bAsia  Dołączyła: 14 Gru 2006
Stary obiektyw i cyfrówka?
pytanie niby osoby interesujacej się foto, ale w sumie łączenie starego obiektywu z nową cyfrówką nigdy nie przyszło mi do głowy.
ale teraz mam taką opcję, że kupuję body k100 a dotego obiektyw. no i własnie w tym momencie się zastanawiam czy to zadziała i jak.
obiektyw mianowicie pochodzi z lustrzanki pentaxa PZ-70.
SMC PENTAX-F 1 : 4 - 5.6 35-80 mm

czy połączenie nowego body ze starym obiektywem jest w ogole możliwe?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Witaj bAsia.
Obiektyw zadziała. Będą obsługiwane wszystkie funkcje poza Power Zoom.
 
bAsia  Dołączyła: 14 Gru 2006
Witam, Witam.
Power Zoom, czyli?
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
wybrałem takie samo rozwizanie jak ty i jestem super zadowolony.. wole cos weższego niz kit. kuiłem sobie teraz 1,7 50mm smc i zobaczymy jak się bedzie sprawował :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Do PZ-70 w standarcie były obiektywy z Power Zoom, czyli był silnik, za pomocą którego można było zmieniać ogniskową.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
bAsia napisał/a:
Power Zoom, czyli?

pierscien do zmiany ogniskowej kreci sie w Twoim obiektywie czy ma ograniczony ruch w lewo i prawo? Jesli to drugie, to patrzac na niego z gory powinnas zobaczyc napis Power Zoom, a samo zoomowanie odbywa sie przy pomocy silniczka wbudowanego w obiektyw. K100 nie obsluguje tego silniczka i dlatego, musisz przestawic obiektyw w tryb z wylaczonym Power Zoomem - trzeba caly pierscien zoomowania przyciagnac do body (jak masz aparat na szyi, to do siebie), zakrywajac napis Power Zoom. Pozwolilem sobie napisac dluzsze wyjasnienie, bo skoro masz obiektyw z power zoomem i tego nei wiesz, to mozliwe ze nie wiesz, jak sie go wylacza ;]
Poza tym, wszystko bedzie smigac jak trzeba - pamietaj tylko o mnozniku 1,5, czyli Twoje szklo na cyfrze nabierze perspektywy takiego o ogniskowej 55-120 - dlaczego tak sie dzieje odsylam do madrzejszych zrodel ;]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach