów :evil: )
Jaśli zależy nam na jakości i możliwościach edycji pliku, to RAW jest idealny. "Wybacza" lekkie prześwietlenie/niedoświetlenie, zły balans bieli itp. - wszystko można poprawić podczas "wywoływania".

Zgadzam się całkowicie, dlatego sam używam kart 4GB i strzelam tylko RAW :-B

JackDeJack napisał/a:
Dziennikarzowi chyba zależy na jakości a tu RAW jest chyba przodujący.

A z tym to różnie bywa, niektórzy ślą fotki z miejsca boju na gorąco bez obróbki nawet :-)

JackDeJack napisał/a:
U mnie o wyborze pomiędzy K100D i K10D zadecydowało:
- 6MPix (paradoksalnie), zasilanie z paluszków i oczywiście cena.

Przy dzisiejszych cenach K10D chyba nie ma się co zastanawiać.

U mnie głównie cena i owe paluszki, podobnież zgadzam się z ostatnim zdaniem :-B
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
aflinta napisał/a:
Zgadzam się całkowicie, dlatego sam używam kart 4GB i strzelam tylko RAW :-B

Ja mam jedną 16GB. Ale frajda spojrzeć na górny LCD i widzieć, że można jeszcze zrobic prawie 1000 zdjęć :mrgreen:
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Ładna pojemność 8-) ale 2x4GB mi wystarcza i tak nie mam tylu akumulatorów by obie zapełnić :-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
K10D chyba nieprawidłowo wyświetla dostępne miejsce, jeśli używa się PEF - na jednym gigabajcie pokazuje ok. 60-62 zdjęć, praktycznie tyle samo co przy DNG. A wiadomo, że DNG zajmuje jakieś 16MB, a PEF - ok. 9MB. Powinno się więcej zdjęć w tym drugim formacie zmieścić. :-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Przy karcie 4GB i trybie JPG cały czas, tak przez jakieś kilkaset cyknięć pokazuje że mogę jeszcze zrobić 999 fotek :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach