Keeper  Dołączył: 06 Wrz 2006
Sirius 135mm f/2.8 ['KR' na pierścieniu]
Witam

Czy cuś z takim mocowaniem [ponoć bagnet K] będzie pasować do mojej K100D? przejrzałem forum i widziałem, że ludzie mieli czasem jakieś problemy ze szkłami oznaczeniem KR, że piłowali etc.

dupka szkła wygląda tak:

http://wgrajfoto.pl/pokaz...mg_27436591.jpg


Byłbym wdzięczny za wszelkie info :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Keeper, masz nieregulaminową stopkę :-P
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Keeper napisał/a:
ludzie mieli czasem jakieś problemy ze szkłami oznaczeniem KR, że piłowali

IMO będzie pasować. Piłować zdaje się trzeba było osłonę popychacza przesłony, bo bywała za długa - a tu ona nie występuje. W każdym razie jej nie widzę. Straszny przepał jest na tym bagnecie.
 

Keeper  Dołączył: 06 Wrz 2006
Dzięki, faktycznie pasuje :)


[Dodano: 2008-09-22, 11:24 ]
Czołem :)

Takie pytanie w kwestii technicznej...

Nie występuje to przy każdym zdjęciu na pełnej dziurze, ale... czasem przy użyciu dodatkowo flasha, obraz jest mglisty. w wizjerze jest wszystko ok, ale fotka finalnie jest mglista... taka jakby poświata biało-świetlista pokrywa całe zdjęcie i jeszcze jak by je rozświetla. Na mniejszych przysłonach zjawisko zdaje się nie występować. Aha... mimo, że to sprawdzałem na jasnych i jaskrawych elementach fotografowanych to nie wygląda to na efekt małej GO... no chyba, że mało w życiu widziałem ;) Choć w sumie z drugiej strony to 'pasi' na małe GO... cały głupi jestem :D

Nie mam pod ręką fotek... wieczorem postaram się coś zapodać.
I teraz pytanie, czy taki obiektyw 'tak ma' czy coś po prostu źle robię.

wdzięczny za wszelką opinię będę.
 

ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008
tez mam siriusa ale 80-200 z oznaczeniem kr i nie pauje! nie wkreca sie obiektyw do konca w bagnet i nie zapina na zatrzask co zrobic aby sie do konca wkrecil? co podpilowac?
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
ares2k,
MiQ27 napisał/a:
Piłować zdaje się trzeba było osłonę popychacza przesłony, bo bywała za długa
 

n-l  Dołączył: 13 Mar 2007
Polecam zdjąć osłoną popychacza przed piłowaniem, aby nie zapruszyć obiektywu opiłkami. Robiłem tak z dwoma obiektywami (sirius 28mm i jakiś długi zoom vivitara), w obu przypadkach osłona była łatwa do odkręcenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach