Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
  Nowa wersja Capture One 4.1 już do pobrania.
Ukazała się nowa wersja CO 4.1.

Z nowości plik instalacyjny 210 MB :-)

9 języków jest po Czesku ale po Polsku nie :-(

Dodana obsługa Pentax K20D i K200D :-)

Samsungów chyba dalej nie ma!! :-(

Uruchomiłem i dalej pefy z GX-1S nie rozpoznawane!! :-( (

Już chyba 5 razy pisałem do supportu w tej sprawie.

Kilka postów na forum i dalej nic.
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Pewnie mają takie samo podejście do posiadaczy Samsungów jak Samsung.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie do końca :-)
Coś w temacie się ruszyło i jest nadzieja że wreszcie Samsungi będą obsługiwane.
Głównie dlatego, że GX-20 na zachodzie zdobywa popularność...
W każdym razie jest nadzieja, że w tym roku będą one oficjalnie wspierane..
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
  Komfort pracy Capture One 4 na platformie dwurdzeniowej.
Ostatnimi czasy próbuję okiełznać obsługę Capture One, którego kupiłem sobie w promocji Sandiska, wcześniej używałem RSE, który był fajny, prosty (trochę za prosty) i co najważniejsze szybki, a to było bardzo istotne bo posiadam kompa z prockiem Athlon XP 1600+ (1.4GHz). Na codzień ten sprzęt mi nadal wystarcza przy 1.5GB pamięci i dużym dysku, ale Capture One niestety już się ślimaczy, powiększanie obrazu, czy choćby korekta ekspozycji trwa zdecydowanie za długo.
Pomyślałem, że jednak tak dłużej się chyba nie da żyć i zmienię sobie płytę i procka na jakiegoś dwurdzeniowego Athlonka np. X2 5000+ (wersja black edition do podkręcania, a AMD w ramach walki o konkurencję na rynku procesorów :-D ). W ramach testów zainstalowałem na laptopie sąsiadki (dwurdzeniowy Turion 2GHz, 2GB pamięci, Vista Premium) Capture One 4 i okazało się, że "szału ni ma", niestety nie pamiętam dokładnych czasów reakcji bo nie miałem dostępu do dwóch komputerów jednocześnie, ale zainstalowałem sobie najnowsze C1 4.1 na kompie w pracy (Pentium IV 3.2GHz 1GB ram-u) i porażka: RAW-a 6Mpix z mojego aparatu generuje ok. 10sekund (to przeżyję bo i tak można to ustawić w kolejkę) ale sam program jest nadal strasznie mało responsywny, na każdą zmianę trzeba długo czekać, na ekranie widać jak program na nowo robi demozaikowanie, wyostrzanie. Słyszałem, że Pentium IV to była porażka, ale żeby aż tak?
A teraz przechodzę do sedna sprawy. Czy ktoś kto posiada Capture One i posiada również dwurdzeniowego procka AMD X2 4200-6400 mógłby napisać jak wygląda w jego przypadku praca w tym programie? Ile czasu trwa wygenerowanie JPG-a, oraz czy program potrafi wykorzystać dwurdzeniowość procesora np. pozwalając na obróbkę zdjęć na pierwszym rdzeniu, a na drugim generując zdjęcia z kolejki?

Troszkę przeraziła mnie ta sytuacja z Turionem, ale liczę, że to jakiś spadek wydajności w porównaniu z "pełną" wersją Athlona X2 na potrzeby laptopów, bo z kolei pamiętam jak w zamierzchłych czasach bawiłem się Povray-em i okazało się, że parsowanie sceny na moim Cyrix-ie 300 (zegar 215 czy 233MHz nie pamiętam dokładnie) było szybsze niż na Duronie 600 mojego kumpla (ale tam chodziło chyba o niewielki cache Duronków w porównaniu z Athlonem). Dlatego szukam potwierdzenia, że jednak na X2 program będzie chodził zdecydowanie szybciej, jeśli nie, będę musiał uskładać na jeszcze szybszego procka, może jakiś Intel podkręcony do 4GHz? :-D
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja posiadam dwurdzeniowego Athlona X2 64 4000 + podkręconego do 2,3 GHz + 2 GB RAM 667 MHz dual channel,Windows Xp Sp3 Pl

CO pracuje średnio wydajnie, każda zmiana ostatecznie wyrenderowana po ok. 1 sek.
Ostateczne przetworzenie 6 MP rawa do jpg ok. 10 sek.

Program chyba korzysta z obu rdzeni. W AMD Power Monitor obciążenie obu rdzeni przy generacji jpg wynosi 100 % w czasie suwakowania też się zmienia i jest podobnie duże...

Kup sobie jakiś procek 65 W i sobie go podkręcisz bez problemu..
2 rdzenie chyba wystarczą....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Właśnie się przyjrzałem jak to jest z C1 v.4.1.1.... Używam quada (Q6600@3GHz) i muszę powiedzieć, ze czasami też ma czkawkę, co prawda malutką ;-) Podgląd na obciązenie procesora pokazuje, że w operacjach typu krzywa/histogram potrafi obciążyć CPU na 100% ! Nie dziwię się więc, że na AMD się muli....

Jako marną dość radę podam, że cena Q6600 osiągnęła ostatnio wręcz nieprzyzwoity poziom :evilsmile: (np. 473 zł w agito ...) 8-)

[ Dodano: 2008-07-31, 15:45 ]
Ogólnie rzecz ujmując komfort pracy bardzo wysoki, ale Lightroom jednak bardziej responsywny :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja mam jeszcze jedno pytanie: Czy system Windows Xp jest w stanie obsłużyć więcej niż 2 rdzenie procesora? Czy konieczna jest do tego Vista?
W Linuxie obsługiwana jest dowolna ilość rdzeni...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
XP Home obsługuje 1 fizyczny procesor i na pewno może to być procesor z 4 rdzeniami.
XP Professional osługuje 1-2 fizyczne procesory, każdy może być wielordzeniowy, i na pewno 4-rdzeniowy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dzięki za odpowiedź.
Mam wersję home więc bez problemu mogę AMD Phenom w przyszłości kupić :-)
Pozostaje tylko kwestia wsparcia dla systemu XP w tej przyszłości..
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wsparcie dla XP będzie do roku 2014 - tu są szczegóły
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
gebi napisał/a:
Dlatego szukam potwierdzenia, że jednak na X2 program będzie chodził zdecydowanie szybciej,


Co prawda nie instalowałem jeszcze CaptureOne, ale wczoraj zrobiłem sobie upgrejd komputera i z Athlona 2500+ z 1GB RAM przesiadlem sie na Athlona X2 4850e z 4GB i przed przesiadką zmierzylem sobie czas konwersji jednego zdjęcia przy użyciu SilkyPix 3.0.
Wynosił on średnio 30 sekund dla jednego pliku DNG na Athlonie 2500+, teraz dzieje się to trzy razy szybciej, czyli wyrabia sie w około 10 sekund :)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 
Jest do pobrania nowa wersja CO 4.1.2.
Ale już mnie szlag trafia bo dalej Samsungów nie wspiera !!! :evil:
Pentaxy są wszystkie wspierane!
Rok marudzenia w supporcie Phaseone i na forum na razie nie przynosi spodziewanych efektów...
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
sorry winnetou, może zacznij uczyć się z tym żyć..?
*puf*

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Żyć można przez rok :-)
Znalazłem im poważny błąd w ich aplikacji i choćby za to powinni mi wynagrodzić wsparciem dla Samsungów.
Czemu Samsung jest gorszy od Pentaxa?
Mam legalną wersję CO 4.XX co prawda w promocji Sandiska ale to nie powód aby olewać użytkowników którzy chcą normalnie korzystać z tego programu...
Piszę średnio 1 raz na 2 miesiące do supportu :-) więc w końcu powinny nawet dla świętego spokoju poświecić 5 min. pracy programistów i wprowadzić te wsparcie.
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Markus napisał/a:
mogę AMD Phenom w przyszłości kupić :-)


Polecam Ten, mam i jestem zadowolony ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach