alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Konica C35
Model budżetowy, malutki, robiony przez Cosinę dla kilku producentów, w porównaniu z droższymi Canonetami dość tak-sobie wykonany. Szkło 4 elementy w 3 grupach, 38/2.8, pełna automatyka, czasy 1/30 - 1/650. Cena - 4,5Ł na ebayu :-)



(moja jest czarna)

skan z Hp5+ w 2700 dpi. Miekko na rogach bo mi sie klisza w skanerze wygła ;-)



 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Taka? ;)




Podobno była ona na wyposażeniu żołnierzy USA (kiedyś wyczytałem, ale nie wiem czy to do końca prawda...)?
Masz AF, czy MF?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przecie jest zdjecie wyzej - RF... :-)
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
No właśnie nie chciało mi się załadować na początku :/

No właśnie, masz auto..moja wersja to MF z czymś co nie jest dalmierzem. Ostrość ustawia się na...odpowiednie ikonki :) Na szczęści jest skala ostrości.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
superkomornik napisał/a:
No właśnie, masz auto..moja wersja to MF z czymś co nie jest dalmierzem


Tzw. zone focusing. Najwieksi wyjadacze tak ujezdzaja swoje laiki, nawet w wizjer nie spojrza przy ostrzeniu :-D

(pol kliszy tak dzisiaj zrobilem... z czego pol jest calkiem trafione... i tak niezly wynik po przesiadce z AF :-D )
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
Chętnie bym sobie zanabył coś takiego, zamiast Himatika E na przykład. Ale na aledrogo rzadko się pojawiają, a i ceny jakby odmienne od tej którą podałeś :-/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
A to moja swietej pamieci Konika:



Miala rezregulowany dalmierz, wiec oddalem ja do naprawy i czyszczenia. Odpowiedzieli, ze koszt serwisu wielokrotnie przekroczy wartosc sprzetu. Pozniej przyszlo przypomnienie o zgloszeniu sie po aparat, a jeszcze pozniej informacja o zutylizowaniu Koniki... Teraz zaluje, bo to fajny aparacik byl. Dalem 59 zl :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mig-37 napisał/a:
Chętnie bym sobie zanabył coś takiego, zamiast Himatika E na przykład.


A czemu? Himatic lepiej wykonany imho...

dan napisał/a:
A to moja swietej pamieci Konika:


O! Dokładnie jak moja.

dan napisał/a:
Miala rezregulowany dalmierz, wiec oddalem ja do naprawy i czyszczenia.


QRKA! Wystarczylo odkrecic 1 srubke w komorze filmu.... :-/
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Cytat
Tzw. zone focusing. Najwieksi wyjadacze tak ujezdzaja swoje laiki, nawet w wizjer nie spojrza przy ostrzeniu :-D

(pol kliszy tak dzisiaj zrobilem... z czego pol jest calkiem trafione... i tak niezly wynik po przesiadce z AF :-D )


A ja miałem 90% zdjęc nietrafionych :-/ I zraziłem się na długi czas... w sumie zrobiłem jedną rolkę.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
alkos napisał/a:
QRKA! Wystarczylo odkrecic 1 srubke w komorze filmu....

Mniemam, że od kręcenia tą śrubką się aparat nie wyczyści. Więc pewnie chodzi o kalibrację dalmierza. Faktycznie kalibracja dalmierza sprowadza się do kręcenia śrubką? W hajmatikach też tak to działa? Ktoś wie gdzie jest ta śrubka konkretnie - w modelu F na ten przykład. Bo mam lekko rozkalibrowany i może wolałbym mieć jednak taki bardziej, bardziej - zwłaszcza, jeśli to prosty i nieskomplikowany zabieg by był. Ta kalibracja dalmierza.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matb napisał/a:
Faktycznie kalibracja dalmierza sprowadza się do kręcenia śrubką? W hajmatikach też tak to działa? Ktoś wie gdzie jest ta śrubka konkretnie - w modelu F na ten przykład. Bo mam lekko rozkalibrowany i może wolałbym mieć jednak taki bardziej, bardziej - zwłaszcza, jeśli to prosty i nieskomplikowany zabieg by był. Ta kalibracja dalmierza.


W wiekszosci przypadkow wystarczy wykalibrowac nieskonczonosc, reszta bedzie ok.

W himaticu F? Pogrzeb w google. Albo pod goraca stopka, albo gdzies z boku bedziesz mial srubki do kalibracji... w najgorszym przypadku bedziesz musial zdjac gorna blache - i tyle... :-)
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
alkos napisał/a:
mig-37 napisał/a:
Chętnie bym sobie zanabył coś takiego, zamiast Himatika E na przykład.

A czemu? Himatic lepiej wykonany imho...

Nie mam nic przeciwko Himatikowi E, ma fantastyczny obiektyw, o czym mogłem się przekonać osobiście, ale trudno go upolować za niewielkie pieniądze. Oczywiście gdyby się jakiś trafił, to nie wahałbym się zbytnio. Powiedzmy że przy budżecie <100zł w grę wchodziłoby coś w rodzaju wspomnianej Koniki, paru modeli Olympusa, Ricoha (np 500 GX) czy też ich mutacji sprzedawanych pod nazwami Revue, Porst i chyba również Sears; nawet kiedyś widziałem coś w tym stylu pod marką Exa czy Exakta. Obiektyw o jasności 2,8 jak dla mnie nie stanowi jakiegoś wielkiego ograniczenia. Raczej stawiam na niewielkie rozmiary, RF i automatykę (lub nawet Program) naświetlania. Dlatego też odpadają Yashice, topowe Minolty i Canonety z racji ich gabarytów i ceny.
Zorki które mam są też jednak sporawe, dalmierze nie są nadzwyczajne i brak im jakiejś automatyzacji, że o światłomierzu nie wspomnę. Przyglądałem się kiedyś Werrom, fajne, zwarte konstrukcje, centralna migawka i kontrastowy dalmierz, wymienne 3 obiektywy (35, 50 i 100 albo 90- nie pamiętam tego ostatniego - Cardinar miał ogniskową 90 do Altixa i 100 do Werry albo na odwrót) ale światłomierz w najlepszym wypadku selenowy, a dalmierze lubiły się rozregulowywać... Fotografowałem też "ukraińskim Minoxem", gabarytowo rewelacja i niezły obiektyw, ale brak dalmierza i nieoczekiwane "puszczanie" pustych klatek (fabrycznie nowy egzemplarz) nie nastroił mnie optymistycznie do tej konstrukcji.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
mig-37, za stówę to ja mam hajmatika F, a taniej też widziałem. Za mniej niż 100 sprzedawałem Konicę Auto S, co jest bajerancka i wypasiona (tylko że wielkie bydle było, niestety, więc odpada). Klona (lekko niedorobionego, bo bez czegośtam) hajmatika 7SII co się nazywa Revue 400ES nabyłem chyba za 80zł. Więc naprawdę - fajnego RFa da się za małe pieniądze nabyć. Przy odrobinie szczęścia.
I jeszcze jedno - szkło 1,7 (czy podobne) się jednak przydaje. I możliwość ustawiania czułości większa niż ASA400. W sumie forsowanie np 400na 800 + 1 jaśniejsze szkło ro 2 działki uzysku, czasem nie do przeceniania. Wiem, bo bywało, że mi w hajmatiku F światła nie stykało, a Revue dawało radę.
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
No ja myślę że w końcu coś wypatrzę, zacznę bardziej intensywnie w czerwcu, bo teraz nie mam do tego głowy i gotówki. A może uda mi się coś przypadkiem w Londynie upolować, bo tam się na przełomie maja/czerwca wybieram, kto wie? A na głód jasności nie cierpię, bo jakby co mam Chinona 50/1,7 do mojego MZ-Ma nie wymienionego w stopce. Ten mały RF ma być takim odpowiednikiem łomo... W każdym razie dzięki za podpowiedź :-) :-B

P.S.
Licytowałem kiedyś Revue, ale nie wygrałem :-/ Będę dalej próbował.
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
alkos napisał/a:
Model budżetowy, malutki, robiony przez Cosinę dla kilku producentów, w porównaniu z droższymi Canonetami dość tak-sobie wykonany. Szkło 4 elementy w 3 grupach, 38/2.8, pełna automatyka, czasy 1/30 - 1/650. Cena - 4,5Ł na ebayu

Jesteś okropny, Ty i wszyscy inni co mnie kuszą kolejnymi ciekawostkami :-) Jeszcze G2 nie opanowałem, a już bym chciał coś małego :-)
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Mi się udało upolować Canoneta 28 za 30zł. Rozkręciłem pare razy obiektyw z przodu i posiada już troche rysek ale to nie przeszkadza :) Co mi się podoba w nim to bardzo cichutka migawka (brzmi jak klik, albo pyk). Jednak minusem jest że trzeba mieć cały czas włączoną baterię, inaczej naświetli na 1/30sek i przesłone ustawioną na pierścieniu. Jeżeli naciągnąłeś migawkę to jedynym sposobem aby przypadkowo jej nie wyzwolić to wyjęcie baterii i przestawienie na tryb auto - w ten sposób jest zablokowana aż włożysz spowrotem baterię.

Drugim aparatem jaki udało mi się zanabyć za 40zł to Ricoh 35 ZF. Naprawdę ciekawy aparaciszek. Niestety w moim mimo wyczyszczenia styków nie działa bateria więc pełen manual i człowiek uczy się na błędach albo światłomierz lub dodatkowy aparat w dłoń i na miasto :) Gdyby nie światłomierz byłby cud malina :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wlasnie podczyscilem Yashice Electro 35CC - troche wieksza niz C35, ale za to szklo 35/1.8, lepszy dalmierz i nieco cichsza... ;-)
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
No to mi szanowni koledzy dali niezłą motywację. Właśnie dostałem taki model. W dowód wdzięczności za przetestowanie 2 aparatów zeissa: mieszkowego Nettar'a i przepięknej Contessy. Oczarowany zeissami (i nowo nabytą minoltą 800si) odstawiłem konicę na półkę. Nie spodziewałem się zdjęć takiej jakości po tym maleństwie. Teraz widzę, że jej nie doceniłem. :shock:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Rarog napisał/a:
Nie spodziewałem się zdjęć takiej jakości po tym maleństwie.

Ale to tylko Minola ScanElite 5400 II ;-)

Ja na swoim plaszczaku takiej ostrosci nie wyciagam z Planara 45/2 na F/5.6 :-P
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ja mam dwa revue 400SE - czarny i srebrny.
Świetne aparaciki.
Ale gdybym dorwał gdzieś yashike electro 35GX - chętnie bym się wymienił :)

gilby

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach