samber  Dołączył: 28 Cze 2007
ja tam slubow nie robilem. Jednak niedawno spacerowalem obok colloseo w Rzymie i popatrzylem na fotografow slubnych. Sprzet robi wrazenie. Nie chodzi o to jakie mieli ludziska puszki, czy nawet szkla, ale dodatkowy osprzet. Dokladnie chodzi o swiatlo. Kazy ludzik mial asystenta z dodatkowa lampa (a ciemno nie bylo) - tak sie qrde walczy z cieniem. Pomijam juz prosty fakt ze nad zdjeciami pracowali calkiem dlugu. Przykladowo spacer na 3-4 metrach mlodzi powtarzali po 5 razy. Ciezki kawelek chleba :-/
 

Kasia  Dołączyła: 30 Cze 2008
Cytat
Przykladowo spacer na 3-4 metrach mlodzi powtarzali po 5 razy. Ciezki kawelek chleba


To już jest męczarnia dla młodych
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
samber napisał/a:
Przykladowo spacer na 3-4 metrach mlodzi powtarzali po 5 razy. Ciezki kawelek chleba :-/


za taki sajgon to ja dziekuje, i jeszcze nie za free...
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
A ja muszę się przyznać jaki matoł ze mnie.
Po ślubie strasznie mi brakowało małych plików jpg do rawów, bo przeglądanie ich było uciążliwe (wiadomo, długo się wczytują etc.)
Myślałem, że kadyszka tak nie potrafi. A tu proszę, da się! Raw+ 2mpix jpg
Szkoda, że dopiero po fakcie sprawę odkryłem ;-)
 

Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
Popełniłem kiedyś takie zdjęcie. Podoba mi się, więc się pochwalę...
 

oc  Dołączył: 29 Kwi 2008
Yalin, też bym się chwalił gdybym takie popełniał :-B
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
tak fajne - tylko sie zastanawiam nad tym statkiem - czy dodaje uroku? - hmm bo mimo wszystko odwraca wzrok od młodych
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Moim zdaniem ten statek odwraca uwagę ale tylko na chwilę, równoważy zdjęcie, jest ok.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Yalin, fajnie, ale jak dla mnie to zbyt szeroko, powinno byc troche blizej, a statek w jakims lekkim bokeh i bylo by ok :)
 
jungli
[Usunięty]
Yalin,

A ile z tego to obrobka komputerowa?
tak z ciekawosci pytam, na prawde.

pozdroofka
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
To ja też pokażę co kiedyś zrobiłem:
http://stachu.skrzynka.org/a/index.html
Zdjęcia za prę dni znikną.
Co o tym sądzicie?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Yalin, a mi się wbrew temu co mówią inni stateczek podoba.
Owszem - wzrok trochę ucieka, ale dodaje on też smaczku i dzięki niemu zdjęcie nie jest nudnym, standardowym portretem "młodych" na plaży jakich pełno, a raczej "Pejzażem z młodymi" :-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Stachu, bardzo mi się podoba - te zdjęcia są stonowane, spokojne, minimalistyczne - a zarazem bardzo silne. Super jakościowo wyszły, niezwykle "czyste" (albo wyczyszczone). Ostre. Jakaś 50-tka?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Głównie FA 50/1.4 i 18-55. Cieszę się, że się podobają :-D .
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Statek jest bardzo OK na tym zdjeciu. Ale wy szczury ladowe, nie czujecie tego ;-)
 

Pietrobas  Dołączył: 09 Sie 2008
whitesmoke napisał/a:
milo - to forum skupia niezla grupke pasjonatów pozytywnie zakręconych - inne fora sprawiają nieco odpychające wrażenie. Trafiłem przypadkiem :-)


To musze potwiedzić w 10000% procentach, myśle nad wyborem lustra, ale tylko tutaj zdecydowałem sie zarajestrować niezależnie od wyboru, a poczytałem dużo i o Canonach i Nikonach, a także Sonych i Olkach. Miło,że mam takie zdanie jak fotograf najwyższej próby, a społeczności Pentaxian świadczy to tylko dobrze ;)
 

Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
jungli napisał/a:
Yalin,

A ile z tego to obrobka komputerowa?
tak z ciekawosci pytam, na prawde.

pozdroofka

Bardzo niewiele, poza kadrowaniem i krzywymi niewiele było grzebania. Pogoda była paskudna, światła brakowało, a zrobiło sie jakieś takie melancholijne...
Stare to zdjęcie, jeszcze Nikonem robione.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Stachu, bardzo dobre! Za Sampem, czystosc tych zdjec nad morzem naprawde urzeka.

A tak a propos zdjecia: http://stachu.skrzynka.or...9842_large.html

Moj kumpel z pracy, ogladal wiele zdjec przed swoim slubem, ktory bedzie mial za miesiac i nie mogl zniesc widoku tych olbrzymich mikrofonow na zdjeciach. Dlatego poszedl do ksiedza i spytal czy mozna bez - no i mozna ;-) Swoja droga, dlaczego koscioly nie montuja kierunkowych mikrofonow nad oltarzem? Ceremonie swoja droga, ale te mownice z mikrofonami na palakach, tez nie sa szczytem estetyki.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A może takie na druciku zza ucha? Jak w TV? :-P

Dziękuję :-D .
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Stachu bardzo ladne fotki... widny kosciol miales chyba?
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach