zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
przęźroczyste tło pod szkłem?? jak to zrobić w cs3?????
W pracy kolega dostał temat na wykonanie zdjęć z elementami przeźroczystymi i tak się zastanawiamy jak to zrobić aby wyciągnąć warstwie z elementami szklanymi (przeźroczystymi) w późniejszym etapie materiał będzie nakładany na różne tła.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Zdjęcie z jakimś jednolitym tłem (jakiś kolor, zielony, niebieski, czy coś) i background eraser tool. Tylko to mi przychodzi do głowy.
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
Mamy Tu cs3 po polsku, mogę prosić bardziej łopatologicznie???????? :oops:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nie wiem, jak to się nazywa po polsku.
http://www.ceri.memphis.e...ools/eraser.gif

http://www.youtube.com/watch?v=BpaBw5fZPzw

[ Dodano: 2008-09-09, 12:41 ]
O, chyba znalazłem:
http://www.pstools.pl/?tool=8
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
dzięki za zainteresowanie troche pomogło, ale to nie jest to przydał by się efekt zielonego tła z techniki filmowej.....
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
zaq81 napisał/a:
dzięki za zainteresowanie troche pomogło, ale to nie jest to przydał by się efekt zielonego tła z techniki filmowej.....
Jak dla mnie, to latwiej jest od razu zrobic zdjecia z roznymi tlami, niz podkladac tla w photoshopie. Przeciez o tym jak wyglada szklo, decyduja pojedyncze refleksy na krawedziach, a jesli tlo nie jest jednolite, to dochodzi jeszcze zalamanie obrazu. Nie wiem czy to w ogole da sie zrobic. Co to sa za obiekty szklane i jakie to tla?
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
Weźmy np. żarówkę w środku żarnik itp. chodzi nam o to, że po wyodrębnieniu jej z tła będziemy mogli nakładać ją na dowolnie wybranie tło
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ok, ale żarówka jest przezroczysta, zakrzywiona, tło się w niej będzie częściowo odbijać, odkształcać itp. Więc wydaje mi się, że trudne będzie zarówno usunięcie tła w całości (do gołej przezroczystej żarówki), jak i podłożenie nowego.
 
aron  Dołączył: 16 Sie 2008
Jest taka wtyczka do Photoshopa "Knockout".
Dużo potrafi, ale tania chyba też nie jest.

Wpisz w google "Corel Knockout".
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
no to koledze pozostaje się męczyć albo zmienić koncepcje pracy czyli fotografia na tle zbliżonym do tego na które w przyszłości będzie nakładać warstwę z tym że wtedy nie ma co marzyć o gotowym wzorze który może nakładać na dowolne tło ...
 
jolka  Dołączyła: 15 Maj 2007
umieś gdzieś przykładowe zdjęcie , a ja na jego podstawie napiszę ci co zrobić, Jest bardzo dużo możliwosci, ,zeby wykonać taką sztuczkę, Ważne jest, zeby dokładnie zaznaczyć, elementy, które mają pozostać nieprzezroczyste,
Lub skorzystaj z takiej rady
Zrób zdjęcie elementu , najlepiej na białym tle,
Usuń białe tło, tak , zeby została żarówka
Następnie zaznacz te elementy obrazka, które nie są przezroczyste , czyli dla żarówki, oprawka i żarnik, Pamiętaj, zeby do zaznaczenia wybrać niewielki promień wtapiania np 1-2 piksele,
Następnie, odwróć zaznaczenie, tak zeby zaznaczone były szklane częsci żarówki.
A teraz przejdz w zakładce edit- do polecenia fill, wypełnij,
W okienku blending mode, czyli opcje mięszania, znajdz , polecenie clear, czyli wyczyść,
Ustaw przezroczystośc, od 1 do 100, metoda eksperymentów,
Uzyskasz potrzebną ci przezroczystośc szklanej czaszy, w zależnosci od potrzeb mozesz zwiększć lub zmiejszać wartośc krycia,
potem dowolne tło i gotowe.
Oczywiście, mozna wydzielić poszczególne częsci na warstwach i je łączyć.
Ale metoda, którą podałam, nadaje się swietnie do podmiany niektórych elementów obrazka, np nieba, w sposób bardzo prosty
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
O, Jolka wróciła. :mrgreen:
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
zaq81, to trudna sprawa. Sam swojego czasu próbowałem... Efekt? Sam nie wiem... :roll:

 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Przemekbelch, Ciekawy i ok!
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
Przemekbelch i o to chodzi
to H-4 w pionie źle wygląda na białym tle ta bańka, ale to samo h-4 pod skosem wyszło super, h-7 też bomba w h-3 zabrakło troszkę konturu na bańce, myślę że ten efekt by go zadowolił możesz pokrótce opisać jak do tego doszedłeś ???
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
gucio-59, dzięki :-B

zaq81, h7 wyszła fajnie, bo na tle ma h4, więc nie było problemu. H3- zabrakło faktycznie konturu, ale gdzieś mam chyba plik z warstwami więc odtworzyłbym sobie history brushem ten kawałeczek, jednak pamiętaj- na żarówkach nie zawsze widać kontury, zależy od światła, czasami nie ma co na siłę ich tworzyć, bo będzie wyglądało źle.
Skoro tak zostawiłem, znaczy, że mi się chyba nie spodobało z konturem :lol:
H4 w pionie- fakt, tutaj niebieski zafarb widać. Jakby dłużej podłubał w psie, to pewnie lepiej by to wyglądało, ale póki co nie mam czasu (i chęci :evilsmile: ) na poprawki.
Jak zrobiłem? Było trochę roboty.
Po krótce: namiot bezcieniowy własnej roboty. Ale niestety zostały cienie (nie mam stołu bezcieniowego). No i jakieś tam zafarby. Pozostało narzędzie do zaznaczania (to magnetyczne :mrgreen: ) i skrupulatne wycinanie cieni i zafarbów (delete)
Później zaznaczanie kolorem (select, color range), kolor biały, następnie Levels i rozjaśnianie go tak, by był naprawdę neutralny. Wiadomo, można dać korekcję ekspozycji by bieli nie sprowadzał do skali szarości już przy robieniu zdjęć, ale wtedy bankowo pogubisz kontury na żarówkach. Grunt to cierpliwość i dobre zaznaczanie. Już na poziomie robienia zdjęć fajnie by było czymś dopalić od dołu, by cieni nie było, ale powiem Ci, że możliwe, że wtedy też pogubi kontury na żarówkach. Łatwo te bańki prześwietlić, bo wiadomo- pięknie światło przepuszczają. Aha- cykałem w RAWach oczywiście, zawsze coś z konturów dało radę odzyskać, jeśli je przepaliło (kosztem oczywiście jakiś tam mniejszych lub większych zafarbów niestety, więc grzebanie w PSie j.w. raczej niezbędne). Żebyś Ty widział oryginał... :mrgreen:

Ale wiesz, zaraz tu wpadnie Thomfoto i się dowiemy, że bez full frame to nawet nie podchodź i czasu nie marnuj, ale to już inna bajka :lol:

[ Dodano: 2008-09-13, 14:41 ]
A więc zająłem się tą h czwórką pionową i h trójeczką (konturami)
Obecnie jest tak:


Nie wiem, które teraz lepsze :roll:
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
no teraz jest wypasik :) muszę to pokazać mojemu koledze może dzięki Tobie poczuje twórczą wenę :-) Teraz w głowie mam inne pytanie czy dało by się sfotografować osobno te obiekty i tak ponakładać :?:
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
zaq81, dałoby się. Wymagałoby to pewnie nieco większej pracy, ale odpowiednio szparując możesz operować nimi do woli i układać je jak tylko Ci się podoba.
Ja wolałem na gotowca cyknąć wszystkie cztery ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ale do tego dochodzą jeszcze zniekształcenia, a tego PS już raczej nie zrobi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach