cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
[cynamonowy] pierwsze kroki
Hej. Zaglądam tu co jakiś czas i staram się czegoś nauczyć. Ciągle mam mocne opory żeby pokazać coś od siebie ale samokrytyka mi nie pozwala. Po namowach postanowiłem się jednak przełamać i zaprezentować to z czego jestem jako tako zadowolony. No ale może ktoś poda pomocną dłoń w postaci cennych rad i komentarzy. :oops:

Galeria
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
Moim zdaniem to sa bardzo przyzwoite zdjęcia. Dlatego, że:
- wiadomo co autor chciał sfotografować
- są ostre (prócz tej przepalonej szklanej ściany)

Na kilku niestety są przepalenia. A tak w ogóle to git. Nie ma co mieć oporów. Grunt to robić zdjęcia ;)

Napisz jeszcze czym je robiłeś.

Pzdr
Patryk
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Hmmmm, szczerze to na początek to się spodziewałem mniej pochlebnej opinii (co nie oznacza że mi się nie podoba :-P ).
Te dwa gruchacze, chaplin i przepalona ściana były robione Canonem A510 8-) a pozostałem K100d + 18-55mm.


Może pokaże więcej, jak tylko ujarzmię 4500 bad sectorów po upadku kompa :/
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
cynamonowy pierwsze to z gołębiami bardzo udane zdjęcie. Moja rada wybierz 2-3 zdjęcia i umieść je w wątku, a nie jako linki. ;-)
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Żaba napisał/a:
Moja rada wybierz 2-3 zdjęcia i umieść je w wątku, a nie jako linki


Niby racja, ale które wybrać?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
cynamonowy napisał/a:
ale które wybrać?
a to już jest pytanie tylko do Ciebie ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
cynamonowy, które zdjęcia wybrać, to niestety Ty powinieneś wiedzieć. Ale akurat problemu mieć nie powinieneś, bo za bardzo w czym wybierać nie ma. Przynajmniej z tego, co pokazałeś. Zdjęcia są takie nijakie i nic ciekawego. No, pierwsze się wyróżnia - jakoś tak przykuwa uwagę. Na dwójce nie ma nic. Trójka z przepałem i trochę bez pomysłu na pokazanie tego, co chciałeś pokazać (znaczy owego odbicia). "Portreciki" kolorowe są kiepskie i takie bardzo przypadkowe. Kwiatuszki jak kwiatuszki - miło się je fotografuje, efekty autorów cieszą, ale czy trzeba się od razu tym chwalić? 10 mnie zaciekawiło, ale coś w nim nie leży. Może ten drut? Dzieciak do rodzinnego albumu - tam jest miejsce tych fotek, bo fajne i interesujące mogą być tylko dla krewnych i znajomych.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Dzięki za uwagi matb. z tym drutem to taka historia, że jakoś go nie zauważyłem, dopiero po zgraniu zdjęć na kompa jakoś tak się pokazał z nienacka :-P
Pomyślę troche, może uda sie go jakoś sensownie wyciąc. Ale w sumie mnie jakoś specjalnie nie kłuje w oko. No może trochę...


1




2
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Te gołębie coś w sobie mają... Takie nostalgiczne :-) Zdjęcie 2-gie.... gdyby nie ten sznurek ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
mysikrolik napisał/a:
gdyby nie ten sznurek ;-)

jaki sznurek, to drucik w izolacji ;-)
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Znalazłem w koncu czas i postanowiłem poddać ocenie jedne z pierwszych efektów zabawy z M 50/ f1,7. Oczywiście proszę o konstruktywne opinie ;-)

3.


4.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Pomidory są świetne.
Natomiast 3 i 4 - są szaroczarne - brak im kontrastu.
Poczytaj może o robieniu BW z kolorowych zdjęć. Te wyglądają na zdesaturowane...
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Ka_Seciak napisał/a:
Poczytaj może o robieniu BW z kolorowych zdjęć. Te wyglądają na zdesaturowane...


Czytałem tu i tu. Do obróbki zdjęc mam w tym momencie do dyspozycji wyświetlacz z laptopa i psujący sie monitor więc mogłem cos zrobic nie tak. jak znajdę chwilkę to poprawię.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
cynamonowy napisał/a:
jak znajdę chwilkę to poprawię

Bardzo dobre efekty daje jak sobie skopiujesz kanał (np. czerwony) i wczytasz go jako zaznaczenie - następnie zaznaczenie wypełniasz czarnym kolorem - efekt jest taki, jakbyś zrobił BW z założonym czerwonym filtrem. tylko trzeba jeszcze podłożyć biały kolor pod warstwę wypełnioną czernią. Potem pobawić się suwakami...

Gołębie też robią wrażenie :-)
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Ka_Seciak napisał/a:
Gołębie też robią wrażenie

Dzięki, sam nie wiem jak to zrobiłem :mrgreen:

A to? 5.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
5 dużo ciekawsze niz poprzednie. może nie jest powalające ale ma charakter.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
walczę z kalibracją monitora... jaki efekt?
6.
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
cynamonowy zdjęcie 2. gdyby nie ta obcięta po lewej "gałązka" miałoby potencjał - sznurek mi nie przeszkadza :-) A 6-tka ? Nie mam zdania - trochę ciasno mi się wydaje, ale takie zdjęcia to odległy dla mnie temat ;-) . Gołębie - faktycznie interesujące, ale tylko chyba przez "starość" zdjęcia.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Orpheo napisał/a:
A 6-tka ? Nie mam zdania - trochę ciasno mi się wydaje

co do zdjęcia 6 to wiem, że pannie młodej latarnia wyrasta z głowy, a pan obok ma przycięta rękę. Prosiłbym o opinie odnośnie B&W. Staram sie skalibrować nowy monitor.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach