BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
  Skuter....
Może mi pomożecie w zakupie skutera do 50 ccm w granicy 1000€ /nowy/. Kompletnie nie wiem jakie są dobre, a jakie gorsze! Chodzi mi też o to aby można było jeździć w Niemczech bez potrzeby prawa jazdy. Tylko żeby miał też moc KM!!!
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
to mam pole do popisu... moim zdaniem tylko aprilia ...model dobierz jaki Ci pasuje...ja posiadam od roku aprilia sr 50 z roku 1994 i zero awarii moc przednia prędkość tylko po odblokowaniu około 85-90km/h więc serio git...miałem przyjemność z yamaha aerox peugeot, i jakimiś chińskimi ale aprilka bije je na głowę.... :mrgreen: jak chcesz fotkę albo filmik jak to chodzi to pisz na PW POLECAM APRILIA\


ot przykład godny polecenia ;)
http://allegro.pl/item386...odna_uwagi.html
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
gajos007, No to super! Czekam na pw...
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Osobiście w życiu nie zapłaciłbym za skuter tyle kasy.. Nie będę tutaj rozsiewał epitetów, nie mniej jednak nie znoszę tych maszyn ;-)

Za tą cenę już lepiej coś enduro-podobnego, o na przykład taką cagivkę: http://allegro.pl/item380068837_super_cagiva.html

i to ładniejsze i praktyczniejsze, no i wstyd mniejszy na ulicy..
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
malyglod, ale na to potrzeba prawo jazdy, a
gucio-59 napisał/a:
bez potrzeby prawa jazdy
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
piotr_luk, wcale, że nie potrzeba
a jest w dodatku o wiele fajniejsze niż skuterek. .

 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Nie trzeba, jest poniżej 50cm^3. Pojemność się liczy, nie wygląd :)
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
I prędkość maksymalna - motorower wg naszego kodeksu drogowego to pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
w takim razie w porządeczku
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
lsnk napisał/a:
którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

hm, no to śmiszna sprawa, skoro 50 centymetrowa derbi senda znajomego na luzie wchodziła na 70km/h...
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
a aprilka RS spokojnie wyciąga 90.

nawet skuterek po odblokowaniu wyciąga spokojne 65km z 2 osobami na pokładzie.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Tylko, że odblokowany skuter nie spełnia już kryteriów motoroweru i nie może być legalnie kierowany bez prawa jazdy kategorii min A1 :-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
piotr_luk, Prawda Piotrek... Ja potrzebuję nie tylko dla siebie, a tym i na zakupy i na spacer pojadę i nie mam problemu z parkowaniem...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
matth napisał/a:
Tylko, że odblokowany skuter nie spełnia już kryteriów motoroweru i nie może być legalnie kierowany bez prawa jazdy kategorii min A1
Gucio-59 napisał, że chce jeździć w Niemczech bez prawka. Tam też jest ograniczenie prędkości? Bo np. we Francy z tego co wiem nie ma, tylko pojemności.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Trzeba by poczytać niemieckie przepisy, różnią się od naszych. Ale Niemcy mają przenośne hamownie do badania skuterów na wypadek gdyby np. przypadkiem moc przekraczała normę (po założeniu gara od 80 ;-) ). Z resztą w Poznaniu też już taką hamownie sobie sprawili :-(
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Co grozi w Polsce za jazde na odblokowanym skuterze?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
A jaki jest mandat za kierowanie pojazdem po drodze publicznej bez uprawnień? Odpowiedź znajdziesz w taryfikatorze ;-)
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
malyglod napisał/a:
Co grozi w Polsce za jazde na odblokowanym skuterze?

nic ;P u nas na wsi(warmińsko-mazurskie) nawet nie wiedzą jak to sprawdzić...jak złapią Cię że jechałem 80-90 to dup/ mnie zatrzymali już nie raz i dalej jeżdżę zero mandatów itp...tylko trzeba pamiętać o umiarze po mieście 50 a gdzieś dalej to ciśniemy ile wlezie...moja aprilka miejscami oscyluje w okolicach 100 :mrgreen:
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
YellowLabel napisał/a:
a aprilka RS spokojnie wyciąga 90.

nawet skuterek po odblokowaniu wyciąga spokojne 65km z 2 osobami na pokładzie.


Wrocław-> Most Milenijny-> Chiński Skuter-> Odblokowany-> Ja, Znajomy- 80 km/h.

Fakt. Nosiło.

Bzykiem powyżej 70 już niemiło ;]
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Na Aeroksie 50 ccm po Wawce śmigałem 90 i też nic mi się nie stało. Ale tam, to nie trzeba się bać zatrzymania przez Policję.

Swoją drogą, niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego mając Kategorię B prawa jazdy muszę mieć oddzielną A na jednoślad? Bo dlaczego na ciężarówki i autobus to akurat rozumiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach