seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
  Pentax k20d vs Canon 1000d
Na optycznych test canona z tematu, po przeczytaniu szok, sprawdzam jeszcze raz to samo. Według nich te dwa aparaty zostały tak samo ocenione-tyle samo punktów zdobyły. Ja już nic nie rozumiem, tzn najgorszy aparat canona jest tak samo dobry jak najlepszy (cyfrowy) PENTAXA. To nie zbieram na k20d tylko sobie kupie C1000d :evilsmile:
Pozdrawiam myślących inaczej.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
We wspomnianym porównaniu Canona porównano min. z pentaksem k200D a nie K20D.
I dostał najlepszą note (maksymalną) wyprzedzając pentaksa, nikona d60 i sony a200.
Canon rulez :mrgreen:
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Jasne, że bezpośrednio nie porównywali, ale dostał identyczną notę punktową na koniec.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Generalnie opisywanie aparatów za pomocą punktów jest głupim pomysłem o-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
No ale przecież chyba gdzieś na optycznych pisali, żeby tych punktów nie brać dosłownie.
 

Pietrobas  Dołączył: 09 Sie 2008
Może i punkty te same, ale co z tego jeśli to inna kategoria aparatów ? Że Petntax ma bodajże 11 punktów AF, a Canon chyba 7 to automatycznie ma mieć mniej punktów ? Wg. mnie nie całkiem.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Pietrobas ale ustawienie ich wszystkich w jednej linii sugeruje bardzo mocno, a nawet narzuca pogląd, że to taka sama klasa.
 

Pietrobas  Dołączył: 09 Sie 2008
pancurski, nie bronie optycznych, bo to specyficznie upośledzony serwis, ale gdzie jest mowa o stawianiu w tej samej linii Canona i Pentaxa ? Tylko z powodu tej samej średniej punktówej ? Jeśli tylko o to chodzi, to wyczuwam lekkie przewrażliwienie.
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
canon 1000d: Jakość wykonania i ergonomia: 4.1 / 6.0
pentax k200: Jakość wykonania i ergonomia: 3.8 / 6.0
oni na trzeźwo te testy robią? :-P

[ Dodano: 2008-09-26, 12:09 ]
Użytkowanie: 3.9 / 6.0
"Uchwyt jest podobny do tego z 450D - mały i niewygodny, ale przyzwyczaić się można. Dzięki szybkości użytkowania i takiemu samemu rozkładowi przycisków użytkowanie jest bardzo wygodne."
co to jest szybkość użytkowania? :shock:
poza tym uchwyt to jest ergonomia nie użytkowanie :lol: artyści normalnie :-B

[ Dodano: 2008-09-26, 12:10 ]
ciekawe czemu nie przyzwyczaili sie do pentaksowego szumu :lol:
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
Aparat ma za zadanie konkurować z takimi lustrzankami jak: Nikon D60, Olympus E-420, Pentax K200D (teraz już chyba Pentax K-m)..... cytat z optycznych, ja juz więcej pytań nie mam :) :lol: przeciez oni nie mają pojęcia o czym piszą,a moze mają a celowo wprowadzają w błąd potencjalnego nabywce ?hmmmm ...
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
jurekr, Dlaczego wprowadzają w błąd... napisali, z jakimi aparatami ma konkurować, więc te nieszczęsne punkty porównujcie sobie między nimi.
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
bo powinni zachowac odrobine obiektywizmu :)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Ale gdzie w tym zdaniu jest zawarty jakiś nieobiektywny osąd, bo też nie kumam?
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
chodziło mi o to ze niefortunnie napisali ...Pentax K200D (teraz już chyba Pentax K-m)... ktos kto dopiero zaczyna zagłebianie sie w temat moze pomyslec ze K200D zmienia nazwe,po drugie w moim osobistym odczuciu to testowany model nie moze konkurowac z K200D i nie dlatego ze go posiadam,ale czas pokaze :)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
jurekr napisał/a:
ktos kto dopiero zaczyna zagłebianie sie w temat moze pomyslec ze K200D zmienia nazwe

Zupełnie mi to nie przyszło do głowy. Chyba zbyt wrażliwy jesteś ;-)
Konkurować K200 z 1000D może, dopóki na półkach jest najniższym modelem Pentaksa. To, że C1000D w stosunku do K200 jest mało konkurencyjny pod względem funkcjonalności, to wiemy wszyscy na tym forum. Ale konkurencja to też świadomość marki, a tu niestety P przegrywa z kretesem. Kilka osób zrobi dogłębną analizę (niektórzy na tym forum stosują w tym celu kolonoskopię :lol: ) funkcji, inni stwierdzą, że skoro wszyscy mają C to właśnie C jest najlepszy, a nie jakiś tam Tampax.

 

Rzaba  Dołączył: 05 Gru 2007
W porównani aparatów C1000 najlepszy a K200 najgorszy, porównajcie testy indywidualne aparatów C1000 suma pkt - 30,7; K200 - 29,8 i D60 27,6 ale to K200 najgorsze
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jurekr napisał/a:
Pentax K200D (teraz już chyba Pentax K-m)

Nie rozumiem o co się obrażać skoro w momencie przeprowadzania testu o K-m jeszcze nic nie było wiadomo.
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
oj nie od dzisiaj wiadomo że ów "zaprzyjaźniony" serwis pentaxa a już tym bardziej pentaxiarzy średnio lubi..

I biorąc pod uwagę wypust K-m, który moim zdaniem jest odpowiedzią właśnie na Canona 1000D nie powinno się nawet stawiać obok siebie K200 i tegoż Canona.. Już nie mówiąc o ich porównywaniu.. ech..

[ Dodano: 2008-09-26, 13:33 ]
plwk napisał/a:
Nie rozumiem o co się obrażać skoro w momencie przeprowadzania testu o K-m jeszcze nic nie było wiadomo.
a tego to nie wiedziałem...
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Ale jak opaczne będzie porównywał K-m to pewnie postawi go na jednej półce z jakąś hybrydą C. :mrgreen:
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Różne są gusta, i trudno dyskutować o nich, niemniej ludzie tworzący w zamyśle niezależny i opiniotwórczy serwis (optyczne), powinno oceniać sprzęt bardziej obiektywnie. Ze wszystkim mogę się zgodzić ale akurat jakość wykonania i ergonomia najtańszych Pentaxów jest na poziomie Canonów plasowanych o 2 półki wyżej... Większość ludzi na tym forum świadomie wybrała aparat i nie daje się nabrać na np. wyższość 11 polowego AF nad 7 polowym.... Ale ktoś, kto nie ma wiedzy i doświadczenia, a szuka porady, czyta takie bzdury i potem idzie do sklepu i kupuje "najlepszy aparat" "C" , no może "N", + najlepszy "kitowy obiektyw", a potem się dziwi.. ale po cichu, bo skoro on ma najlepszy sprzęt, to zapewne ci wszyscy nieszczęśni posiadacze Pentaxów, Olympusów itp mają jeszcze gorzej...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach