Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
SPV 2000 vs 3100
Cześć

Ponieważ padł mi telefon- pora na zmianę.
Długo zastanawiałem się co kupić i zdecydowałem, że będzie to raczej któryś z tych dwóch modeli ? Dlaczego?
1) Chciałbym korzystać z niego od razu jako nawigacja (po dokupieniu anteny gps)
2) Duży wyświetlacz- świetnie (chyba?) czyta się smsy, książki
3) obsługuje właściwie wszystko, więc nie będzie problemu gdy będę chciał otworzyć coś w pdf, wordzie czy czymkolwiek innym (mam nadzieję)

Teraz- może ktoś się z Was zna. Który z tych dwóch modeli jest lepszy? Który jest nowszy ? Który w czym przeważa nad drugim i na odwrót? Bardzo bym prosił o jakieś opinie, pomoc, etc.
Z góry ogromne dzięki :-B
 
forestowy
[Usunięty]
Jak potrzebujesz klawiatury QWERTY to z tej dwójki Hermes (SPV M3100, TyTN, Vario II), jak nie potrzebujesz to i tak Hermes :mrgreen:
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
forestowy, ja to nie rozumiem, hehe. Hermes? Pod tą nazwą kryje się to co w nawiasach ?
Różni producenci to robią czy różnie to brandują? Jeśli tak to który jest najtańszy (i czy to napewno to samo?)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
HTC produkuje, każda sieć sprzedaje pod inną nazwą. Hermes to nazwa kodowa, M3100 jest od Orange, TyTN chyba bezpośrednio od HTC, Vario II od Ery, a w zasadzie zachodniego partnera T Mobile. Różnią się często wyglądem, przyciskami, ale w środku to samo. Czasami bywa (ale nie w przypadku Hermesa), że w jakimś brandzie jest GPS, w innym nie ma. Generalnie najlepiej poczytać pewne źródła, ja nie czuję się na tyle mocny w tym, żeby coś więcej powiedzieć. Nie interesuję się Hermesami. :-P
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
dsk, dzięki wielkie za opinie.

Tak więc który brandowany najlepiej jest kupić? Czy mogą mieć lepsze/gorsze softy między sobą? Różnią się ceną? Jestem w tym zupełnie zielony także bardzo proszę o pomoc doświadczonych kolegów (dsk, forestowy, ktoś inny? ) :-B
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Orange kombinuje w sofcie niepotrzebnie, więc jeśli nie od HTC, najlepiej wziąć z Ery.

A jeszcze lepiej zapoznać się z forum na www.pdaclub.pl i, jakikolwiek by się nie kupiło, zmienić sobie obraz ROM na najbardziej odpowiadający i najstabilniejszy.

 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
lipalipski, dziękuję.
Najbardziej z zewnątrz podoba mi się XDA Trion. Czy to będzie dobry wybór?
Z sieci o2 są te telefony. Muszę się zdecydować dość szybko, bo czas nagli.
Chyba, że po prostu nie warto ?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Miałem przez jakiś czas Vario II -i obraz rom Ery zmieniłem na bardzo fajny, stworzony przez niejakiego qsqa.

TU link do forum, wątek o hermesie i mustacjach.

[ Dodano: 2008-09-04, 20:24 ]
Przemekbelch napisał/a:
Z sieci o2 są te telefony.

Z O2 miałem dawno temu BlueAngel i nie różnił się od oryginału. A co do ROMu i softu, zmienić go, nie problem.
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
lipalipski, jeżeli zdecyduję się na kupno tego telefonu- pomógłbyś mi ogranąć instalację i wszystko? Bo czuję się niepewny, jak czytam tą stronę. Takim językiem pisane... :shock:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
O fajny wątek :-D Też myślę o zmianie telefonu na jakiś PDA i moje wymagania są podobne. Na forum www.pdaclub.pl zajrzałem, ale uciekłem raz, że trochę nie rozumiem co piszą :oops: poczułem się jak głupek i doszedłem do wniosku że jednak dla mnie to tylko zwykły telefon, a dwa zacząłem za ambitnie na mój portfel od Asusa P750 (podoba mi się że jest nieduży) i HTC TyTN II - no i trafiłem na wątek, w którym dwóch gości biło się przez kilka stron o pietruszkę (poszło im o RAM i układe GPS) ech.
Ten TyTN też wygląda ciekawie musze poczytać :-D forestowy, lipalipski napiszcie może coś więcej tak dla laika na co zwracać uwagę co ważne przy PDA i takie tam
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
na linuxnews.pl było głośno o komórce PDA open source z linuxem, może to jest coś warte ?
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
256mb, pewnie tanie toto nie będzie.

Żaba, a niech, raz się żyje- kupuje to cudo. Chcesz, to zdam Ci relacje jak dojdzie :-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Przemekbelch napisał/a:
Chcesz, to zdam Ci relacje jak dojdzie

I będzie recenzja laika, to też ważne.

Żaba napisał/a:
doszedłem do wniosku że jednak dla mnie to tylko zwykły telefon

Miałem palmtopa wtedy, gdy HP h1930 to była jeszcze w miarę nowość (czyli ze 4 lata temu), potem przewinęło się trochę sprzętu przez moje ręce (np. loox 720 w swoim czasie, całkiem dobre urządzenie to było). Jak zaczęła się moda na palmtopo-telefony, to sprawiłem sobie takie cudo - MDA Compact. I doszedłem do wniosku, że lepszy zwykły telefon, do tego niezbyt skomplikowany, żeby się w ogóle nie wieszał. 8-) Ale od czasów MDA Compact sporo się poprawiło, więc może kiedyś wrócę do tych eksperymentów. W każdym razie do palmtopo-telefonów trzeba czasami mieć cierpliwość. :evilsmile:
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Rowniez myslalem o smartfonie. Chcialbym zeby mial tez ekran VGA oraz odbiornik GPS + WIFI.
Z tego co sie rozgladalem to nielzly jest HTC Diamond, a z innych to ktorys Glofiish (np X650).
Tutaj glofiishe (calkiem fajne sa na moje oko): http://www.glofiish.com/product.asp?lang=3
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
dsk, już się niepokoję... Boje się, że wtopiłem kasę. Ale zobaczymy...

Słuchajcie, która kuchnia będzie najlepsza:
http://pdaclub.pl/forum/i...&topic=104574.0
http://pdaclub.pl/forum/i...&topic=105035.0
http://pdaclub.pl/forum/i...5&topic=84820.0
Nie mam pojęcia którą kazać wgrać :-(
 
forestowy
[Usunięty]
Asusa P750 raczej nie polecam - bardzo się w temat nie zagłąbiałem ale słyszy się tu i tam że pękają im obudowy a serwis jakieś jazdy robi.
Glofiish - awaryjny sprzęt, kiepski serwis.
Sprzęt HTC jest ogólnie znany i można go kupować w ciemno. Jedna niewątpliwa zaleta to support użytkowników. Praktycznie każdy problem został omówiony i rozwiązany. Dodatkowo istnieje cała masa gotowych ROM'ów (system operacyjny) oficjalnych i mniej oficjalnych. A nawet można sobie samemu ugotować ROM (przygotować indywidualny soft) z przyprawami (paczki programów) na kuchence ( program do gotowania). :mrgreen:
Co do wyboru konkretnego, tu nieco sprawa się komplikuje. To nie nokia, tu nie ma lepszych i gorszych modeli i sprzęt dobiera się do indywidualnych wymagań. Byle to WM6(system operacyjny Windows Mobile 6) co najmniej miało lub możliwość upgrade do WM6. Ja na przykład chciałem mieć wbudowany GPS ( po co dodatkowe urządzenie ?), uchwyt do auta i ładowarke w komplecie,WiFi, GSM, szybki net i klawiature QWERTY. Doskonale to zadanie spełnia HTC TyTN II (Kaiser) oczywiście z odpowienio ugotowaną zupą na pokładzie :-P . Urządzenie bardzo zacne ale jeśli ktoś lubi pograć, szczególnie z emaulatorem na jakiś starych gierkach to już bym nie polecił. Jednym słowem nie ma uniwersalnego modelu co zadowoli wszystkich i trzeba wybierać z głową . Chyba że ktoś dla lansu kupuje to nie ma znaczenia :mrgreen:
Jedna podstawowa wada tego typu sprzętu o której większość zielonych nie wie lub nie zwraca uwagi, a później płacz i zgrzytanie zębami: BATERIA....
Nie ma się co łudzić: ładowarkę i gniazdko dobrze mieć pod ręką. Coś te 400 Mhz i prawie 3'' ekranu musi napędzać, a to napędzanie dużo energii kosztuje. 2 dni na baterii przy średnio intensywnym użytkowaniu to przyzwoity wynik a żeby zarżnąć baterie w 10h też nie ma problemu.
Miałem wcześniej 2 PDA + telefon i z pewnymi obawami przechodziłem na All in One ale nie jestem rozczarowany. Co do jednego muszę się zgodzić: do tego sprzętu podobnie jak do lustra trzeba mieć serce
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
kierdel napisał/a:
Rowniez myslalem o smartfonie.

kierdel napisał/a:
Z tego co sie rozgladalem to nielzly jest HTC Diamond

To nie jest smartphone.
Przemekbelch napisał/a:
dsk, już się niepokoję... Boje się, że wtopiłem kasę. Ale zobaczymy...

Nic się nie bój, jeśli jest sprawny, będziesz zadowolony.
Przemekbelch napisał/a:
Słuchajcie, która kuchnia będzie najlepsza:

Sprzedałem Hermesa, kiedy ta z ostatniego linku była najnowsza, później autor emigrował na Kaisera, teraz ma Diamonda. W każdym razie, obecnie gotowałbym coś na najnowszej kuchence, bo i WM 6.1 jest jak widzę.

Sama procedura jest prosta, jak dy..nie.
Najlepiej poczytać TU, a kiedy już będziesz miał sprzęcik i pojawi się problem lub coś w instrukcji będzie niezrozumiałe zapytaj na GG. W mojej opinii da się to spokojnie pojąć.
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
lipalipski, dzięki raz jeszcze :-B :-B :!:
Jak tylko do mnie dojdzie, to dam znać.
Choć nie wiem, czy poradzę sobie z obsługą etc. Oby się jakoś udało...
Dlaczego wątpliwości narastają? I dlaczego już po zakupie :roll: :lol:

A czy ktoś miał doświadczenie z nawigacją za pomocą tego typu telefonów?
Dają radę? 400mhz wystarczy? Dużo odstają od 'normalnych' urządzeń gps?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Przemekbelch napisał/a:
A czy ktoś miał doświadczenie z nawigacją za pomocą tego typu telefonów? Dają radę? 400mhz wystarczy? Dużo odstają od 'normalnych' urządzeń gps?

Jak już wystartują, to bez problemu.

Przemekbelch napisał/a:
Choć nie wiem, czy poradzę sobie z obsługą etc. Oby się jakoś udało... Dlaczego wątpliwości narastają? I dlaczego już po zakupie :roll: :lol:

Dasz sobie radę. A wątpliwości często pojawiają się, kiedy zakupy się robi w ciemno. Zazwyczaj, o ile sprzęt sprawny, znikają po wzięciu go do ręki. Szczególnie, jeśli znasz Winde komputerową, bo logika działania podobne.

Na razie, możesz sobie test tego PDA przeczytać. ;-)
 
forestowy
[Usunięty]
Przemekbelch napisał/a:

A czy ktoś miał doświadczenie z nawigacją za pomocą tego typu telefonów?
Dają radę? 400mhz wystarczy? Dużo odstają od 'normalnych' urządzeń gps?


- miał
- dają, chociaż większy ekran w PDA i PNA robi robote i lepiej się sprawdza
- wystarczy
- nie odstają, a wręcz je zjadają na śniadanie jeśli chodzi o mośliwości :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach