guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ładne
ale znów (marudzę) rzuca mi się w oczy ta biała szeroka obwódka wokół gór.
spróbuj ostrzyć na osobnej warstwie i wymazać po prostu tamtą krawędź, albo high passem i też wygumkować to miejsce gdzie robi się obwódka za mocna..
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
guerilla napisał/a:
rzuca mi się w oczy ta biała szeroka obwódka wokół gór

Owszem - większość zdjęć jest przeostrzona... Może ostrz zdjęcia przed zmniejszeniem, a na małym tylko smart sharpen lub unsharp mask.
Poza tym - o ja Cię pierdziu... ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mirko napisał/a:
aczkolwiek z 4mpix plakatu się nie zrobi:)

Ech... Ja sobie pomyślałam o slajdzie :-D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
aczkolwiek z 4mpix plakatu się nie zrobi:)

Oj mylisz się :mrgreen: Widziałem na pewnej wystawie macro 30x40 wykonane komórką 2mpix ii dopóki mi ktoś o tym nie powiedział ii nie podszedłem bliżej w życiu bym na to nie wpadł :D .. zresztą widziałem też bilbordy wykonane 4mpix 8-) O to chodzi, że takich powiększeń nie ogląda się z bliska tak więc nie dostrzeże się pewnych technicznych niedociągnięć.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
To ja jeszcze powiem, że u mojej kuzynki w łazience wisi zdjęcie jej dzieci wykonane jakims kompaktem nikona [wygląda jak papierośnica, ale nie pamiętam modelu - płaskie toto jest]. Powiększenie 40x60 [czy coś koło tego] - i kurcze - niezłe.
 
Mirko  Dołączył: 10 Gru 2007
OK, plakat się może i zrobi ale trzeba przestrzeni by dobrze wyglądał... niestety moje apartamenty są zbyt małe by nie widzieć braku szczegółów... no i nie tylko Mpx tu idzie ale o ogólną jakość duetu obiektyw+matryca ;-)

Dzięki za komentarze...
To może jeszcze jedno z górskiej szuflady...

10. Na Ceprostradzie...


Zapraszam do komentowania, krytykowania, wytykania i co tam zechcecie ;-)

Pozdrawiam
Mirek
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Podobają mi się kolory. Chyba trochę za bardzo wyostrzone?
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
nie bede oryginalny. za ostre.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Mirko, ładne. Ale to mi nie wygląda na drogę do Moka ;-)
 

RockShock  Dołączył: 30 Kwi 2008
matb napisał/a:
Mirko, ładne. Ale to mi nie wygląda na drogę do Moka ;-)


Bo to jest prawdziwa, pierwotna ceprostrada, czyli zejście ze Szpiglasowej do Moka - dopier później zaczęto asfalt z PP nazywać w ten sam sposób. :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Potwierdzam. Prawdziwa "ceprostrada" to droga ze Szpiglasowej do M. Oka. W dawnych założeniach miały nią wchodzić nawet mamusie ze swoimi pociechami w wózkach. To dopiero by było!!! A zdjęcie mi się podoba. Takie w starym nieco zapomnianym stylu. No ale ja jestem zakochany w górach, więc należy wziąć odpowiednią poprawkę na moją opinię. ;-)
 
Mirko  Dołączył: 10 Gru 2007
Kurcze z tym wyostrzaniem to mnie już powoli trafia :evil: na starym crt jest OK, jak spojrzę na lcd to rzeczywiście trochę za mocno... no cóż na szczęście do oglądania zdjęć są jeszcze papierowe odbitki...

No i rzeczywiście zdjęcia na ceprostradzie i w kierunku Morskiego Oka więc w sumie wszyscy mają rację...

powalos napisał/a:
W dawnych założeniach miały nią wchodzić nawet mamusie ze swoimi pociechami w wózkach

Zwłaszcza kilkanaście minut poniżej Szpiglasowej jest kilkadziesiąt metrów ścieżki w sam raz na wózek ;-) aczkolwiek jedna z piękniejszych tatrzańskich tras jaką przeszedłem
Palenica->DPSP->Szpiglasowa (z chwilowym przystankiem na Szpiglasowym - rzut oka na Cichą Dolinę obowiązkowy)->Morskie Oko->Palenica - może i trochę długa ale lekka, łatwa (z efektem specjalnym pod Szpiglasową) i bardzo ale to bardzo przyjemna:) (szlak gorąco polecany przez Św. pamięci Mieczysława Tarczyńskiego w jego przewodniku)

Dzięki za komentarze... jutro wrzucę coś z bieżącej produkcji ;-)

[ Dodano: 2008-05-29, 13:33 ]
To może teraz coś o innej tematyce ;-)

Zapraszam do komentowania.

11.


Pozdrawiam
Mirek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach