pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
TESTY K10D - linki&sznurki
widzę że jeszcze nikt nie wrzucił nowego tematu z najnowszym full testem k10d na ephotozine
http://www.ephotozine.com...cfm?test_id=492
test jest w wersji full , nie jest szczególnie bogaty w detale , ale dla zainteresowanych będzie to wzbogacenie wiedzy .
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Kolejna cegielka w kierunku poznania... a moze Wroclawia :-P
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Test K10D na DigitalFotoNetz
Dla posługujących się wspaniałym językiem niemieckim będzie co poczytać, dla wszystkich innych jest co pooglądać ;-)

http://www.digitalfotonet...Test/inhalt.htm

Pozdrawiam,
Zbyszek
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja ja !!!! iś habe zabe und ajn cylinder
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Sołtys, dzięki. Znowu automagicznie zostałem teleportowany. Ale spoko, ważne że ktoś to kontroluje :-D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
o jaa, volkswagen gut auto ... aa tak btw zrobiłem zbiorczy wątek dla testów K10D i ewentualne namiary na kolejne testy prosze umieszczać tutaj a nie w osobnych wątkach .. danke ;-)

[ Dodano: 2006-12-11, 22:44 ]
Zbigniew napisał/a:
Sołtys, dzięki. Znowu automagicznie zostałem teleportowany. Ale spoko, ważne że ktoś to kontroluje

aa tak, no właśnie pomyślałem sobie, żeby był jeden wątek z namiarami do testów K10D :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Amerykański Foto-Bzdurier, czyli Popular Photography:
http://www.popphoto.com/c...entax-k10d.html
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
Bardzo fajny ten niemiecki test, szkoda ze dokladnie wszystkiego nie rozumiem :-)

Co najbardziej mnie ucieszylo, to porownanie wizjerow, ktore wypada bardzo pozytywnie (K10 w stosunku do innych lustrzanek). W wiekszosci cyfrowych lustrzanek sa to NAJBARDZIEJ ZANIEDBANE I NAJGORSZE elementy tych aparatow. Zobaczcie zreszta sami na wspolczynniki (powiekszenie X pole obrazu X 100)/(pole krycia):

Canon 350D/400D 47,5
Canon 20D/30D 53,4
Canon 5D 68,2
Olympus E330 44,2
Olympus E-1 48,0
Nikon D200/D80 59,5
Nikon D50/D70 47,5
Pentax *istD/*istDS/K10D 60,2
Pentax *istDL/K100D 54,4
Sony Alpha100 52,6

szkoda ze nie podaja jeszcze tzw. 'punktu ocznego' ...
K10 z powiekszeniem 0,95X i polem krycia 95% - to naprawde porzadny wizjer !!!
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak sobie myśle, że tak jak kiedyś pisaliśmy, coby przy sznurkach do testów zamieszczać jakiś opis, tzn. czy w naszym odczuciu test jest godny polecenia, czy nie zawiera np. jakiś dyskfalifikujących błędów, czy coś w danym teście jest godne uwagi, np. duża ilość dobrych sampli
 

pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
starymada napisał/a:

szkoda ze nie podaja jeszcze tzw. 'punktu ocznego' ...
K10 z powiekszeniem 0,95X i polem krycia 95% - to naprawde porzadny wizjer !!!

Przyloz do jednego oka nizej punktowany D80 a do drugiego kadyszke. Ja tak zrobilem. Roznica w wizjerach jest spora. Nie wiem jak oni tzo zrobili, ale ten z D80 jest po prostu jasniejszy i lepszy.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Wizjer D80 okazał się gorszy od starego DSa to opinia kilku osób z którymi macaliśmy oba te aparaty.Osobiście w ciemnym pokoju nie miałem problemu z ręcznym zaznaczam ustawieniem ostrości natomiast D80 nie był już taki miły.AF to już inna sprawa ale wolę wizjer DSa.Pozdrawiam
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pn, to zalezy tylko od tego jakie masz podpiete obiektywy. Pentax ma wieksza widzialna powierzchnie matowki, wiec oczywiscie jasnosc mniejsza z tej samej roboczej przeslony. Praw fizyki nie przeskoczysz. Ale, jezeli podepniesz do obu jasny obiektyw, to roznica jasnosci staje sie pomijalna, a korzysc z wiekszej matowki w Pentaxie pozostaje. Natomiast z ciemnym obiektywem zyskuje Nikon, bo ta niewielka ilosc swiatla skupia sie na mniejszej powierzchni (dajac wieksza jasnosc).

Na tej samej zasadzie zyskuje (jeszcze mniejsza matowka) D40 w porownaniu z kadyszka - zakladajac, ze do obu aparatow zalozymy typowy, amatorski i ciemny zoom. Tyle ze kadyszka nie jest aparatem dla totalnego amatora ktory wlasnie taki amatorski i ciemny zoom by zakladal, podczas gdy D40 jest. A wiec cale takie porownanie jest o kant d*py , bo mowimy o aparatach dla roznego odbiorcy. Mimo ze cena nie roznia sie tak bardzo ... hm, moze Pentax zrobil blad wolajac tak malo za pol-profesjonalny aparat, na szczescie polskie sklepy ten blad naprawiaja, jak moga :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
na szczescie polskie sklepy ten blad naprawiaja, jak moga :mrgreen:
polemizowałbym czy jest to takie szczęście :evil:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A Bronek znów świadomie sie naraża... ;-)
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
No i kolejne dwa hardkorowe testy:

http://pixinfo.com/cikkek/pentax_k10d
http://www.fotosidan.se/cldoc/6652.htm

Nie wypowiadam się co do zawartości merytorycznej, ale chyba jestem usprawiedliwiony ....

[ Dodano: 2006-12-12, 15:55 ]
A i jeszcze jeden filmik z K100 w roli głównej - Jak dla mnie bomba http://pixinfo.com/img/Pe...a/CCD_shift.mpg :-D :-D :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
"A Pentax rajongói már régóta várják, hogy megjelenjen a gyártó új középkategóriás digitális tükörreflexes váza"

Ale bzdury. Gorzej niż Fotopolis.
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Wiesz co - jesteś niesprawiedliwy. Nie doczytałeś do końca

"A Photokina előtt néhány nappal bejelentett 10 Mpixeles D-SLR váz a legújabb technológiákat és ötleteket fogalja magába, így a különlegességei között megemlítendő a CCD stabilizálás, a pormentesítő rendszer, az időjárásálló kivitel és az érzékenység automatika üzemmód. Az új megoldások miatt nagy kíváncsisággal kezdtem el a részletes tesztelést, s bevallom, a végén nem csalódtam a gépben."

Teraz chyba ma to sens, nie ?

[ Dodano: 2006-12-12, 16:06 ]
W szczególności wazne jest "részletes tesztelést" - to pewnie chodzi o resztę bezszelestnych obiektywów ultradźwiękowych ....
 
blady Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
Bardzo fajny ten niemiecki test, szkoda ze dokladnie wszystkiego nie rozumiem :-)
w skrócie:
Ja, cwancisz cwai panzer cylinder konwertiren geben firen!

Mam nadzieję, że teraz można więcej zrozumieć :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
dowcipni, natomiast skąd oni wytrzasnęli takie winietowanie - Dubbelexponering (pålagd vinjettering) to nie mogę zrozumieć
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
miałem jeszcze dopisać coby w tym wątku umieszczać same sznurki do testów + ewentualnie krótki opis testu i niezagłębiać się w dyskusje, ale widze, że już wsysło i ten wątek :mrgreen: :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach