Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 070
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc070.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 03.08.2008, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc070_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc070_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc070_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc070_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc070.html

1. Agrest
Co do pliku to męczyłem go na czuja w Lightroomie,generalnie bawiąc sie saturacją,nasyceniem,rozjaśniłem trochę darki.


2. Alojzy N.
Idzie burza. Camera RAW.


3. Bobanr
Szybka zabawa z suwaczkami w PPL. Dodatkowo plik z ustawieniami co zostało zmienione. Obrót i kompresja dokonana w IrfanView.


4. Boczek
Programy użyte do miętoszenia: RawTherapee, Gimp.


5. Cotti


6. Kooliz


7. Matewka
Adobe CR 4.4.1


8. McGregor


9. Milo


10. Mygosia
Wywoływane w RT. Niestety nie wyostrzyłam po przeskalowaniu.
WB - na szary samochód...
Lekkie wygięcie krzywej w odwrócone S.
Kontrast - 9
unsharp mask - standardowo [czyli jak program sobie ustawił];
zaznaczone, że Sharpen only edges
color boost 28


11. Nichiren
Obrabiane Lightroomem 2 + PS CS3 (zmniejszanie, wyostrzanie). W/B ustawione na białym samochodzie za filarem, + suwaczkologia (rozjaśnianie, ściemnianie, zwiększenie kontrastu itp.)


12. Patryk Blaut
Generalnie LR 1.2
suwaczek w lewo, suwaczek w prawo ... zamiar był taki, żeby uzyskać efekt nazywany w tutorialach "dramatic sky" ;)


13. Pkosela
Raw Therapee 2,4m1: Spot BW na płytkę chodnika; Auto levels; Highlight recovery - Luminance recovery; Shadows/Highlights: Shadows: 22; Exposure - Black: 5643;
IrfanView: obrót, wyostrzenie, zapis, zmniejszenie, wyostrzenie,zapis.


14. Predoo
Zdjęcie wywołałem w LR, zmiana balansu bieli, suwaczki do barw, odjęcie żółtego, madzenty i cyjanów, rozjasnienie cieni, wszystko intuicyjnie do podlądu, zastosowałem również winietę aby głównie przyciemnić chmury w narożnikach, potem w PS7 trochę wyostrzyłem i poprawiłem poziomy.


15. Regis


16. Serioza
Obróbka LR 2: zmiana balansu bieli, podciągnięte recovery, fill light, blacks, clarity i vibrance, również błękit. Lekkie wyostrzenie przy tworzeniu jpgów.


17. Sivy
Wołane w CS3/CR 4.4.1, niestety nie pamiętam dokładnie co dotykałem.


18. TTomek
zmiana wb, zabawa krzywymi i kolorami aż do uzyskania ciekawego efektu :) obróbka w Lightroomie 2


19. Ubeuszek
Adobe Bridge CS3. Korekty jedynie lekkie, estetyczne. Jakoś nie do końca zrozumiałem co z tym zdjęciem robić :-)


20. Zdano


21. Zorzyk
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
to chyba rekord, jeśli chodzi o ilość uczestników :-)
Bardzo mi się podoba praca Patryka Blauta i Ubeuszeka (dobrze odmieniłam??)

 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
7 razy więcej uczestników niż ostatnio...

zatrzymałem się tylko przy milo w sumie, trochę się z Sincity kojarzy.
*puf*

 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Praca Boczka mi przypadła do gustu najbardziej, do chwili, kiedy nie zobaczyłem jej w pełnym rozmiarze... co to jest?? Duchy wokół krawędzi, dziwny, plamiasty szum na niebie... Jak do tego mogło dojść?

A tak to nie wiem, za duży wybór... Milo może, ciekawy zamysł.


Swoją drogą, kontrowersyjne wydaje mi się dawanie podpisów do zdjęć, które naszego autorstwa przecież nie są.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Alojzy N. napisał/a:
kontrowersyjne wydaje mi się dawanie podpisów do zdjęć, które naszego autorstwa przecież nie są.


Hehe, faktycznie - to bzdura.

[ Dodano: 2008-08-05, 02:03 ]
W ogóle podpisy to bzdura...
Nie znoszę podpisów. :evilsmile:
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
Generalnie moją uwagę przykuwa w tym zdjęciu ciężkie niebo i co za tym idzie takie interpretacje które to oddają bardziej preferuję. :roll:
Wszystkie "dzienne" odpadają, choć TTomek* ciut przedobrzył ;-) , Milo*
chyba poczuł to podobnie i poleciał w marsjański krajobraz :->

*zawarte tu moje wypowiedzi są subiektywne i nie mają charakteru arbitralnego 8-)

[ Dodano: 2008-08-05, 02:11 ]
:oops: Fakt Wygłupiłem sie...... he he. Gdy to sobie uświadomiłem to było po ptokach :lol: .
Przepraszam szanownego autora zdjęcia podpis miał dotyczyć jedynie interpretacji.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Dzieki :) Tylko ze na monitorze w domu to ciut jasniejsze bylo :P W pracy widze ze ciut przyciemne i lekko slaby kontrast :)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Ha! Wygrałem! Wygrałem! Jestem prawie pierwszy :D

cotti, prawie dobrze :-) dziękuję :-) (ubeuszka)
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Co zajrzę do RAW Challenge, to jestem w szoku co można wyprodukować z RAW...
Zorzyk jak zwykle trzyma klasę, Milo i McGregor całkiem fajna interpretacja, Cotti im depcze po piętach:), podoba mi się też TTomek, a Nichiren coś w gorszej formie w tym tygodniu:)
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział w tej edycji.
Oglądanie swojego zdjęcia w tylu interpretacjach to duża przyjemność. :-D

Pokażę jak ja podszedłem do obróbki tego zdjęcia:



Jeśli miałbym wyróżniać to: podoba mi się praca Milo - dziękuję za wrażenia artystyczne. Podobają mi się również prace regisa i Patryka Blauta.

Dodam jeszcze, że fioletowe zabarwienie nieba to skutek chińskiego filtra typu cokin p "szarej" półowki trzymanej skośnie wzdłuż linii mostu. Zbierało się już wtedy na deszcz.

PS. Podpisy na zdjęciach są niesympatyczne.

[ Dodano: 2008-08-09, 16:59 ]
PS. 2. Moja obróbka nie była robiona z myślą o Raw Challenge - nie spełnia wymogów regulaminu - to była jedna z pierwszych moich takich wprawek - pokazuję jako ciekawostkę.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
xrog napisał/a:
-...nie spełnia wymogów regulaminu .

Dlaczego , chyba nikt nie robi specjalnych pod RC , robimy i już , jak nie dajemy rady nic z nią zrobić to wtedy wysyłamy . Za to każdy by pewnie chciał tyle propozycji do wyboru co Ty .
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gezeb napisał/a:
chyba nikt nie robi specjalnych pod RC , robimy i już

Nie do końca się z Tobą zgadzam - w Regulaminie RC dopuszczalne są pewne operacje na zdjęciu, a inne nie, i taką niezgodnosc z Regulaminem miał pewnie na myśli xrog.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Zorzyk racja , przepraszam xrog pisze o obróbce , a ja odczytałem że zdjęcie nie było robione z myślą o RC .
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Jak dla mnie obróbka zorzyka świetna ;-)
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
zorzyk napisał/a:
... w Regulaminie RC dopuszczalne są pewne operacje na zdjęciu, a inne nie, i taką niezgodnosc z Regulaminem miał pewnie na myśli xrog.


Dokładnie tak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach