Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Jakie karty SD do K10D?
Jaką kartę pamięci najlepiej się opłaca kupić do K10D? Chodzi mi o pojemność i o szybkość zapisu. Zastanawiam się nad Sandiskiem ultra II 1GB, ale nie wiem czy mi się taka karta nie zapełni w 2 godziny. Czekam szczególnie na sugestie posiadaczy KaDyszek - nie wiem ile taki RAW zajmuje czy np. jak szybko K10d jest w stanie obrobić zdjęcie itp...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Matewka, jak wciśniesz spust i nie puścisz, to karta się szybciej nawet zapełni :)

Aparat mi pisze, że na karcie 2GB zmieści się:
- 121 rawów lub
- 94 raw+jpg lub
- 413 jpg w najwyższej jakości

Dla 1GB to będą wartości o ~połowę mniejsze.
Sam używam Sandiski Ultra II 2GB, co i Tobie polecam.
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Jak by nie patrzeć, liczby wskazują na znaczną przewagę nad 36-klatkową błoną fotograficzną... Dzięki za rzetelne dane :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Sam używam Sandiski Ultra II 2GB, co i Tobie polecam
Wlasnie chcialem polecic Extreme III, ze wzgledu na szybkosc. Wydawało mi się, że ultry II mogą bytc za wolne, ale skoro używasz i piszesz, że starczają... Co do pojemności - kup 2x2GB (bedziesz miał w miare duzo, albo duzo-zalezy ile robisz - bedzie takze bezpieczniej niz na jednej 4GB)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja nie wiem, może Extreme III da się się wykorzystać efektywnie w K10D, ale mi po prostu Ultra II starcza w zupełności. Za to różnica między zwykłą niebieską a Ultrą II jest spora i warta wydatku, moim zdaniem.
 

pjotrekm  Dołączył: 21 Lis 2006
Ja mam Corsair x133. Zdecydowanie tansze niz Ultry i Extreme. Wg producenta zapis jest na podobnej szybkosci, ale nie mialem okazji sprawdzic z Sandiskami. W sprzedanym C350D mialem extrem II na CF akle tego raczej porownywac nie mozna...
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
A jak oceniacie karty Lexara?
Są droższe, ale czy przez to też bardziej niezawodne?
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Nie wiem jak Lexar wypada z produkcja SD, ale znam przypadek opisywany na stronach, gdzie wlasnie karty CF blednie wspolpracowaly z Canon D350 - i kolega musial taka reklamowac.
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
tref napisał/a:
Co do pojemności - kup 2x2GB


2x2 GB = ponad 400zł, a tego już mój ledwo uciułany budżet nie wytrzyma.

Na allegro roi się od "super rewelacyjnych tanich nowości". Podawane prędkości to ~10MB/s. Czy takie karty mimo to są nic nie warte?

Np. taka: http://www.allegro.pl/ite...arta_sklep.html
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Tylko że pamięci to coś na czym nie warto oszczędzać. Moim zdaniem muszą pochodzić od sprawdzonego producenta i źródła. Zawsze na początek można kupić tańszą o mniejszej pojemności.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Allegro wcale nie jest takie tanie, sprawdź w sklepach komputerowych.
http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=5008
Takiej karty, tzn PQI używam w panasoniku FZ-30, działa bez zarzutu. Wydaje mi się, że czym szybsza karta, tym szybciej jest opróżniany bufor aparatu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To prawda Zdano, ale tylko do osiągnięcia transferu wewnętrznego body. Potem to juz tylko większa kasa za kartę bez poprawy osiągów.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
plwk napisał/a:
tylko do osiągnięcia transferu wewnętrznego body

No właśnie. Czy jest gdzieś podana ta prędkość, np. w instrukcji?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Matewka napisał/a:
Czy takie karty mimo to są nic nie warte?
hmm IMHO to trochę podobny zakup do sprawienia sobie autka z silniczkiem diesel'a za 300 000PLN i tankowania go olejem opałowym. Oczywiście nikt nie wykazał, że wsadzanie takich kart szkodzi korpusowi, ale co do bezpieczeństwa zdjęć (przebiegu auta) miałbym pewne zastrzeżenia. Po to produkty są firmowane marką i po to się za nią płaci, żeby mieć jakość.
Zeby było jasne: nie posiadam przytoczonego powyżej auta-to dobitny prykład miał być, nie posiadam nawet diesel'a, a z olejem opałowym nie miałem nigdy do czynienia (ani w domu-mam centralne, ani w wozie, ani nawet w zapalniczce-nie palę) :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PQI - fantastyczny produkt.....JEDYNA karta jaka mi padla :evil:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Może przypadek. Nie będę się upierał, że to rewelacyjny produkt. U mnie działa.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Również odradzam PQI. Moja 4 Gb padła po 3 tygodniach, dzwoniąc do sprzedawcy dowiedziałem się, że wróciła do niego cała partia tych kart, wszystkie które sprzedał. Być może trafiła się zwyczajnie feralna seria, inne będą ok, ale następnej karty tej firmy nie kupię.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Też rozważałem PQIx150 - w czasach gdy interesowały mnie karty Compact Flash słyszałem o PQI dużo dobrego, mam też jedną CF PQI i nie narzekam. Przeczytałem jednak ostatnio na pl.rec.fot.cyfrowa sporo narzekań na te karty - widocznie faktycznie ostatnio ich awaryjność wzrosła. W efekcie do K10D dokupiłem Goodram 100x i wstępne doświadcxzenia są OK - zobaczymy, czy tak będzie po dłuższym czasie:-). Mam kilka różnych mniejszych kart SD, więc postaram się w wolnej chwili zrobić jakieś porównmanie szybkości zapisywania zdjęć.
Zdano - sprawdzałem link przez Ciebie podany, ale pzrynajmniej 2GB których ceny obserwowałem na Allegro nie wydają mi się w Komputroniku tanie - na Allegro można je było niedawno kupić za ok. 150zł.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
A ja nie kupuję KaDyszki; tylko mam KaSetkę.
Nie zależy mi na szybkości; tylko na ekonomii
Mam więc Goodrama 2GBx100 i sprawuje się całkiem nieźle. Oczywiście to nie ta półka co Sandiski o, których piszecie ale jest np. jest lepszy od droższego kingstona elite pro.

[ Dodano: 2006-12-03, 11:28 ]
tak tylko dopisałem jakby ktoś szukał czegoś niedrogiego. Poza tym można by powiedzieć że Goodram jest dobry bo... polski.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
2x PQI (512MB x133 & 1GB x150) w Canonie S2 i na razie problemow nie zaobserwowano.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach