bumba  Dołączył: 16 Paź 2006
ALLEGRO - ludziska na głowy poupadali ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nowy w PSTRYK-u 829 to juz niewiele brakuje :mrgreen:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Nowy w PSTRYK-u 829

W dodatku z gwarancją i fakturą.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
W Pstryku już nie mają. Właśnie dzwoniłem. Miła pani sprawdza mi możliwość sprowadzenia, ale chyba wiem co mi odpowie. A może zamiast tego zrzucić się w kilka osób i zamówić w USA kilka 1.4?
 

bumba  Dołączył: 16 Paź 2006
Krzychoo napisał/a:
A może zamiast tego zrzucić się w kilka osób i zamówić w USA kilka 1.4?


Jestem ZA :) Sam szukam 50 A ze światłem 1.4 lub 1.7. Mam manuala 1,7 ale brakuje mi autofocusa jednak bardzo. Do tej pory myślałem, że uda mi się kupić ten A 1,7 za ok 300-350 zł ale po tym co wyprawiają ostatnio ludzie na allegro już zwątpiłem. Szkoda, że tak słabiutki jest rynek wtórny obiektywów do Penatxa a użytkowników zdaje się mocno przybywa.
A ile takie szkiełko w USA kosztuje nowe? Poza tym z tego cow iem jak zamówić przez Amazon.com - do Polski nie dostarczają :-/
 

DAREK  Dołączył: 17 Wrz 2006
jeszce rok temu można było kupić FA 50 1.4 za około 480-600zł, im więcej uzytkowników systemu tym ceny rosną.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rok-półtora temu cztery nowe FA50/1.7 szprzedalem po 500pln... :evil: :evil: :evil: (ale kupilem po 200 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Może pomoże nam jakiś wujek z ameryki :)
Czy moze ktoś wie jak działa upust udzielany przez pentax USA w przypadku zakupu do Polski? gdzyby udało się go uzyskać cena 170$ byłaby całkiem niezła :)
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
masz na pentax us napisane:P, jesli to jest ten upust pocztowy, to dziala tylko na terenie usa, tzn przysylaja Ci w zamian za kwestionariusz, dowod zakupu i wyciety kod kreskowy czek na ten adres w usa (dziala, sam skorzystalem:D)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
cztery nowe FA50/1.7 szprzedalem po 500pln... (ale kupilem po 200 )

alkos, to tak 4x300=1200 *19%=228zł do skarbówki+odsetki karne :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tomecki, nie strasz go. Na obczyźnie chłopak zasuwa i ciągle ma mieć przed oczyma widmo skarbówki :-P
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Krzychoo, wlasnie w piatek sobie zamowilem FA 50/1.4 w Adoramie, ale jest na "backorder" - ten obiektyw zostal wycofany z produkcji (razem z FA* itd.) i dopiero od niedawna Pentax pod naporem rynku wznowil produkcje, w malych ilosciach. A przynajmniej tak sie wydaje, sadzac po pojawiajacych sie sporadycznie nowych egzemplarzach w sklepach. Gdyby tak jeszcze wznowili produkcje kilku FA* :roll:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
tomecki, nie strasz go. Na obczyźnie chłopak zasuwa i ciągle ma mieć przed oczyma widmo skarbówki

z tego też go rozliczą :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
alkos, to tak 4x300=1200 *19%=228zł do skarbówki+odsetki karne :mrgreen:


to tak samo jak ban x 3 = 3bany * 20% = 3,6bana = 1,8*(ban-an)
:-P :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Tomecki z tym rozliczaniem to wyjdziesz jak Zabłocki na mydle ;-) :mrgreen: :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos, czy ja przez dzisiejszą nieprzespaną noc , pochłonięty projektem, przegapiłem coś? Coś z ewolucją się stało? Co jest z tym darwinizmem, małpami, bananami?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
postanowilem udowodnić conieco Romkowi i cofnąłem sie w rozwoju :-)

uuuuaa uaaaaaaa!!! iii iiiiiiii i !
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Odnośnie "wujka w USA": w ubiegłym roku kupiłem Stofena do mojego Metza u gościa na Allegro: thinkdigital2002, sprzedaje do dnia dzisiejszego. Gość siedzi w USA i stamtąd wysyła paczki do Polski, wszystko opisuje jako gift i problemów nie ma. Za jego pośrednictwem nabyłem też na B&H adaptem SCA, doliczając oczywiście jakąś marżę dla niego za pośrednictwo. Kontakt mailowy z nim był bdb, choć z uwagi na różnicę czasową odpisywał z opóźnieniem. Wrażenie jak najbardziej pozytywne. Myślę, że z obiektywem nie powinno być też większych problemów. Jeżeli ktoś chce kontakt to pisałem z nim za pośrednictwem adresu:
Krzysiek <thinkdigital2003@vp.pl>
Nawet w komentarzu do aukcji napisał mi: zapraszam jak coś będzie potrzebne z USA.
Bronek, bardzo dziękuję za info, niestety wyskoczył mi dzisiaj duży wydatek i inwestycję w zabawki muszę wstrzymać do odwołania.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Krzychoo napisał/a:
kupiłem Stofena do mojego Metza u gościa na Allegro: thinkdigital2002, sprzedaje do dnia dzisiejszego.
Także u niego kupowałem Stofena. W porządku sprzedający.
Krzychoo napisał/a:
Nawet w komentarzu do aukcji napisał mi: zapraszam jak coś będzie potrzebne z USA.

Także miałem taką informację od niego. Pewnie tak do każdego kupującego pisze. Tylko wiesz, jedno to przesyłka Stofena, kostki,a drugie przesłanie szkiełka. Trochę inna wartość :-)
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Argawen obiektyw parę złotych droższy jest, ale z tym gościem byłbym skłonny zaryzykować. 2 razy u niego kupowałem, załatwienie nietypowego adaptera do Metza trochę zachodu go kosztowało, wszystko ładnie na koniec zapakował i wysłał. Jak mi się sytuacja finansowa wyjaśni a w kraju ceny nie spadną to kupię tą 50-tkę u niego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach