pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Eizo T962 kalibracja
Witam
posiadam monitor jak w temacie czyli, karta matrox G450, podłączenie między kartą a kompem przez BNC. OS to linux, a pod niego nie znalazłem żadnego wartego uwagi softu (do kalibracji)
Monitor ma ogromne możliwości regulacji, temp, barwy RGB.
Niestety jak próbuje kalibrować wg. linków podawanych tu na forum, nijak nie mogę uzyskać dobrych rezultatów.
Dodatkowo problem jest taki, że z angielskim jest cienko, więc na dzień dobry odpada wiele źródeł informacji.
Czy mógłby ktoś mnie pokierować np. jak prawidłowo zmieniać barwy RGB.
Zauważyłem, że zmieniając zmienia się automatycznie temp.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
pancurski, jeśli dobrze pamiętam, to monitor ten ma tryb SRGB. Poszukaj w menu, włącz i tyle. Kontrast i jasność masz wtedy ustawione fabrycznie.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
O sRGB w tym modelu nic nie wiem.
Narazie ustawiłem temp na 6500 K więc monitor narzucił mi odpowiednie wielkości kanałów RGB (z których do końca nie jestem zadowolony)
Konstrast na 85 % a jasność na 0% i to maks co moge zrobić.
Myślałem że uda sie dokonać kalibracji w ustawieniach samego osd monitora.
Ale widze, że bez softu się nie obędzie.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Link do profili kolorów:
http://www.eizo-downloads...crt/T962INF.EXE
Zainstaluj sobie i jeśli ustawiłeś monitor na 6500, uaktywnij sobie odpowiedni profil (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś).
Przejrzałem manuala i faktycznie, trybu sRGB jednak nie widzę :( Pozostaje ustawianie ręcznie. Podepnij monitor do komputera kabelkiem USB, wygodniej będzie zmieniać ustawienia za pomocą programu dostępnego na stronie EIZO.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
bez urzadzenia do kalibracji to jak pisanie palcem po wodzie...
nie skalibrujesz poproawnie monitora "na oko"

a profile sa tylko orientacyjne, kazdy sprzet inaczej wyswietla kolory, nawet te same monitory roznie potrafia wyswietlic dany kolor.

Jesli chcesz miec wiarygodnie ustawione to poszukaj w okolicy w serwisach komputerowych gosci, ktorzy posiadaja takie urzadzenia i zamow sobie usluge kalibracji.
W Krakowie od 100-200zl taka przyjemnosc kosztuje.

pozdrawiam
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
screwdriver
Program miałem już wcześniej ale co z tego skoro :
nie mam kabla usb a pozatym uruchomienie go pod linuksem wywala błędy.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
pancurski, kabel jest identyczny z tym od drukarki. Pod linuxem niestety nie odpalałem. Ale dtox, ma tutaj dużo racji - bez kalibratora, to zawsze będzie tylko "mniej, więcej" ustawione.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Kalibratora nie posiadam i póki co nie zamierzam kupować.
Dzwoniłem do znajomego elektronika ale nie posiada.
Może jak kupie nowy monitor szarpne się i na kalibrator.
Zgadzam się z wami, ale lepsza kalibracja na "oko" niż żadna.
Za kilka dni powienienem instalować windowsa więc zobacze jak to będzie wyglądać wtedy.
Dzięki za odpowiedzi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach