keiichi  Dołączył: 21 Wrz 2008
[keiichi] moje fotki
Witam Wszystkich

Jestem absolutnie amatorem w dziedzinie fotografii lecz odkąd stałem się posiadaczem Pentax’a K200 każdą wolną chwile spędzam na zgłębianiu wiedzy w tym temacie. Chciałem pokazać kilka fotek, oczywiście są one wyselekcjonowane z setek tego co udało się utrwalić nowym sprzętem. Zdaję sobie też sprawę że arcydziełami one nie są. Jednak liczę na szczere opinie i ewentualne wskazanie lepszej drogi;)

Pozdrawiam serdecznie

A to tak na początek:

1.


2.


3.


4.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
4 - ?
3 - ciekawe, choćby ze względu na tematykę, ale kadrował to bym inaczej.
2 - Na przyszłość staraj się kadrować inaczej niż centralnie. Fotka jest też przepalona.
1 - Ot taki nic nieprzedstawiający pstryk
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zgadzam się z Kosiorem :-B
 
keiichi  Dołączył: 21 Wrz 2008
Kosior napisał/a:
3 - ciekawe, choćby ze względu na tematykę, ale kadrował to bym inaczej.


Pływając z rekinem ciężko o dobry kadr;)


To może jeszcze kilka troszkę nowszych:

5.


6.


7.


8.


9.
 

KITT  Dołączył: 28 Lip 2008
Najbardziej spodobała mi się 5 i 9. Na 9 szkoda że nie widać co panna młoda ma w ręce, byłoby naprawdę fajnie. Sesja wg. mnie bardzo udana.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
8 :lol: Gdyby jeszcze tylko patrzyła przed siebie z gangsterską miną 8-) .
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
1. Hm... Nie widzę tematu.
2. Zbyt ciasny kadr.
3. Zły kadr - taka sobie fotka przez szybę.
4. Wieża się wali

5. Te słupy są okropne, trzeba było inaczej stanąć. Dodatkowo Panna Młoda zasłania Pana Młodego, a horyzont ucieka...
6. Kadr zbyt ciasny. But Pana Młodego ucieka z kadru - lepszy byłby poziomy.
7. Biała buda w tle - po co to jest?
8. Samo założenia zdjęcia dla mnie je dyskwalifikuje. W końcu dopiero co się pobrali więc - CO JEST? :evil:
9. Mimo ciasnego (jak zwykle) kadru - dla mnie najlepsze. Choć przeszkadza lusterko i ramka szyby.
 
keiichi  Dołączył: 21 Wrz 2008
Wielkie dzięki za dotychczasowe komentarze, co do pierwszych 4 foto, fakt to były pierwsze moje zdjęcia, lecz pierwsze nie wiem czemu po prostu mi się podoba :oops: .
Co do następnych to postaram się stanąć w ich obronie.
Zdjęcia są jeszcze nie dotknięte PS pewnie dlatego że dopiero dziś go zainstalowałem, więc te słupy z 5 jak i biała buda z 7 zapewne zginą, co do innego ustawienia nie było zbyt dużej możliwości (z lewej ogromna fabryka a za mną jakaś autostrada) dlatego i też tak ciasne kadry.
Co do 8 to takie życie a i nie było to jakoś reżyserowane wiec jak by „coś” to Młoda będzie miała chociaż jedną fotkę pamiątkową :evilsmile:

Pozdrawiam Wszystkich! Następne zdjęcia z sesji mojej córeczki ale czytając opinie dotychczasowych troszkę to potrwa bo i bardziej postaram się przygotować :-P
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Gdybym miał coś wybrać, to byłaby to dwójka. Sesja "młoda para" bardzo pretensjonalna. Trochę szkoda, że nie wiemy, co robią pracownicy BS ze Zgierza.
Ka_Seciak napisał/a:
2. Zbyt ciasny kadr.

Tak to jest z ciasnymi kadrami, że są ciasne. Widziałem ciaśniejsze i nadal były OK.
Kosior napisał/a:
2 - Na przyszłość staraj się kadrować inaczej niż centralnie. Fotka jest też przepalona.

Mona Lisa też jest centralnie kadrowana :lol:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Gratuluję serii ślubnej. Podoba mi się fabuła zdjęć i dowcip. Przeszkadza mi ta tablica rejestracyjna "młoda para", bez niej i tak wiadomo o co chodzi. Słabą stroną tej serii jest kolor, jakis taki "bez pojary" jak mawiał mój znajomy.
 
keiichi  Dołączył: 21 Wrz 2008
maslot napisał/a:
Trochę szkoda, że nie wiemy, co robią pracownicy BS ze Zgierza.


No właśnie dlatego mi się podoba bo coś robią, a nie wiadomo co:) obydwoje pochyleni patrzą w jeden punk hm... więc na co patrzą?? ;-)

[ Dodano: 2008-09-21, 23:03 ]
kristofo napisał/a:
Słabą stroną tej serii jest kolor, jakis taki "bez pojary" jak mawiał mój znajomy.


Dzięki za uwagę zdjęcia mam dodatkowo w RAW więc spróbuję je troszkę podciągnąć.

Pozdrawiam
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Cytat
Dzięki za uwagę zdjęcia mam dodatkowo w RAW więc spróbuję je troszkę podciągnąć.


Zacznij od ustawienia balansu bieli. Chyba że ciuszki panny młodej rzeczywiście nie były białe. :-)
 
keiichi  Dołączył: 21 Wrz 2008
DDspeed napisał/a:
Cytat:
Dzięki za uwagę zdjęcia mam dodatkowo w RAW więc spróbuję je troszkę podciągnąć.


Zacznij od ustawienia balansu bieli. Chyba że ciuszki panny młodej rzeczywiście nie były białe.



No nie były bo to dzień poprawin :mrgreen:
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
maslot napisał/a:
Widziałem ciaśniejsze i nadal były OK.

Ten nie jest.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Tak na szybkiego pozwoliłem sobie na małe poprawki. W sumie 3 minuty, nowa warstwa (desaturated) overlay 30%, flatten image, hue saturation, USM i jest. To żaden wzór albo wyrocznia. Poprostu moim zdaniem zdjecia trzeba troche podkrecić :-) a tu jedna z możliwości.
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Ka_Seciak napisał/a:
maslot napisał/a:
Widziałem ciaśniejsze i nadal były OK.

Ten nie jest.

Może raczej napisz: "Moim zdaniem ten nie jest". Przejrzałem twoją galerię i zauważyłem, że wolisz dalsze, centralne plany, ale ja wolę, gdy fotograf potrafi wybrać, co pokazać widzowi zdecydowanym, wąskim kadrem - i nie przeszkadza mi lekko ścięty daszek.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Cytat
Może raczej napisz: "Moim zdaniem ten nie jest".

:-) Moje wypowiedzi są subiektywne, odmawiam udzielania innych.

Przeszkadza mi wszystko, co źle "leży" na zdjęciu. Ten dziubek, co wchodzi do ust Panu Młodemu - ja bym takiego zdjęcia nie pokazał.
keiichi ma już dobrze opanowany warsztat, teraz musi jeszcze wyczuć gdzie stanąć i jak skomponować zdjęcie.
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Ka_Seciak napisał/a:
Moje wypowiedzi są subiektywne, odmawiam udzielania innych.

Przy tak jednoznacznie formułowanych sądach można by pomyśleć, że objawiasz 10 przykazań dobrego fotografa na kamiennych tablicach :lol:
Ka_Seciak napisał/a:
Ten dziubek, co wchodzi do ust Panu Młodemu - ja bym takiego zdjęcia nie pokazał.

Ja bym nie pokazał całej serii z młodą parą. Ale nie w tym rzecz - nie pomagamy rozważając czy 2 mm z lewej to ciasny, czy za ciasny kadr.
Ka_Seciak napisał/a:
keiichi ma już dobrze opanowany warsztat, teraz musi jeszcze wyczuć gdzie stanąć i jak skomponować zdjęcie.
Nieco to paradoksalne :-)
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
maslot,
Nieco paradoksalne... Po prostu podobają mi się jego zdjęcia warsztatowo. Radzi sobie z nasyceniem, kolorem.
Nie podoba mi się kompozycja i nie trafia do mnie ich treść.
Trochę masz rację, że moje wypowiedzi przybrały "autorytatywny" ton. Jeśli ktokolwiek ma mi to za złe - cóż... "Trudno świetnie."
Pozdrawiam.
 
keiichi  Dołączył: 21 Wrz 2008
maslot napisał/a:
Ka_Seciak napisał/a:
Ten dziubek, co wchodzi do ust Panu Młodemu - ja bym takiego zdjęcia nie pokazał.

Ja bym nie pokazał całej serii z młodą parą. Ale nie w tym rzecz - nie pomagamy rozważając czy 2 mm z lewej to ciasny, czy za ciasny kadr.


Hm… to nie cała seria tych ostrzejszych nie pokazuje :evilsmile: a tak serio to naprawdę taka gafa z mojej strony z opublikowaniem tych zdjęć?? :oops: , bo Pan Młody to dobry przyjaciel, szczęśliwy użytkownik lustra pentax’a i stały czytelnik tego forum i to on przekonał mnie do zakupu właśnie sprzętu tej firmy. Ciekawe co na to jak wróci z miodowego :-? Niestety foce od 2 m-cy niczym lepszym pochwalić się nie mogę :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach