Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Pentaxowe szkła AF i cyfranki
Witam!
Czy zauważyliście może, że DS (nie wiem jak D) ma kłopoty z ostrzeniem z oryginalnymi szkłami Pentax'a? Dotychczas do mojego korpusu podłączałem następujące szkła AF: FA 50/1.7 (-), FA 28/2.8 (-), FA 35/2 (+), FA 28-105/3.2-4.5 (-), FA 28-105 PZ (+), DA 18-55 (+). Acha - jeszcze Maciek W. podpinał FA 100/2.8 (-). Minus oznacza problemy ostrzeniem, plus - prawidłową pracę. Wy chyba nazywacie to back-focus lub ten drugi -focus (przypomni mi ktoś? :). Czy zauważył to ktoś jeszcze? Czy jeśli szkło nie działa poprawnie, można to jakoś skorygować w serwisie? Bo np. bardzo lubię swojego FA 50/1.7, ale świadomość, że jako szkło AF prawidłowo z DS'em pracuje tylko w manualu powoduje, że ciągle grzeje półkę :(
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
BF - ostrzenie ZA przedmiotem
FF - przed przedmiotem
Serwis apollo niespecjalnie ma pojecie o co biega - no chyba ze cos sie zmienilo
Na dpreview sporo bylo roznych doniesien , ale zwykle o zlej wspolpracy z "kundlami"
W watku testy z chasseur dimage - facet z pisma wspomina o kloptach z ustawianiem ostrosci przy niektorych szklach.....
Da sie wszystko dostroic....ale trzeba dobrego serwisu
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ciekawe co na to Rendaszka :?: Moze warto zapytac :?: Bo to jest niestety problem, szczegolnie przy macro czy pracy na malych przyslonach... :-(

Pzdr
Spinner
 
Gandalf
[Usunięty]
Re: Pentaxowe szkła AF i cyfranki
Mertz napisał/a:
Witam!
Czy zauważyliście może, że DS (nie wiem jak D) ma kłopoty z ostrzeniem z oryginalnymi szkłami Pentax'a? ... AF: FA 50/1.7 (-) ...


Akurat używam z DS'em tego szkiełka i nie zauważyłem spadku jakości zdjęć - wręcz przeciwnie (przynajmniej w porównaniu z kitowym DA 18-55 ;-) ).
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Pentaxowe szkła AF i cyfranki
Gandalf napisał/a:
Mertz napisał/a:
Witam!
Czy zauważyliście może, że DS (nie wiem jak D) ma kłopoty z ostrzeniem z oryginalnymi szkłami Pentax'a? ... AF: FA 50/1.7 (-) ...


Akurat używam z DS'em tego szkiełka i nie zauważyłem spadku jakości zdjęć - wręcz przeciwnie (przynajmniej w porównaniu z kitowym DA 18-55 ;-) ).


Ja mam F 50 1.7 i nie mam problemow
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
BF, FF jest raczej uzależniony od konkretnego modelu puszki a nie szkła. Czy też dokłądniej - od dopasowania konkretnego body z konkretnym słoikiem.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A jak na jednym szkle masz FF a na drugim BF to jak ustawiasz puszke :?: :-P

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zmiksuję obydwa obiektywy :-P
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
A jak na jednym szkle masz FF a na drugim BF to jak ustawiasz puszke :?: :-P

Pzdr
Spinner


hej
Sporo bylo tego na dpreview swego czasu i faktycznie byly nieraz problemy..ciekaw jesye, jak bedzie z nastepnymi modelami...
Alek
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
A jak na jednym szkle masz FF a na drugim BF to jak ustawiasz puszke :?: :-P

Znaczy nie bardzo rozumiem o co Ci biega. Jak mnie już AF wystarczająco zirytuje, ustawiam manualnie. I pewnie przesiadłbym się już dawno w stałkach na serię A, gdyby nie to, że F i FA o wiele lepiej naświetlają z lampą wbudowaną (a czsem nie ma wyjścia, trza użyć).

Ktoś pytał o Rendaszkę - a o czywiście dzwoniłem. Powiedział, że zajmuje się tylko analogami, cyfraki to domena Apollo. A w Apollo podpieli do kompa, ten powiedział "OK" - i wg nich puszka jest sprawna...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
Znaczy nie bardzo rozumiem o co Ci biega. Jak mnie już AF wystarczająco zirytuje, ustawiam manualnie. I pewnie przesiadłbym się już dawno w stałkach na serię A, gdyby nie to, że F i FA o wiele lepiej naświetlają z lampą wbudowaną (a czsem nie ma wyjścia, trza użyć).

Ktoś pytał o Rendaszkę - a o czywiście dzwoniłem. Powiedział, że zajmuje się tylko analogami, cyfraki to domena Apollo. A w Apollo podpieli do kompa, ten powiedział "OK" - i wg nich puszka jest sprawna...

W KM wysylali puszki z BF do Niemiec, tam ja regulowali, mieli do tego jakies dedkowane przyrzady. Moja ex-D7D miala kilkucentrymetrowy BF, po regulacji wszystko bylo cacy. Wiem, ze regulacji podlegalo polozenie sensorow na dnie komory lustra, to ich prawidlowe polozenie mze decydowac o takich rzeczach. Niestety BF/FF to przypadlosc wszystkich chyba cyfranek wszystkich marek. Tyle, ze serwis powinien to regulowac.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
 
sylwiusz napisał/a:
Mertz napisał/a:
Znaczy nie bardzo rozumiem o co Ci biega. Jak mnie już AF wystarczająco zirytuje, ustawiam manualnie. I pewnie przesiadłbym się już dawno w stałkach na serię A, gdyby nie to, że F i FA o wiele lepiej naświetlają z lampą wbudowaną (a czsem nie ma wyjścia, trza użyć).

Ktoś pytał o Rendaszkę - a o czywiście dzwoniłem. Powiedział, że zajmuje się tylko analogami, cyfraki to domena Apollo. A w Apollo podpieli do kompa, ten powiedział "OK" - i wg nich puszka jest sprawna...

W KM wysylali puszki z BF do Niemiec, tam ja regulowali, mieli do tego jakies dedkowane przyrzady. Moja ex-D7D miala kilkucentrymetrowy BF, po regulacji wszystko bylo cacy. Wiem, ze regulacji podlegalo polozenie sensorow na dnie komory lustra, to ich prawidlowe polozenie mze decydowac o takich rzeczach. Niestety BF/FF to przypadlosc wszystkich chyba cyfranek wszystkich marek. Tyle, ze serwis powinien to regulowac.


to mnie zasmuciliscie.a myslalem ,ze pentax jest do tego wolny
a btw to olympus 3/4 nie ma zadnych problemów :)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Co do Olympusa to jego AF ustawi pomału ostrość, o ile będą panować dobre warunki, natomiast sprawdzić optycznie jest ciężko ponieważ wizjer skutecznie utrudnia poprawne ręczne ostrzenie.Na imprezach konieczny jest dobry automatyczny balans bieli ,Olympus niestety takowego w formie wystarczającej nie posiada.Trudno wyobrazić sobie koszmar ostrzenia w ciemnym pomieszczeniu,dodatkowo obiektyw kitowy do Olympusa nie posiada widocznej skali ,a więc ustawienie na głębie ostrości jest praktycznie awykonalne, tam gdzie aparat może ulec wstrząsom otarciom-imprezy itp.Natomiast istDS wystarczy odłączyć AF i ustawić ostrość na skalę czytaj na głębię ostrości.Jeśli komuś się wydaje że konkurencja jest super może bardzo się zdziwić.Pozdrawiam
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Uzywam z DS 28-105, oraz 80-320, i nie mam zadnych problemow z AF, zawsze pewnie i szybko dziala, tak jak chce.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
jacekzom napisał/a:
>>>dziala, tak jak chce.<<<

No to nie jestem pewien czy to dobrze? :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach