mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Sigma APO EX Telekonwerter x1.4
Witam,

mam zamiar zakupu telekonwertera 1.4 sigma apo ex.
Czy ktoś może potwierdzić, że będzie on współpracował nie tylko z obiektywami sigma ex ale również z np. SMC-P FA 50/1.4.
Jak z ostrością i autofokusem? Czy taka kombinacja dobrze będzie sprawdzać się przy portrecie?
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Ten telekonwerter będzie wspólpracował jedynie z tą Sigmą którą masz w stopce,z żadnym innym obiektywem niestety nie (taka budowa),jest po prostu dedykowany dla tele APO EX.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mac_27 napisał/a:
mam zamiar zakupu telekonwertera 1.4 sigma apo ex.
Temat był już wałkowany.
link
link
Poszukaj moze Tamrona 1.4. Michu miał i sobie nawet chwalił.

[ Dodano: 2008-07-12, 16:15 ]
flying napisał/a:
Ten telekonwerter będzie wspólpracował jedynie z tą Sigmą którą masz w stopce,z żadnym innym obiektywem niestety nie
Na pewno ? Było już chyba na forum o tym. Ale nie wiem, czy na naszym.
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Po zakupie robiłem oczywiście próby z róznymi szkłami,ale niestety tak jak pisałem tele Sigmy mają specyficzną budowę (głęboko osadzona tylna soczewka),więc szans nie było żadnych.
Zresztą jaki sens...rozumiem ,że z jasną 50 ,tak jak chciał kolega ,jeszcze owszem ale z czymś innym ..
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
flying napisał/a:
Po zakupie robiłem oczywiście próby z róznymi szkłami,ale niestety tak jak pisałem tele Sigmy mają specyficzną budowę (głęboko osadzona tylna soczewka),więc szans nie było żadnych.
Najwyraźniej coś źle czytałem :oops: .
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
flying, żeby wydłużyć tele...
z 100-300 zrobi mu się 140-420/5.6, czyli sens jest, trochę łatwiej z upolowaniem ptaszka lub innego stworzenia...
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
ArturMaly, żartujesz...
Też kupiłem po to aby wydłużyć tele ,a nie próbować czy będzie to pasowało z tym czy tamtym.
Mówimy tu o alternatywie dla APO EX Sigmy,zastosowaniu tego telekonwertera z innymi poza dedykowanymi .
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Witam,

dzięki za odpowiedzi.
Tak naprawdę chciałem upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: przedłużyć 300mm i zrobić użyteczniejszy, portretowy zakres z 50tki... ale cóż.
Trochę szkoda mi 700zł na telekonw. który użyję tylko z jednym szkiełkiem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mac_27 napisał/a:
Trochę szkoda mi 700zł na telekonw. który użyję tylko z jednym szkiełkiem.
Pisałem przecież, ze możesz zakręcić się za Tamronem 1.4. Kupowałem dla Micha. Sprawdzałem z FA 300/4.5, działał. Michu używa/używał z 50mm. Był zadowolony. Mankamentem jest wolniejszy AF, jakość bardzo minimalnie spada.
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
A gdzie się za tym tamronem zakręcić?
Jakoś nie widzę go w normalnej sprzedaży w Polsce.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nawet w amerykańskich sklepach od dłuższego czasu go nie ma, chyba tylko eBay.
Z FA 50/f1.4 rzeczywiście bardzo ładnie pracuje i spadek jakości jest niewielki.
Daje radę nawet z długimi zoomami, próbowałem z 80-320, tylko AF się czasem gubił.
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Po uważnej lekturze linków widzę ,że jednak znalazły się szkła z którymi można pokombinować ,Piotr stosował z K 500/4,5 i FA 100/2.8 otrzymując z TC x2 supermacro 2:1,więc może jednak warto.
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
mac_27 - żeby rozszerzyć pole poszukiwań tego Tamrona, dodaj jeszcze w wyszukiwarce Soligor i Kenko. Podstawowy konwerter 1,4x tych 3 marek jest czteroelementowy i na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają jakby pochodziły z tej samej fabryki (bo pewnie tak było) różniły się wizualnie tylko kolorem powłok.
 
pawica2  Dołączył: 08 Sie 2007
Sigma 1.4x EX APO DG Pentax
Witam Serdecznie.
Przymierzam się do kupna TELEKONWERTER Sigma 1.4x EX APO DG Pentax do obiektywu Sigma 100-300 mm f/4.0 APO EX DG (P)
Moje pytanie, czy ktoś z Was drodzy forumowicze miał okazje postrzelać trochę zdjęć w połączeniu z tym telekonwerterem?
Proszę o odczucia i porady. Pozdrawiam
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
pawica2 napisał/a:
Proszę o odczucia i porady.

-znikome pogorszenie jakosci - bedziesz zadowolony (u mnie z sigma 70-200/2.8 bardzo ok)
- fajnie wykonany
- dedykowany (jesli planujesz go spinac z innymi szklami to...spore szanse ze sie nie da)
- drogi,
odpadl z racji dwoch ostatnich, i mam tamrona 1.4af (optycznie porownywalnie, mechanicznie sigma zdecydowanie lepiej, no i ta pluszowosc ex...)
pozdrawiam
kp
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
pawica2 napisał/a:
Przymierzam się do kupna TELEKONWERTER Sigma 1.4x EX APO DG Pentax do obiektywu Sigma 100-300 mm f/4.0 APO EX DG (P)
Ja również.
klimecki_ napisał/a:
i mam tamrona 1.4af (optycznie porownywalnie, mechanicznie sigma zdecydowanie lepiej, no i ta pluszowosc ex...)
Hmm, o ile jest tańszy i przede wszystkim czy działa z Sigmą równie dobrze, jak dedykowany TC?
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
sailor9 napisał/a:
Hmm, o ile jest tańszy i przede wszystkim czy działa z Sigmą równie dobrze, jak dedykowany TC?

to co pisze to wlasnie wrazenia z porownania (optycznie imho nie odroznisz efektow dzialania obu konwerterow). gdy robilem zakupy nowy tamron byl ponad 2x tanszy niz sigma. w dodatku dzialal z fa*
mam na mysli cos takiego:
http://www.pentaxforums.c...ntax-mount.html

http://www.bhphotovideo.c...for_Pentax.html

i cos takiego moge szczerze polecic. do zakupu of coz nie zmuszam.
kp
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Dublowanie, scalanie, linki a konkretnej odpowiedzi i tak nie ma...
Zadam konkretne pytanie i proszę o konkretną odpowiedź. Czy konwerter Tamron AF 1.4x będzie współpracował z Sigmą 100-300/4 (interesuje mnie tylko ten obiektyw) równie dobrze jak dedykowany Sigmy APO 1.4x EX DG ? Nie chodzi mi raczej o jakość, ostrość zdjęcia zrobionego takim zestawem, ale przede wszystkim działanie AF i pomiar światła.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sailor9 napisał/a:
Dublowanie, scalanie, linki a konkretnej odpowiedzi i tak nie ma...

Może nikt nie miał ani nie sprawdzał takiej kombinacji.
 
pawica2  Dołączył: 08 Sie 2007
Witam, podłączyłem ten telekonwenter do Sigmy i aparat pyta sie jaką mam ustawic ogniskową?? dla stabilizacji.
Czy po założeniu tego konwentera robi się to szkło manualne, czy trzeba cos zmienić w aparacie??
Proszę o pomoc

[ Dodano: 2009-01-30, 12:07 ]
zaznaczam że jest to obiektyw Sigma 1.4x EX APO DG Pentax
i konwenter do tej właśnie sigmy 1,4

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach