Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bezprzewodowy router - jaki
generalnie chodzi przedewszystkim o latwosc konfiguracji i niezawodnosc
Sygnal dostaje z kabla(modemu) ASTER CITY
Dotad mialem LINKSYS-a i jest bardzo ok.
teraz musze miec takze WIFI i przynajmniej dwa porty kablowe
kasa - tak 100-150zl
mozecie cos polecic?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Pewnie którykolwiek Linksys lub d-linka. Ja mam D-link Dl-524 od dwóch lat i sobie chwalę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
lipalipski, ale czy one wsyztskie sa tego typu ze mozna je do kablowki podlaczyc?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Chyba tak, na końcu masz wtyk USB czy RJ-45?

[ Dodano: 2008-09-07, 16:24 ]
Jeśli ten drugi, czyli taki, jak do karty sieciowej, to nie powinno być problemu.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Kiedyś (jakieś 2 lata temu) Aster dawał modem kablowy (czyli na telewizję kablową) z portem Ethernet (RJ45). Czyli można było podłączyć byle jaki router z WiFi i gniazdami Ethernetu RJ45. Jak lubisz Linksysa to bierz właśnie coś tej firmy, np WRT54G.
 
forestowy
[Usunięty]
LINKSYS WRT54GL - wyrwiesz na pchlim targu za 155 + wysyłka
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Spoko, Fafniak z Warszawy jest. Wyrwie z giełdy komputerowej, tuż za Stodołą :)
 
galant  Dołączył: 12 Cze 2008
Ja używam Asmaxa BR 604G i nie narzekam. Jako jeden z nielicznych ma TTL+1 i klonowanie MAC adresu. Kupiłem go właśnie, bo kolega mnie nastraszył, że te funkcje będą mi potrzebne u mojego dostawcy :roll:
Poza tym ma mocną antenę. Za ok. 100 zł można go dostać.

Edit:
Problem jedynie w tym, że początkowo trudno go podłączyć... tzn. jeśli to się robi wg instrukcji :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Problem jedynie w tym, że początkowo trudno go podłączyć... tzn. jeśli to się robi wg instrukcji
taaa idealne dla mnie...
 

chrzaszcz  Dołączył: 16 Sty 2008
Mam Linksys WRT54G i była to moja pierwsza taka instalacja. Zero problemów - instrukcja wprawdzie po angielsku ale z obrazkami - krok po kroku. Jestem zadowolny.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Polecam to co forestowy i chrzaszcz. Mam WRT54GL i zero problemów. Jak zainstalujesz alternatywne oprogramowanie to masz duuużo więcej opcji.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tak jak lipalipski, polecam D-link Dl-524 . Nawet Tobie uda się go skonfigurować i nie popsuć. :mrgreen: Serio - mam i jestem zadowolony, kupiłem na Allegro za 99 zł.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://www.allegro.pl/ite..._neostrada.html
taki mi bedzie z asterem dzialal?

[ Dodano: 2008-09-07, 21:42 ]
czyli taki?:
http://www.allegro.pl/ite...oor_2_door.html
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a jaki kupić router w podobnych widełkach 100- 155pln tylko koniecznie z funkcją priorytetów pasma ? mam na myśli, bo nie znam fachowej nazwy, to żeby np włączone torrenty czy inne ściąganie nie blokowało całego pasma, jak ktoś odpala przeglądarke to router zdejmuje trochę transferu na oglądanie www..
 

oc  Dołączył: 29 Kwi 2008
Ja polecam Linksys WRT54G v2.0 lub Motorola WR850G v2 (właściwie to samo...) z alternatywnym firmware - TOMATO.
Ale to może nie dla Fafniaka żeby nie zepsuł :-P
Co do produktów d-link-a :evil: :evil: :evil: :evil: powiedzmy, że się nie wypowiem.
 
forestowy
[Usunięty]
Fafniak, D-link który zlinkowałeś ma port WAN 1x10/100BaseTX (RJ45) Cable/xDSL (RJ45) czyli popularna skrętka. Musisz mieć do tego modem z który łaczysz właśnie z routerem za pomocą skrętki lub net od dostawcy przez skrętke. Natomiast Linksys WAG54G ma wbudowany modem i port WAN to RJ11 czyli podłączasz do niego linie telefoniczną bez pośrednictwa modemu - np. neozdrada od telepsa tak funkcjonuje.
Więc to troche różne urządzenia i musisz wiedzieć co chcesz kupić. Napisz może na jakim sprzecie działasz do tej pory to się sprawa rozjaśni.

guerilla, to co napisałem wyżej - LINKSYS WRT54GL , już w standarcie ma QoS, a jak wgrasz alternatywne oprogramowanie to masz router za ciężkie pieniądze.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
teraz mam tak:
aster postawil "modem" od niego wychodzi przewodzik taki sieciowy do routera
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
I do tego dokup punkt dostępowy bez dodatków.
 
forestowy
[Usunięty]
Tez tak może być.
A jakiś konkretny model tego routerka ?
Cytat
aster postawil "modem" od niego wychodzi przewodzik taki sieciowy do routera

Nie chce wróżyć, ale moja szklana kula mówi że potrzebujesz routera z portem WAN (RJ45) czyli czasami linksys'a WAG54G nie kupuj
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach