armar  Dołączył: 12 Maj 2007
[armar] przyrodnicze spacerki
Wszyscy mają swoje zdjęcia, to i ja przedstawię swoje.

Szukam głównie konsumpcyjnych kadrów, więc przepraszam co wrażliwszych...;-)

Kilka zdjęć z wczorajszego i dzisiejszego ranka. Wszystkie K10D, Tamron 90, 540 FGZ


1. Czekając na śniadanie.


2. Sprawdzanie naciągu sieci przed połowem.


3. Skoczmy na przekąskę


4. Przekąska.


5. Zamiast skakać można łapać.


6. Przecież głodny byłem...


6. Powiększenie (gdyby ktoś nie zauważył co skurczybyk złapał). ;-)

 

kla_pa  Dołączyła: 26 Kwi 2008
Pajak tez czlowiek..jesc przeciez musi....
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
armar, spoko foty.....
1 bardo fajny zwierz i jaki miły...
:-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jak widze niektore foty macro to mam ochote kupic szklo do makro ale zaraz potem przypominam sobie ze mialem szklo macro i niewiele z tego wynikalo... :roll:
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Takie makro trochę stritowe - też uchwyca codzienność. Ino może nieco mniej ludzką.
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Śliczne pajączki i fajne zdjęcia.

I kolejna pokusa, żeby sobie sprawić tego Tamronka, mimo rozsądnej uwagi Fafniaka
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Mnie te zdjęcia przede wszystkim nie leżą kolorystycznie. Ten niebieski zafarb w światłach sprawia, że ogólna kolorystyka nie wygląda przyjemnie IMHO - jedyne, na którym tego nie widać, to 2. Uważam też, że światło na większości jest zdecydowanie zbyt twarde i wygląda mało naturalnie. Druga rzecz, to kadry - fotografujesz już ma tyle długo, że powinno tu być coś więcej niż tylko poprawne naświetlony owad, zmieszczony w kadrze i głębi ostrości - ani kompozycja, ani przedstawione sytuacje nie wydają mi się ciekawe. W sumie z kadrów podoba mi się jedynie 3.
Sorry, jeśli to brzmi zbyt ostro, ale nie jesteś początkujący i spodziewałbym się po Tobie więcej. Zresztą, jeżeli sobie dobrze przypominam, widziałem już znacznie lepsze Twoje zdjęcia - a zwłaszcza w temacie makro...
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Musisz zbudować sobie porządny dyfuzor na 540stke ;-)
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Wiem, że nieco przesadziłem z kolorami - Pentax K10D troszkę inaczej reprezentuje barwy niż użytkowane przeze mnie inne aparaty, zaś tym razem dodatkowo postanowiłem się nieco pobawić RawTherapee (polecam ten program jako darmową alternatywę innych wywoływaczy), wprowadzę korektę kolorystyki na zimniejszą. Na LCD notebooka kolorki są nieco inne (nadal mam nieskalibrowane monitory, ale się to zmieni).
Dyfuzora użyłem na pierwszych trzech zdjęciach, ale widać za daleko lampa od obiektu.
Na pozostałych starałem się zrobić lampą drugie słoneczko, ale nie zawsze wychodziło tak jak tutaj:



Dziękuję za opinie. Dorzucę coś jeszcze niebawem. :)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
chociaż tematyka jest bleeeeeeee to fotki podobaja mi sie od strony technicznej. dobrze zrobione.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Wracając z pracy postanowiłem użyć Pentax Optio MX z nałożonym konwerterem Raynox DCR-250. :)




7. Obrotny kłosownik Petnax MX4, ISO 100, f/6.7, 1/125s, 22mm, flash, kontrast+saturacja



8. Pączkowy porywacz Pentax MX4, ISO 100, f/6.2, 1/210s, 22mm, flash, polar, kontrast+saturacja



9. Materacowy żarłok (zjada własne łóżeczko) Pentax MX4, ISO 100, f/6.2, 1/210s, 48mm, flash, polar, kontrast+saturacja

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
armar napisał/a:
Wiem, że nieco przesadziłem z kolorami - Pentax K10D troszkę inaczej reprezentuje barwy niż użytkowane przeze mnie inne aparaty (...), wprowadzę korektę kolorystyki na zimniejszą. Na LCD notebooka kolorki są nieco inne (nadal mam nieskalibrowane monitory, ale się to zmieni).


U mnie ta zieleń z K10D jest nieco przeniebieszczona - jakby właśnie żółtego brakowało.
Zdjęcie 2. najbardziej pasuje mi kolorystycznie.

MX imponujący. Swoją drogą pamiętam niegdyś jedne z lepszych makro na plfoto - ktoś robił Canonem bodaj A95 i jakimiś nasadkami makro na obiektyw (Raynoxa?).
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
ARMAR. A ja mam techniczne pytanie. Przykładowo fotka 8, czy ten zwierzak był jakoś podświetlony z tyłu/z przodu czy zdjęcie zrobione w warunkach zastanych?
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Wito76 napisał/a:
ARMAR. A ja mam techniczne pytanie. Przykładowo fotka 8, czy ten zwierzak był jakoś podświetlony z tyłu/z przodu czy zdjęcie zrobione w warunkach zastanych?

Oświetlenie na 7-9 wbudowaną lampą błyskową z dyfuzorem wymyślonym przez Marka Wyszomirskiego (kawałek plastikowej mlecznej szybki przed lampą - kilka lat temu zobaczyłem Jego zdjęcia i postanowiłem pójść w ślady :-D ), z tym że na 8 i 9 zastosowałem filtr polaryzacyjny, by uzyskać ciekawszy efekt oświetlenia. Dodałem parametry pod zdjęciami.

Najprostszy dyfuzor Marka W. zobaczysz w wątku

 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
I wszystko jasne. Dzięki.
Po McGywersku rozejrzałem się po pokoju i jedyne co mi wpadło w oko to koszulka foliowa na dokumenty. Ciekawe czy zdałaby egzamin :).
 
NaCoMiTo  Dołączył: 01 Gru 2007
Kup sobie jogurt ale tym razem nie zwracaj uwagi na smak tylko na ksztalt dyfuzora w jaki zostal Twoj jogurt opakowany ;)
Niektore jog...to znaczy....dyfuzory pojogurtowe praktycznie pasują bez zadnych przeróbek :0
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Tak mnie naszło na fotografowanie kierowców piszących SMS'y w czasie jazdy.

 
MichalR
[Usunięty]
fajne makra;) pisales na poczatku watku ze fotki robione Tamronem 90 - to ja mam pytanie czy to jest szklo do makro fotografii, czy uzywales Raynoxa do tych zdjec?

pozdrawiam,
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
To jest pewnie ten obiektyw: http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/84149
:-B
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
mirekin napisał/a:
To jest pewnie ten obiektyw: http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/84149
:-B

Niestety na ten mnie nie stać... :-(
Mam takiego baaardzo starego manualnego Tamrona 90/2.4. Ma makro, ale i tak używam pierścieni z przeniesieniem elektroniki i przysłony.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach