smiechoo  Dołączył: 31 Mar 2007
Gdzie naprawić K100D w Warszawie (poza Apollo)
Cześć,

Mam mały problem z moją kasetką - wariuje przełącznik on/off/przymknięcie przysłony. Mianowicie zdarza się:

- w pozycji on przymknięta przysłona
- w pozycji przymknięcie przysłony przymknięta przysłona i po powrocie do pozycji on otwarcie i ponowne przymknięcie przysłony
- w pozycji off czyklicznie dobiegają z korpusu 'pyknięcia', na wyświetlaczu pojawiają się parametry ekspozycji i znikają i tak w kółko do wyładowania baterii

Kręcąc przełącznikiem i delikatnie go podnosząc można sprzęt tymczasowo usprawnić. Niemniej jednak jest to upierdliwe (np. trzecia opcja jak aparat jest schowany w torbie), dlatego też chciałbym go wyleczyć.

Aparat jest jeszcze na gwarancji, ale jako że jest kupiony za granicą Apollo obciąży mnie kwotą 50 EURO za przesłanie go do Hamburga. Stawiam na to, że naprawa ograniczy się do przeczyszczenia zaśniedziałych styków (feler pojawił się po 4 dniach w dżungli na początku pory deszczowej :-) ), więc ta kwota to wg mnie zbyt wiele.

Stąd też pytanie - czy jest w Warszawie zaufany serwis, gdzie można by oddać sprzęt licząc na porządną naprawę w odpowiednio niskiej cenie?

Pozdrowienia,
Smiechoo
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdź adresy w wątku Dobre serwisy http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=411
 

smiechoo  Dołączył: 31 Mar 2007
zorzyk napisał/a:
Sprawdź adresy w wątku Dobre serwisy http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=411


Hmmm, przeszukałem pobieżnie forum, ale na to, żeby zajrzeć do FAQ, nie wpadłem.

Dzięki!
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
to one się psują?? :roll:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Wszystko się psuje.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
zorzyk, jaki avatar :)
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Ale koszula wciąż zdaje sie ta sama/ulubiona :).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mamy na forum parę skarpetek, to czemu nie może być pary koszul? :evilsmile:
Tylko opona jest zawsze jedna :-P jedyna.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tref napisał/a:
Tylko opona jest zawsze jedna :-P jedyna.

Pokazywałem, że mogą być dwie


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach