Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
Czemu właściwie Tokiny nie sa produkowane do Pentaxa?
jak w temacie?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Dlatego ze Pentax ma te same szkla (miedzy innymi 16-50/2.8, 50-135/2.8, 12-24/4 etc)

Po co robic sobie samemu konkurencje.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żeby nie było konkurencji. Te "wspólne" obiektywy to takie same konstrukcje optyczne.

Inna sprawa, że Pentax coś przysypia z 11-16/2.8.
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
te dwie firmy mają coś ze sobą wspólnego?
własnie o tego 11-16/2.8 miałem pytać :-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Robia razem obiektywy. ;-)

Chociaz to troche za mocno powiedziane ;]
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dla mnie to jest trochę głupia sytuacja, bo Tokina robi kopie pentaxowych szkiełek dla innych bagnetów, więc pomijając stałki (co ja gadam?? :shock: ) nie trzeba mieć body pentaxa, żeby mieć fajne pentaxowe szkła.. :roll:

[ Dodano: 2008-09-24, 18:29 ]
Dlaczego tokina nie robi dla nas kopii L-ek? perl by się chyba cieszył :-P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Eldred napisał/a:
Dlaczego tokina nie robi dla nas kopii L-ek? perl by się chyba cieszył :-P
Nie no, jajca sobie robilem.
Z tego, ze P wypuszcza najnizsze szkla w systemie z nazwa "L" ;-)
Ale pewnie i sam Pentax ma tego swiadomosc. ;-)

[ Dodano: 2008-09-24, 18:32 ]
Eldred napisał/a:
nie trzeba mieć body pentaxa, żeby mieć fajne pentaxowe szkła.. :roll:
uszczelnione Tokiny AT-X PRO, z SDM-em ??

Co Ty gadasz :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
perl napisał/a:
Nie no, jajca sobie robilem.
No coś Ty??? :shock: :shock:


... :-P

[ Dodano: 2008-09-24, 18:33 ]
perl napisał/a:
Co Ty gadasz :-P
No właśnie, co nie?
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
perl napisał/a:
Robia razem obiektywy. ;-)


ale czy są związani kapitałowo w jakiś sposób? To symbioza czy któryś z nich jest pasożytem? ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Kapitalowo pewnie nie.

Ale widocznie oplaca im sie to na tyle, ze..... wspolpraca idzie pelna para ;]

Oby tylko Tokina nie zaczela kopiowac stalek Pentaxa ;-) np FA 35/2.

Chociaz w sumie.... fajna by byla taka kopia - Tokina 35/2 z Nikonem D700 :-D :-P

Ostatnie dwa zdania to juz gupoty takie, prosze nie brac na powaznie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
perl, chodziło mi o takie kopie szkieł pentaxa jak ta

[ Dodano: 2008-09-24, 18:50 ]
BTW czy to prawda co tam Ken pisze, że: "It's the only zoom fisheye in existence."?
Właśnie dlatego mi się nie podoba to kopiowanie, jeśli oczywiście tak jest jak napisał, to mielibyśmy coś zupełnie niespotykanego w systemie. :->
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Eldred napisał/a:
perl, chodziło mi o takie kopie szkieł pentaxa jak ta
Tak wiem, akurat tamto zrozumialem, tylko to nizej juz nie ;]

Tak w sumie to mozna dojsc do prostego wniosku, czemu Samsung nie wprowadzil na rynek 16-50/2.8 i 50-135/2.8 - zeby wlasnie nie robic Pentaxowi konkurencji.
Pewnie jeszcze gdyby byly nieuszczelnione (=duzo tansze) to zamiast Sigm 18-50, Tamronow 17-50 ludzie braliby Samsungi w podobnej cenie a majac zapewne taka sama jakosc optyczna jak P 16-50 ;]

Ale jest kilka szkiel ktore skopiowali (np. FA 35/2 i DFA 100/2.8 macro : http://cgi.ebay.pl/Samsun...1QQcmdZViewItem )

Podobnie jest z lampami. Widzieliscie kiedys lampe Samsunga? No dobra - jest jedna teraz od jakiegos czasu na Allegro, kopia 540-stki, pare miesiecy temu juz kilka razy wystawiana. I to jedyna lampa Samsunga jaka widzialem ;]

Mam gdzies taki folderek Samsunga i chwala sie tam kopia chyba 360-siatki, ale nigdy jej nigdzie 'na zywo' (czyt: na necie) nie widzialem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Rzucaliśmy się na szkła SAMa jak się pokazały. Mieliśmy nadzieję, że będą tańsze i nawet kosztem nazwy będzie warto je kupić. Okazało się, że marketingowa gadanina była tylko po to, żeby ludzie nie myśleli, że GX musi mieć szkła Pentaksa. Dali nadzieję, że będą kompletne zestawy SAMa. Ciekaw jestem dlaczego te szkła się nie pokazaly na większą skalę. Może to z powodu Hoya? A może wcale nie, po prostu współpraca SAMA i Pentaksa nie szła jakoś rewelacyjnie i SAM postanowił się wycofać bez względu na Hoyę? Jedno jest pewne - K10D dało sporo nadziei i mocy Pentaksowi. Nie wiem w jakim stosunku SAM/P był ten aparat opracowywany (choćy finansowym stosunku), to uważam, że było warto.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
należałoby chyba dodać, ze Tokina robiła szkła z bagnetem Pentaxa, np. 80-400 f/4,5-5,6 AT-X 840 AF-II
( http://www.tokinalens.com...na/afl-08b.html ) albo 24-200 f/3,5-5,6 AT-X 242 AF
( http://www.tokinalens.com...na/afl-07b.html ).

Inna sprawa, że tez z PK zawsze były rzadkie.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
ja widzialem nawet na allegro ta lampe 360tke w ichniejszym opakowaniu, znaczy sie - obrandowaniu. Facet z Poznania sprzedawal i poszla za chyba 550 PLN. Istnieje :)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Cypis aka Piotr napisał/a:
należałoby chyba dodać, ze Tokina robiła szkła z bagnetem Pentaxa, np.
AT-X PRO 80-200/2.8
AT-X PRO 28-70/2.6-2.8
AT-X PRO 20-35/2.8

;-)
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
perl napisał/a:
Cypis aka Piotr napisał/a:
należałoby chyba dodać, ze Tokina robiła szkła z bagnetem Pentaxa, np.
AT-X PRO 80-200/2.8
AT-X PRO 28-70/2.6-2.8
AT-X PRO 20-35/2.8

Nie mówiąc o manualach... ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A już robienie kopii optycznej naszego Limiteda i sprzedawanie Nikoniarzom to moim zdaniem przegięcie LINK
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
A już robienie kopii optycznej naszego Limiteda i sprzedawanie Nikoniarzom to moim zdaniem przegięcie
Ale ten obiektyw został opracowany wspólnie przez Tokinę i Pentaxa. A w takim razie przegięciem można nazwać wypuszczenie tego obiektywu w serii Limited skoro nie jest taki limitowany i każdy nikoniarz może go mieć. ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jak to wspólnie? Inne limitedy też? :-?

[ Dodano: 2008-09-25, 20:32 ]
:-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach