mbdsgn  Dołączył: 15 Cze 2008
[mbdsgn]Zdjecia Do oceny! Pierwszy raz, street photography.
Witam, od jakiegos czasu zbieram na canona 450d i marze zeby zajac sie fotografia uliczną.
Tak juz nie moglem sie doczekac, ze wzialem starą cyfrówkę 'domowo-wspolną-nalezącą do wsyzstkich w domu' i ruszylem. Jako ze mam dopiero 17 lat, i bardzo mierną wiedzę o fotografii chcialem zaciagnac waszej opinii nt. moich pierwszych swiadomych zdjec streetowych.
Wszelka krytyka mile widziana!

zdjecia tu(w gallery) -> www.mbdsgn.deviantart.com
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
mbdsgn napisał/a:
Jako ze mam dopiero 17 lat, i bardzo mierną wiedzę o fotografii chcialem zaciagnac waszej opinii nt. moich pierwszych swiadomych zdjec streetowych.


OK. Jak na razie gratulować nie ma czego, fotkom generalnie brak tematu - są na nich przypadkowi ludzie w przypadkowych ujęciach. Celowałeś czy strzelałes z biodra? Pytam serio.


mbdsgn napisał/a:
od jakiegos czasu zbieram na canona 450d


Podziwiam odwagę Kolegi - przyznać się tutaj do czegoś takiego!... ;]
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
mbdsgn, przede wszystkim krzywe i za ciasne kadry (IMO), więc to jest do poprawienia. Na przykład przy zdjęciu "kind eyes", uciąłeś tematyczne to coś, z którego leje sie strumień, chociaż to mogłoby tworzyć dodatkowy klimat tajemniczości, ale wszystko psuje to, że gość ledwo mieści się w kadrze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mbdsgn napisał/a:
od jakiegos czasu zbieram na canona 450d

My tu generalnie polecamy Nikona, dawniej D40(X) a obecnie D60 :-P
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
plwk napisał/a:
My tu generalnie polecamy Nikona, dawniej D40(X)

Ach, ten klimacik :-P :lol:

A tak na poważnie, miał (ma) używał (używa) d40 lub d60?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja dorzuce jeszcze kadrowanie. Jesli juz musisz wykadrowac zdjecie, to staraj sie zachowac oryginalne proporcje bokow. Takie wydziwnione kadry jak twoje, maja sens tylko w publikacjach, gdy zdjecie wspolgra graficznie z tekstem. W przeciwnym razie bardzo zle sie je oglada. A zreszta, im szybsciej pozbedziesz sie nawyku kadrowania, tym lepiej dla Ciebie. Staraj sie tak komponowac kadr, zeby potem nic nie trzeba bylo wycinac. Lepiej wcale nie pokazywac zdjecia, niz pokazywac tak okaleczone:

dzerry
 
mbdsgn  Dołączył: 15 Cze 2008
Dzieki za odpowiedzi.
Szczerze mówiąc zdjecia robilem bez zastanowienia, byłem podniecony/rozkojarzony samym faktem;p Rzeczywiscie jak teraz na nie patrze to dostrzegam problemy z kadraowaniem. Jeszcze mam wieeeeele do nauki .Nastepnym razem bede rozmyslniej cykał!


A czemu 450d to temat tabu tutaj? Przeciez to dobry aparat, czy nie?;p
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
mbdsgn napisał/a:

A czemu 450d to temat tabu tutaj? Przeciez to dobry aparat, czy nie?


O 450D trzeba pytać na forum Canona. Jeśli chcesz kupić bułki, to idziesz do pasmanterii? :-P

<offtopic>
Jak widać, nasze forum ma dużą siłę przyciągania ludzi z innych systemów.
</offtopic>
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Szydercy :mrgreen:
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
450D .. no po prostu świetny! wspaniały! plastikowy i do kitu!
ale zbieraj zbieraj.. tylko, czym teraz fotografujesz, że przyszedłeś tutaj na forum?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
mbdsgn, nie słuchaj szyderców. 450d jest ok :-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Za dzerry, IMHO lepiej kadrować z zachowaniem proporcji (chociaż kwadrat też fajny :-) ). No i chyba trochę przesadzasz z kontrastem. Na zdjęciu wyżej koszula jest białą plamą, a spodnie czarną...
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
smiejecie sie z kolegi, sam sie zastanawialem nad jakims 350d bo malutki jest a jak wiadomo wielkosc ma znaczenie :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach