Mar_G  Dołączył: 29 Mar 2008
[marcinjg] Galeria nowego użytkownika ;)
Witam, jako nowoupieczony posiadacz Pentaxa postanowiłem się ujawnić i pokazać swoje zdjęcia, i w miarę możliwości będę dodawał coraz aktualniejsze :). Mam nadzieję, że nie będę miał problemów z zaklimatyzowaniem się na forum..
Zapraszam do oceny, mile widziane wskazówki.

No to zaczynamy ;-)

1:


2:


3:


4:


5:


6:


Pozdrawiam i zapraszam do zaglądania w ten temat, jeśli jest wart uwagi. ;-)
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Najbardziej podoba mi sie dwójka. Chciałbym zobaczyc HDR z tego ujęcia... Da się zrobic?:>
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Ramki są zbędne. Wszystkie, oprócz tego oka, wypaśne. :-)
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Witaj Marcinjg
.... ja też jestem nowy :mrgreen: :-B

Tak ogólnie... to ja B.Lubię ramki .. ale Twoje są tak udziwnione, że .... beee... :-(

Widoczki.. jak widoczki... mogą się podobać.. ale nic ponad to... :-/

Naj fajniejsza to IMO 3 ale te kontrasty...
(nie przejmuj się ja bardzo dawno temu popełniłem podobną fotkę
.. ale z jeszcze gorszym skutkiem) ;-)

Pozdrawiam i Dobrego Światła Życzę

Zapraszam do mojego wątku ...Tu...

 
Mar_G  Dołączył: 29 Mar 2008
Dziękuję za komentarze.
No cóż, człowiek się uczy, i całe życie się będzie jeszcze uczył ;-)

Pierwsze w mojej karierze piorunki z dzisiejszego wieczora...Szczerze mówiąc jestem średnio zadowolony:
7:


8:


Pierwsze było by fajniejsze, gdyby mi niebo nie wyszło takie jasne.. :-x

 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Moim zdaniem 2 jest najciekawsze kolorystycznie. A swoja drogą to przez moment pomyslalem, ze to Wilczy Szaniec w Kętrzynie :-P
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
1. Podoba mi sie ale wolalbym bez tego zamku/straznicy po prawej
2. Najladniejsza ze wszystkich
7. Pierwsze wrazenie - nienaturalne.. nie wiem czemu ,moze w BW bylo by ciekawsze..
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Piorunek 7 na tak .. ale zastanowił bym się nad opinią griffin'a :-?
oraz spróbował "wystempelkować" drzewko w PDR... :mrgreen:
8 na nie... nie wyszło :-( ... zdaża się :cry:
 
Mar_G  Dołączył: 29 Mar 2008
Dzisiejsza nocna sesja...Godzina 3;00 -5;00 :lol:
Miejsce: Cieplice
Zdjęcia kitowym szkłem..
9:


10:


11:


12:


13:



Zapraszam do oceny, czekam na cenne wskazówki, gdyż był to mój pierwszy nocny wypad ;-)
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
IMO udała Ci się ta nocna sesja :lol:

naj bardziej podoba mi się 9 (ale ten jasny słup po lewo od latarni wystempelkował bym) - było by "czyściej" w kadrze :mrgreen:
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Hm z początku myślałem że na wysokim ISO robione, ale 9 na 200, 10 - 800. IMHO nie powinno być takich szumów.
Choć z drugiej strony, parametry na max powyciągane.
Następnym razem ustaw ISO 200, i rób w raw'ach, obróbkę lepiej zostawić sobie niż aparatowi (aparatu?).
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
9. Dal bym w B/W
10. W tle zuwazylem ciekawa kamienice z niebieskim oswietleniem.. tam bym poszedl i pofocil nastepnym razem... a fontanna fajnie rozmyta, szkoda ze nie ma tam innego oswietlenia tylko biale..
11. (ruszone?) Za duzo chodnika jak dla mnie i sciana za ciasno,nie wiem co jest tematem zdjecia..
12. Znowu chodnik/kostka - to zdjecie fajnie by wyszlo gdybys skierowal aparat w prawo na kamienice ,wyszla by troche art deco wtedy...
13. Spalone.. a kompozycje bym zlapal na ta serie okien troche dalej -te z tymi kratami

Co do pomyslow to moze bym strzelil pare fotek w gore z pod muru kamienicy,widzielem tam ciekawe ksztalty, i moze bym sie troche B/W zabawil.
Podziwiam tez za checi lazenia po nocy. Z takimi zapedami na pewno wkrotce bedziesz mial super fotki..
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
9, 10, 11 fajne.
Pozostałe nie są już tak ciekawe
 
Mar_G  Dołączył: 29 Mar 2008
griffin napisał/a:
Podziwiam tez za checi lazenia po nocy. Z takimi zapedami na pewno wkrotce bedziesz mial super fotki..

Dzieki.

Witam po przerwie spowodowanej brakiem neta ;) Przez ten czas strzeliłem kilka fotek..
14
15
16
17
 
Asahi
[Usunięty]
16-cie :-B
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Pierwszy raz Marcinjg odwiedzam Twój wątek, więc pozwolę sobie wrócić do jednego z pierwszych zdjęć - do numeru 8.

Przypadło mi do gustu (kontrastowe zarysy budynków - kominy, anteny; ładna chmura i światło w jednym z okien), jednak psuje je IMHO kadrowanie i balans bieli. Może tak...? http://img201.imageshack..../piorun2ov6.jpg

Z nowszych: 14 to dla mnie koszmar... koszmar bardzo osobisty - takimi zdjęciami wypchane były książeczki z tanimi aforyzmami, którymi zwykła obdarowywać mnie babcia.
16 - kolory, model - fajne!
 
Mar_G  Dołączył: 29 Mar 2008
Alojzy N. napisał/a:

Z nowszych: 14 to dla mnie koszmar... koszmar bardzo osobisty - takimi zdjęciami wypchane były książeczki z tanimi aforyzmami, którymi zwykła obdarowywać mnie babcia.

Znaczy, że słabe zdjęcie?
Cytat
Przypadło mi do gustu (kontrastowe zarysy budynków - kominy, anteny; ładna chmura i światło w jednym z okien), jednak psuje je IMHO kadrowanie i balans bieli. Może tak...? http://img201.imageshack..../piorun2ov6.jpg

Dużo ciekawsze, dzięki ;-) Niestety miałem spory problem żeby dobrze ustawić bb...
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
2, 4, 15 rewelacja!! Pioruny też nieźle.

Choć zła wiadomość ale masz brudną matrycę, widać to zwłaszcza na 5 i 6, które również mi się podobają.
 
Mar_G  Dołączył: 29 Mar 2008
Siet..nie zauwazylem...
No to jest problem :-/ dzieki.
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Marcinjg napisał/a:
Alojzy N. napisał/a:

Z nowszych: 14 to dla mnie koszmar... koszmar bardzo osobisty - takimi zdjęciami wypchane były książeczki z tanimi aforyzmami, którymi zwykła obdarowywać mnie babcia.

Znaczy, że słabe zdjęcie?


Znaczy tylko to, co napisałem... ;)
A "koszmar" to był w cudzysłowie, nie oceniałem jakości wykonania zdjęcia i teraz też się tego nie podejmuję, bo nie gustuję w takich fotoklimatach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach