ahammer  Dołączył: 15 Lis 2007
  ile za fotorelacje
Witam!
Negocjuje zlecenie dotyczące fotorelacji z meczów...i mam takie pytanie...ile powinienem liczyć za galerie meczową. Dodam iż relacjonowałem już kilka meczów ale za darmo tworząc sobie przy tym portfolio. Ile za 1 zdjęcie czy też cała galerie?

Jakie wytyczne dostałem:
Chodzi o zdjęcia ze spotkań piłkarskich nie tylko zdjęcia "normalne" meczowe ale także portrety znanych osób na trybunach, kibiców gospodarzy, trenerów, działaczy, oprawa meczowa, oraz tzw. twarze piłkarzy przy robieniu wywiadów.

Zdjęcia na wyłączność.
Dodam iż portal ma bardzo szeroki zasięg.

Szukam ale nie wiem jakie są stawki?


Ile np. klient płaci PAP za zdjęci? Ile biorą inne agencje...chodzi o to abym nie powiedział za dużo i nie spłoszył dobrego źródła zarobku.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ahammer, sorki za OT, ale z której strony błoń? ;-) 8-)
 
ahammer  Dołączył: 15 Lis 2007
Liczy się fotografia...... :mrgreen: To że klub zacny...i gra w czwartek w pucharach to już inna kwestia... choć nie powiem kibic ze mnie prawdziwy :evilsmile:
 

magik  Dołączył: 16 Kwi 2008
Czekaj czekaj... to jak Wisła, to tam cyka mój szwagier, ale on zapalony nikonowiec :-|
Poza tym on fotografuje za free... :roll:
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Moich dwóch znajomych robi zdjęcia na Wiśle, tylko, że jeden dla swojego portalu (więc za darmo), a drugi dla SKWK bodajże - nie wiem czy cokolwiek od nich bierze.

Zależy chyba od tego, dla kogo robisz zdjęcia i czego oczekują dokładnie :-)
*puf*

 

kalif  Dołączył: 06 Lut 2008
pomagacie mu jak możecie...

ja raz sprzedawałem zdjęcia do gazety, całkiem lotnego brukowca. fotorelacja z imprezy 'kulturalnej' to była. cena 40zl od foty. przebrali sobie sami z tego co im podeslalem i użyli w jakimś felietonie. Cena nie na 100% dla nich wysoka, więc możesz strzelać zapewne wyżej tej kwoty.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Może cennik ZPAFu rozjaśni nieco sytuację
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kapar napisał/a:
Może cennik ZPAFu rozjaśni nieco sytuację

Predzej wprowadzi calkowite zacmienie :mrgreen:

Stawialbym na 50zl od foty.
 

magik  Dołączył: 16 Kwi 2008
Kapar napisał/a:
Może cennik ZPAFu rozjaśni nieco sytuację


Nie wiem jak Wy ale ja tam się pogubiłem... :-P Zacznij od 60 pln a jak się będą krzywić zejdziesz niżej ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ahammer, Nooo, jak studiowałem po drugiej stronie Raymonta to podobne plany mi chodziły po głowie, ale jakoś tak zleciało .. tak więc życzę duuuuuuuużo większego zapału niż mój był i powodzenia :-B
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
zalezy jaka ranga meczu, ~300 zl za 2 GB jpg-ow.
 
ahammer  Dołączył: 15 Lis 2007
Ja gdzieś czytał o stawkach 5-12 zł za fote.... :?:
Więc ile zaproponować bo czas nagli...sadze ze 50 zł to ceny przesadzone prędzej skłaniałbym sie za propozycją cena 5-10 zł na rękę...ale za dużo to nie jest....ale warto było by od czegoś zacząć...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ahammer napisał/a:
skłaniałbym sie za propozycją cena 5-10 zł na rękę...ale za dużo to nie jest....ale warto było by od czegoś zacząć...

Niestety takie podejście baaaardzo psuje rynek fotografom zawodowym :evil:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
Niestety takie podejście baaaardzo psuje rynek fotografom zawodowym :evil:
sołtys, co masz na mysli ? :roll:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jak ludzie fotografujący nie szanują własnej pracy i się nie cenią odpowiednio, to tym bardziej klienci nie będą tego robić.

To tak jak z weselami - jak słyszę, że fotograf wziął 500pln, to mi się włos na głowie jeży.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
ahammer, lepiej zacząć za darmo, tak z 1-3 mecze. A później, jeśli się spodoba, to brać za to pieniądze takie, co by rynku nie psuć.
*puf*

 
Arclight  Dołączył: 29 Maj 2008
mygosia napisał/a:

To tak jak z weselami - jak słyszę, że fotograf wziął 500pln, to mi się włos na głowie jeży.


A ile Twoim zdaniem należy wziąć za fotografowanie na chrzcinach? Dodam, że będzie to mój "pierwszy raz" w tej dziedzinie. Ludzie nie do końca obcy, rodzina koleżanki.
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Przynajmniej 2kPLN (żeby nie psuć rynku zawodowcom i oszczędzić mygosi zjeżonych włosów).
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Arclight, to nie takie proste. Wiesz - fotografia to moje hobby, nie zawód. Jednak potrafię powiedzieć ile to jest żenująco mało.
I to co innego jak focisz jako "przyjaciel rodziny" - nie zawodowo. A co innego jak wykonujesz zlecenie.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
ahammer, ale co z tego jak fotografujesz ze zlej strony blon :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach