nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Heh, no to jestem niemile zaskoczony :-/ Pytałem bo zastanawiałem się nad kupnem tego obiektywu wysyłkowo, teraz wiem, że trzeba go najpierw pomacać :-P
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Szumak napisał/a:

Ta teoria ma jeden słaby punkt - gdyby była prawdziwa to nie byłoby mowy o szkłach z BF/FF bo wszystkie szkła obarczone tym błędem miałyby średnio tyle samo błędów BF co FF, zależnie od tego w którą stronę rozpoczynał by się ruch układu optyki, tymczasem błąd nie jest zależny od tego czy ostrzymy na obiekt znajdujący się przed czy za bieżącym punktem ostrości.

A jeśli dany obiektyw ma "mniejsze opory" w lewo, a większe w prawo? Czyli np. na rozkaz procesora "zrób 3 kroki w prawo" robi w rzeczywistości 2,5 , a w lewo 3,5?

Ale ja tam nie wiem.. tak sobie teoretyzuję :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
rbucz napisał/a:
A jeśli dany obiektyw ma "mniejsze opory" w lewo, a większe w prawo?


A niby skąd?


Wtedy leci do serwisu...
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
rbucz napisał/a:
Czyli np. na rozkaz procesora "zrób 3 kroki w prawo" robi w rzeczywistości 2,5 , a w lewo 3,5

AF to układ z korekcją zamknięty a nie otwarty, czyli kręci do skutku - opory nie mają znaczenia.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A czy ktoś miał taką sytuacje, że w na jednym zdjęciu miał BF a na innym FF? Własnie przyszła do mnie Sigma 30mm 1.4 i po sprawdzeniu (dokładnym) linijką wychodzi że ostrzy jakieś 5mm przed celem, a z kolei na innych zdjęciach wydaje sie ostrzyć trochę za..

P.S. jak długo trwa kalibracja obiektywu jeśli się kupiło w sigma pro centrum?
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
policz - wysylka w obie strony to juz 4 dni. Do tego robota 1-2 dni. Zakladam ze obiektyw jest programowalny, a nie ze trzeba bedzie zamawiac plytke sterujaca od producenta z Japonii (tak jak w moim przypadku). Same pomiary i zaprogramowanie obiektywu, to szef serwisu ocenil na 1-2 dni. Wiec mysle ze w tygodniu sie powinno zamknac.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Porobiłem trochę normalnych zdjęć, nie "pomiarowych" i jest ok, wygląda na to, że błędy AF w przypadku mojego egzemplarza wprawdzie występują, ale są na tyle małe, że przy większych odległościach przedmiotowych są prawie pomijalne, bo głębia ostrości jest większa od błędu. Na razie dam sobie spokój z reklamowaniem go, skoro jestem zadowolony ze zdjęć. :->
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
DJ_Direct Długo czekałeś na kalibrację (z tą koniecznością zamawiania płytki sterującej). Są jakieś zauważalne różnice w szybkości i celności działania AF po zmianie/modernizacji elektroniki obiektywu ?
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
czy dlugo czekalem - ponad miesiac na to az plyta sterujaca z Japonii dotrze do Gdyni. Do tego 2x wysylka (pierwszym razem na pomiary - pozbylem sie szkla i paparatu na ponad tydzien, drugim razem wysylka montaz i zwrot - znowu ponad tydzien) calosc bym zamknal w 2 miesiacach :( Czy wyrazna poprawa - mialem na jednym koncu FF, na drugim BF, a po srodku srednio. Zalezalo od swiatla. Aktualnie jest dobrze, poza tym mam dziwne wrazenie ze sam srubokret zapier.... teraz mozna to nazwac na serio szybkim, zdecydowanym AFem. Wczesniej mielil, a teraz po prostu bziut i juz jest. Poza tym takie dziwne przeswiadczenie ze ten mechanizm po prostu ma krotkie szybkie ruchy po tych dzialaniach serwisu. Jakby sprzegneli szklo rowniez ze srubokretem w tej konkretnej puszce - o ile w ogole to jest mozliwe. Bo niby silnik to silnik i tyle. No ale moze...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
A który obiektyw ci kalibrowali (bo masz ich kilka)?

[ Dodano: 2009-04-02, 22:00 ]
Już się domysliłem, że Sigma - tylko która? ;-)
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
obie. Tylko ze 70-200/2.8 mam w pierwszej wersji, bez macro i do niego potrzebna byla plyta sterujaca, a 28-70 mozna bylo na miejscu zaprogramowac.
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
No muszę powiedzieć, że serwis Sigmy w Gdyni się spisał super. Z wymianą płyty w obiektywie i kalibracją (od dnia wysyłki ode mnie do otrzymania z powrotem) zmieścili się w dwóch tygodniach, czyli .... mam sprzęcik na święta !! :mrgreen:
 
wwiktor1  Dołączył: 30 Sie 2007
a w którym miejscu ten serwis sigmy w Gdyni? i czy zajmuję się słoikami pentaxa?
jak możecie to podajcie namiary na serwis
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Wiktor - przeciez sam sobie napisales ze to serwis Sigmy. To jak moga sie zajmowac sloikami Pentaxa ?? Zajmuja sie sloikami Sigmy i rowniez do Pentaxa...
www.foto-service.pl - tak trudno znalezc ?? wystarczy wejsc na strone sigma-foto.pl i tam sa namiary. adres, telefon.... oj ludzie ludzie.
 
wwiktor1  Dołączył: 30 Sie 2007
szkoda, że od razu nie podałeś linku, skoro pisałeś o tym serwisie.
nie zawsze jest czas, by czegoś poszukać, a jak szuka się czegoś na forum, to fajnie byłoby znaleźć kompletną informację.
zawsze można wrzucić link do odpowiedniego działu w faq i regulamin, nie byłoby problemu.
dzięki za zbesztanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach