pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Następca K200D
Ale się wątek o następcy K20D zrobił. Tylko co ja mam tam dyskutować? Ja nie jestem "targetem". Ja czekam na następcę K200D :evilsmile:

Może o tym też trochę podyskutujemy w dedykowanym ku temu wątku ??? ;-)

Moje oczekiwania:
- 10mpx CMOS (wiem, wiem, nie będą robić nowej linii technologicznej, żeby produkować mniejrozdzielcze matryce. A może to ta sama gęstość pikseli, jaką zamierzają zastosować do FF?? Wtedy szansa by była, że co któryśtam wafel potną na APS-C)
- porządne LV, a przede wszystkim to porządna lupa LV
- ekranik może być (przekątna), niech tylko zwiększą trochę liczbę pikseli
- odchylany LCD (ale to pod warunkiem, że będzie porządne LV, inaczej do niczego mi to potrzebne)

To moja lista życzeń. Lista marzeń była gdzie indziej. :evilsmile:
 
Mi1980  Dołączył: 13 Maj 2008
I filmy mógłby jeszcze robić, jak d90 :mrgreen:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Ciekawe po co komu odchylany LCD? :evilsmile:
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Meggido napisał/a:
po co komu odchylany LCD

Do LV przecież, a po cóż innego.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
LV też jest zbędny dla wielu.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ale dla wielu nie:
- studio
- makro

W tych sytuacjach LV z odchylanym ekranem jest 'cool'. Mi by się przydał do makro.
 
kenworth  Dołączył: 06 Sie 2008
Re: Następca K200D
pawelek-79 napisał/a:

- porządne LV, a przede wszystkim to porządna lupa LV

Porabalo ludzi z tym LV ja w aparacie mialem LV 4 lata ale uzylem ze 2-3x. Jak komus LV potrzebne to niech sobie kompakt canona kupi - ma porzadne lv i do tego odchylane lcd. Nie poto lustrzanke sie kupuje zeby potem stac w wyciagnietymi lapkami i robic zdjęcia na odkleglość.

[sorka pawelek-79 ze byszlo jakbym sie ciebie czepial, chodzi o ogolny ped kupowania lustrzanek a potem placzu ze nie mozna pstrykac jak kompaktami i filmow krecic]
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
kenworth, mam kompakta Canona - A640 :mrgreen:
Ale w lustrzance też chciałbym mieć LV. Na odchylanym ekraniku. No chyba, że matówki zaczną wstawiać jak w FF, to może zmienię zdanie. Od takiego przybytku w każdym razie głowa nie boli.
A co do kręcenia filmów i LV - Nikon wyszedł na wprost oczekiwaniom ludzi :evilsmile:
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Re: Następca K200D
kenworth napisał/a:
pawelek-79 napisał/a:

- porządne LV, a przede wszystkim to porządna lupa LV

Porabalo ludzi z tym LV ja w aparacie mialem LV 4 lata ale uzylem ze 2-3x. Jak komus LV potrzebne to niech sobie kompakt canona kupi - ma porzadne lv i do tego odchylane lcd. Nie poto lustrzanke sie kupuje zeby potem stac w wyciagnietymi lapkami i robic zdjęcia na odkleglość.

[sorka pawelek-79 ze byszlo jakbym sie ciebie czepial, chodzi o ogolny ped kupowania lustrzanek a potem placzu ze nie mozna pstrykac jak kompaktami i filmow krecic]


Wprowadzenie LV do następcy K200d to raczej wymóg konkurencji a nie realna potrzeba użytkowników. Ja stawiam że K300d będzie miał LV ale odchylany LCD to niekoniecznie, ten prędzej wstawią do następcy k20d, chociaż też niekoniecznie.

Moje typy (mam na myśli realne podejście rynkowe, tak żeby k300d miał szanse wobec konkurencji):
- 12 lub 14 mpix
- LV z wykrywaniem twarzy (ale nie kosztem wizjera więc raczej AF detekcja kontrastu chociaż może uda się zlikwidować black-out)
- lepszy LCD
- dużo funkcji obróbki obrazu w puszce
i to by wystarczyło żeby następca czymś istotnym różnił się od aktualnego modelu
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Odchylany ekran jest ok, ja jestem za. Pod nim świetnie mieści się banknot, zawsze mamy drobnego "zaskórniaka" pod ręką :mrgreen:
A tak na poważnie: nie upieram się przy LV, wolałbym solidny aparat bez fajerwerków, ale z bardzo przemyślanymi funkcjami w puszce (tu bym z dwoma ostatnimi punktami zgadzał się z kolegą Wyrwiflakiem). Gdyby udało się jeszcze zrobić matrycę dającą mało szumów na większej czułości... Ale może to nie jest możliwe? O FF się nie wypowiadam się, bo to taki kamyczek, który zawsze porusza lawinę. Poza tym nie może to być niebotycznie drogi sprzęt, oczywiście trzeba trochę zapłacić za body nie przeszkadzające robić zdjęcia, ale żeby tak bez przesady.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
a_czacha, FF w entry level??? Trochę na to za wcześnie. O jakieś parę lat :mrgreen:
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Jedyne czego na dzień dzisiejszy brakuje mi w moim K200D, to większy i jaśniejszy wizjer.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Cześ›, a mi przydałby się tylko większy. Jest wystarczająco jasny i gdyby trochę na jasności stracił, to by mi nie przeszkadzało.
A i ER przydała by się większa.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Cześ napisał/a:
Jedyne czego na dzień dzisiejszy brakuje mi w moim K200D, to większy i jaśniejszy wizjer.

To znak, że potrzebujesz O-ME53 i jasnych stałek. :-)

[ Dodano: 2008-09-11, 16:18 ]
pawelek-79, Ty też potrzebujesz O-ME53, tylko jeszcze o tym nie wiesz. :-P
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
He, he, mówiłem o kamyczku i FF... Ale to była oczywiście prowokacja, nie spodziewam się tego tak szybko i jak się tak zastanowić, to już się przyzwyczaiłem do istniejącego stanu rzeczy. Wolałbym rzeczywiście raczej rozumne podejście celem rozwinięcia istniejących i opanowanych elementów.
P.S. O choroba, to może ja też potrzebuję i o tym nie wiem! Z moją ślepotą to całkiem możliwe :shock:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
dsk, ale O-ME53 nie załatwia chyba sprawy wysokości punktu ocznego. A właściwie, to sprawę pogarsza. Po każdym kadrowaniu mam odciśnięty na monitorze swój policzek :-x
Nie bardzo mi się to podoba. Muszę się strasznie przyciskać do wizjera.
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
Ja z kolei noszę okulary (do soczewek nie mogę się przekonać), więc O-ME53 też nie załatwi mi sprawy. Gdybym mógł bez okularów chodzić, to pewnie już bym O-ME53 miał. Duży wizjer to jest to.

Ale wątpię, żeby w następny K200D zwiększyli wizjer - są dwie linie lustrzanek w Pentaksie - jedna z pryzmatem i dużym wizjerem, druga z pentalustrem (czy jak to tam marketingowcy ładnie nazywają) i mniejszym wizjerem. Cchoć i tak w porównaniu do konkurencji jest spory - o ile dobrze pamiętam to bardzo lubiany przeze mnie Canon 20D ma pryzmat, ale wizjer jest chyba ociuteńkę mniejszy niż w K200D).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
wyrwiflak napisał/a:
LV z wykrywaniem twarzy
Oooo to jest niezbędne. Nie wiem jak w ogóle bez tego da się zdjęcia robić. :evilsmile:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Po tym co pokazało Sony, to ja koniecznie chcę mieś 100% pokrycie kadru w wizjerze.
Do tego możliwość zapisywania sRAW. Możliwość zrobienia bracketingu za jednym naciśnięciu spustu. Lepsze AWB (dlaczego czujnika WB nie można wsadzić w światłomierz? :roll: )
Do tego prawdziwy tryb ze wstępnym podnoszeniem lustra (na dwa naciśnięcia spustu).
 

remsey  Dołączył: 02 Sie 2008
do tego co napisał Gwiazdor dorzucił bym jeszcze podswietlany górny LCD

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach