perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Tamron 17-50/2.8 czy Sigma 18-50/2.8 ?
Który z nich wybrać ;]

Chodzi tylko o te dwa konkretne szkła... nie o dyskusje "która firma z tych dwóch jest lepsza" :roll:
 

No Quarter  Dołączył: 12 Lut 2008
Mój znajomy używa Sigmy z Canonem ja mam Tamrona. Na pewno lepszy jest Tamron. Nie ma takich koszmarnych aberracji jak ta Sigma , jest wiele ostrzejszy - szczególnie przy maksymalnie otwartej przesłonie , odrobinę szerszy , filtry do niego są tańsze (67 mm zamiast 72). Jedyną przewagą Sigmy jest trochę lepsza jakość wykonania
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
No Quarter napisał/a:
Na pewno lepszy jest Tamron. Nie ma takich koszmarnych aberracji jak ta Sigma , jest wiele ostrzejszy - szczególnie przy maksymalnie otwartej przesłonie


żal.ru ...
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
milo, :mrgreen: , spokojnie.
Każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Zwłaszcza, jeśli sam jest posiadaczem jednego z w/w szkieł.

Ja nie wiem czy warto przepłacać za Sigmę. Jest 300 zł droższa.
Więc może ...lepsza :roll:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Mam starszą Sigmę. Aberracje wcale nie są straszne, a ostość taka, że na co dzień przestałem używać stałki (wiem, bluźnię...:)) Wykonanie EX jest naprawdę niesamowite, AF działa błyskawicznie, żadnych BF/FF. Ale:
- podobno ta "starsza" Sigma jest lepsza od nowszej (przy okazji ma gwint filtra 67mm);
- kupiłem ją używaną za ok. 1000zł pół roku przed pokazaniem się Tamrona. Gdybym miał wybór - pewnie wziąłbym Tamrona, bo różnica w cenie jest spora. Chociaż teraz ceny używanych Sigm (a może i nowych...) pewnie spadną.

A ludzie, którzy mieli w ręku i jeden i drugi (ktoś z forum, zapamiętałem że z Gdańska:)), mówią, że optycznie są to porównywalne obiektywy... - Sigma lepiej wykonana, Tamron ciut mniej abberruje przy pełnej dziurze.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
perl, powiem tak, wez tamrona jesli placisz gotowka za nowego, jesli uzywka lub na raty bierz sigme. Choc z drugiej strony co zrobisz jak zmienisz puszke na wyzsza i okaze sie ze jest straszny problem z focusem w tamronie?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
milo napisał/a:
okaze sie ze jest straszny problem z focusem w tamronie?
hmmm możesz rozwinąć?

[ Dodano: 2008-06-23, 22:34 ]
ja sobie myśle tak, że zanim będzie u mnie k20d to kupie 16-50/2.8 .... kadycha jeszcze długo u mnie pociagnie (z pół roku na pewno).
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
perl, pojechałem z milo kupić Tamrona, na jego puszcze punkt, u mnie FF na kilka centymetrów - chociaż innymi szkłami problemów nie mam. Później sprawdzałem jeszcze drugi egzemplarz - na 17 mm punkt na 50 mm FF. Sigma kupiona w ciemno - punkt.
Z każdym szkłem mogą występować problemy z FF/BF, ale z tym Tamronem nader często to się zdarza - poczytaj wątek o tym szkle.
Optycznie chyba deczko lepszy od Sigmy, ale z AF to ruletka.
 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
ale oczywiscie jest mozliwosc kalibracji tego obiektywu, mowie tu o tamronie, wasze opinie na temat roznego zachowania na roznych ogniskowych pod katem FF/BF zniechecaja do zakupu
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
maVen napisał/a:
ale oczywiscie jest mozliwosc kalibracji tego obiektywu, mowie tu o tamronie, wasze opinie na temat roznego zachowania na roznych ogniskowych pod katem FF/BF zniechecaja do zakupu


juz jedna osoba z forum wyslala tamka do naprawy (nie pamietam czy dokladnie chodzilo o problem z focusem) i czeka ponad 2 miesiace na powrot szkla...
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
ciut przydlugo moim zdaniem, szkoda ze takich rzeczy nie robia od reki bo przeciez dla fachowca to nie jest problem
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
witusch napisał/a:
jak ma odpowiednie maszyny do kalibracji.

W Polsce tych maszyn niestety nie ma i wysyłają do Niemiec.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
PiotruśP napisał/a:
Optycznie chyba deczko lepszy od Sigmy, ale z AF to ruletka.

Chodzi o problemy z AF typu FF/BF, czy też nawet gdy się dobierze szkło do swojej puszki może AF nie trafiać od czasu do czasu?
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
dsk, Chodzi o FF/BF AF myli się nawet w najdroższych szkłach ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Dzięki, siwyyy77, bo już zacząłem myśleć, że nawet po wyselekcjonowaniu Tamrona on myli się częściej niż powinien (w porównaniu do innych zoomów).
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
dsk napisał/a:
Chodzi o problemy z AF typu FF/BF
Tak :).
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
mazi napisał/a:

juz jedna osoba z forum wyslala tamka do naprawy (nie pamietam czy dokladnie chodzilo o problem z focusem) i czeka ponad 2 miesiace na powrot szkla...


Phi, dzisiaj w końcu wrócił do mnie naprawiony Pentax Limited, z którym przeboje zaczynałem w grudniu...
 
Tomasz_A  Dołączył: 11 Cze 2008
Pearl testowałem tą sigmę
Miałem ten sam problem, ale kiedy porównałem fotki z kitowym obiektywem który zdecydowanie lepiej ostrzył .... dałem sobie spokój ....

Może jakiś beznadziejny egzemplarz mi się trafił .... (autofocus), ale to wystarczyło ...

Wybrałbym Tamka .... ale po krótkich testach najpierw - nowego ... poza tym zdecydowana przewaga w testach ... patrz photozone.de i "masze" optyczne.pl ...
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Tomasz_A napisał/a:
Miałem ten sam problem, ale kiedy porównałem fotki z kitowym obiektywem który zdecydowanie lepiej ostrzył .... dałem sobie spokój ....

kit od sigmy, domyslam sie?

ty miales problem z sigma, a inni maja z tym tamronem i stad autor watku ma dylemat.
Co z tego ze bedziesz mial niby bardziej ostry obiektyw, jak nie bedzie tego widac z prostego powodu - nie trafi AF :P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach