anugal  Dołączył: 01 Cze 2008
Jak w PS ogolić przedramię?
Witam wszystkich na forum (to mój pierwszy post).
Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć jak skrócić/rozjaśnić/pozbyć się włosków na przedramieniu modelki w PS?

Próbowałem narzędziem do rozjaśniania z wybraną opcją rozjaśniania cieni, ale efekt jest dość mizerny:


Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Pozdrawiam.
Bartek
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Wiesz, no prostego "myku" na takie rzeczy nie ma.

Trzeba być wprawionym w PSie, mieć trochę instynktu malarskiego i :-B przywiezione przez brata z Berlina.

Wyciąłem fragment przedramienia, skopiowałem warstwy, dałem lekkiego blura, mieszanie warstwy przez lightness, potem kolejną chyba tryb mieszania przez Overlay (już nie pamiętam), ale na pewno nie 100%. Potem utworzyłem nowe warstwy, na jednej pomalowałem pędzlem ze sporą przezroczystością, potem znowu dałem mieszanie przez Lightness. A na kolejnej podziałałem Stamp Toolem i przekopiowałem trochę tekstury skóry spod szyi.

Efekt (na szybko) taki:

(jeszcze ciut za gładko, trzeba trochę poteksturować no i za jasno przy łokciu, trzeba przyciemnić)

Fajna zabawa

Pozdrawiam,
Wielki Depilator
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Samp napisał/a:
Stamp Toolem


chyba Samp Toolem :mrgreen: :-B
 

Krasio1  Dołączył: 06 Lip 2008
Jeśli ta modelka to twoja znajoma i możesz powtóżyć sesje to powiec żeby sie ogoliła :D Będzie szybciej łatwiej i przyjemniej ....
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
Krasio1 hehehehehehe
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
Re: Jak w PS ogolić przedramię?
anugal napisał/a:
jak skrócić/rozjaśnić/pozbyć się włosków na przedramieniu modelki


wydepilowac/ogolić/tudzież wypalic ;p
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
anugal, z innej flanki.

Skoro nie umiesz tego "naprawić", zakładam, że nie pracujesz dla "Playboya" czy innego "Bravo". A jeśli nie, po co Ci to? Przecież to ludzkie jest. Lepiej chyba fotografować ludzi, jakimi są, niż zmieniać ich w plastikowe lalki.

No, chyba, że zamierzasz dla pism i tym podobnych odbiorców pracować.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Krasio1 napisał/a:
Jeśli ta modelka to twoja znajoma i możesz powtóżyć sesje to powiec żeby sie ogoliła :D Będzie szybciej łatwiej i przyjemniej ....


No, dla fotografa przyjemniej raczej nie będzie - ciężko kadruje się z podbitymi i napuchniętymi oczami :mrgreen:
 
anugal  Dołączył: 01 Cze 2008
Sześć.
Ja wiem, że forum Pentaxa słynie z offtopowej atmosfery, słyszałem o tym już dawno. Ale czy jednak możemy skupić się na cyfrowym goleniu?
Będę szalenie wdzięczny.

Dzięki.
Bartek
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
eee przesadzasz, co to za włoski, normalna rzecz, to człowiek a nie manekin, ja bym nie brał się za to wcale, prawie nie widac, no chyba ze chcesz cyzelować foto na one photo, tam lubią silikonowogładkie powierznie łatwe do konserwacji.
A twoja modelka pewnie zdrowa, hormony ma, ja bym się nie zastanawiał...

Pozdro wakacyjne ;)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
anugal napisał/a:
Ale czy jednak możemy skupić się na cyfrowym goleniu?
Tak... cale szanowne forum skupi sie na tym, zebys Ty mial dobre zdjecie do Bravo/Playboya/czy czegos tam jeszcze.
A nie uwazasz, ze powinienes poszukac troszke po necie.... ?
Tutoriali do fotoszopa jest mnostwo.
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
Od znajomego starszej daty który niegdyś pracował przy filmach, słyszałem o sztuczce polegającej na naciągnięciu na obiektyw cienkiej pończochy ;-) -taki filtr zmiękczający na szybko. No ale to zanim zrobisz zdjęcie.
 
gompky  Dołączył: 22 Kwi 2006
taki cyfrowy filtr zmiękczający na szybko, to skopiowanie całej lub fragmentu warstwy, zmniejszenie krycia (wg moich doświadczeń 20-40%) i nałożenie rozmycia gaussowskiego (gausian blur - we filtrach, u mnie stopień rozmycia to najczęściej 12-20). przy takich całościowych technikach zazwyczaj wynik bywa gorszy od ręcznego obrobienia fragmentu, przez sklonowanie innego fragmentu, stemplowanie, rozjaśnianie itp., ale przy znikomej pracochłonności spróbowac można.
a oprócz pończochy to w robocie też była często firanka...
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
McGregor napisał/a:
Od znajomego starszej daty który niegdyś pracował przy filmach, słyszałem o sztuczce polegającej na naciągnięciu na obiektyw cienkiej pończochy

Przykład - program tv "Sprawa dla reportera". Pani Elżbieta Jaworowicz podobno bez "pończochy" to się w studiu nie da sfilmować. ;-)
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
No takich właśnie historii się od niego nasłuchałem i to z udziałem właśnie rodzimych gwiazd. Które znają te triki i się ich domagają :mrgreen:
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Ciężko znoszę ten rodzaj owłosienia u kobiet (cóż na to poradzę? przy ciężkich przypadkach zdarzały mi się drgawki), spróbowałem więc i swoich sił w zadaniu wyznaczonym przez anugala.

Operowałem na skopiowanej warstwie interesującej nas części ciała; rzuciłem na nią odpowiednio poustawiany (tzn. trochę do przesady i rozmycia) filtr... Dust&Scratches (hihi... takie pomysły to od bezsenności), co dało samo w sobie znośny efekt. Włoski niepokorne traktowałem samp toolem i healing brushem. Dodałem na ramię tekstury, na nową warstwę kopiując skórę spod szyi, zrównując jej naświetlenie (brush - lightness), traktując highpassem, kładąc przez overlay. Ten ostatni element, w każdym razie, trochę niechlujnie mi wyszedł...

Wersja pięciominutowa, bez pietyzmu:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Alojzy N. napisał/a:
Włoski niepokorne traktowałem samp toolem

Oj, wypraszam sobie! :lol:
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Oj wszyscy tylko o PSie... To może lepiej przerzucić sie na modeli zamiast te modelki męczyć ;-) I włoski nie beda przeszkadzać :-D
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Samp napisał/a:
Oj, wypraszam sobie!

W czym problem? ;-)
Przed wysłaniem posta wczytywałem się w Twój workflow, udzieliło mi się. :-D

Throwend, sugerujesz, że w facetach nie ma nic do poprawienia?
Może i tak być. :-B
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Alojzy N., naturalnie ;-)

:-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach