Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jestem troche zaskoczony
powiadomili mnie ludzie odpowiadajacy za digart.pl
http://www.digart.pl/zoom/1402323/Mmm.html
tutaj moje:
http://plfoto.com/695864/zdjecie.html

nie mam zamiaru sicigac goscia , ale tak sie zastanawiam po co ludzie to robia....jeszce ten dopisek tablet i rysowane od podstaw.... :roll:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Na dole samym jest:
na podstawie: i link do plfoto...
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
no wiesz... rysowane od podstaw w XPainterze (nie pomyliłam nazwy?) ... teraz to się nazywa rysowaniem/malowaniem... a jest tak naprawdę odrysowywaniem...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jeszce ten dopisek tablet i rysowane od podstaw

to jest raczej odrysowane, a nie narysowane - zbyt dokladne oddanie kazdego elementu jak na reczna robote. Coz, przyznala sie, ze to na podstawie zdjecia - chyba nieszkodliwe?
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
nie chodzi o nieszkodliwość, tylko o lenistwo rysującej... widziałeś przecież jak wygląda rysowanie w XPainterze? Wyświetlasz sobie zdjęcie, i dobierasz narzędzie którym będziesz rysował/malował. I narzędzie samo odtwarza w odpowiedni sposób to, co było na zdjęciu.

Jedyna inwencja ze strony "rysowniczki" to domalowanie paska łonowego...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tetenalu, Ty się ciesz ! :mrgreen: Tylko geniuszy sie kopiuje, a nie jakieś byle g.... Klasykiem zostałeś. :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Poza tym, to nie "gosc", tylko Dominika :->
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
W sumie nie dziwię Ci się, że nie chcesz ścigać kopiującej - wyszło to raczej cokolwiek nieudolnie, aż musiałem od razu zerknąć na oryginał, bo sam rysunek niewiele ciekawego jednak sobą niesie, co innego zdjęcie.
Tylko jak można tak spokojnie pisać, że rysunek sporządzony od zera - może jeszcze wyłącznie z wyobraźni rysującej? :shock: :oops:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
z tego co zrozumialem z opisow POD ta praca to pozniej zostala dopisana informacja ze to "dzielo" jest wzorowane na czyjejs pracy
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Śmieszne jest to, że Dominika nie wahała się, aby swoje dzieło opatrzyć mega-artystowskim podpisem, tymczasem Fafniak się od tego powstrzymał (i dobrze).

[ Dodano: 2008-10-01, 20:58 ]
BTW:
Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3..
A deformacja to jest, jak najbardziej. :lol:

I dobrze, że ekpia digartowców wyłapuje takie rzeczy.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
faktem jest, ze laska naruszyla prawo autorskie tego dziela. Gwoli scislosci, przerobki umozliwia licencja Creative Commons http://creativecommons.pl/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cotti napisał/a:
widziałeś przecież jak wygląda rysowanie w XPainterze? Wyświetlasz sobie zdjęcie, i dobierasz narzędzie którym będziesz rysował/malował. I narzędzie samo odtwarza w odpowiedni sposób to, co było na zdjęciu.
- eeee a mozesz mi powiedziec czy w szopie CS3 jest taka podobna funkcja?
caly czas mam problem z tymi zdjeciami:
http://www.pbase.com/fafniak/image/102684337
chcialbym je jeszce bardziej "rozmyc" ale nia na zasadzie wlasnie dyfuzera tylko cos w stylu tego co widac na tym digarcie....tylko w kolorze i delikatniej

 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Ta licencja określa, na jakich zasadach można korzystać z czyichś prac. Niekoniecznie trzeba się zgadzać, by ktoś przerabiał Twoją pracę.

[ Dodano: 2008-10-01, 21:09 ]
W Photoshopie nie ma aż takich ułatwień.
Jeśli chodzi o to odrysowywanie, to w chodziło mi o produkty Corela ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Gwoli scislosci, przerobki umozliwia licencja Creative Commons

Przejrzałem to dość pobieżnie, ale przy każdym typie tej niby-licencji jest adnotacja:
Utwór należy oznaczyć w sposób określony przez Twórcę lub Licencjodawcę
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:

chcialbym je jeszce bardziej "rozmyc" ale nia na zasadzie wlasnie dyfuzera tylko cos w stylu tego co widac na tym digarcie....tylko w kolorze i delikatniej


poproś Dominikę :evilsmile:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Samp napisał/a:
Utwór należy oznaczyć w sposób określony przez Twórcę lub Licencjodawcę

no i? Musisz po prostu przy publikacji zaznaczyc, ze robisz to na zasadach CC i jeszcze do tego wskazac rodzaj licencji CC. Spotkalem sie juz ze znaczkami (cc) zamiast standardowego (c). Istnieje jeszcze pojecie copyleft (dla kontrastu do copyright) - chodzi wlasnie o tworzenie czegos na zasadach otwartych z mozliwoscia dalszych modyfikacji, oczywiscie przy poszanowaniu praw pierwotnego tworcy.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Czyli oznacza to, że ja jako twórca (i posiadacz praw autorskich do własnego utworu, czyli potencjalny licencjodawca zarazem) nie mam nic do powiedzenia, bo ktoś przy przeróbce mojego dzieła wklei sobie jakiś znaczek (cc)? :shock:

Ja pod pojęciem "Utwór należy oznaczyć w sposób określony przez Twórcę lub Licencjodawcę" wyobrażałem sobie taką sytuację, że Dominika zwraca się z prośbą do Fafniaka o udzielenie tej "licencji" creative commons, a ten mówi jej, jak ma oznaczyć ten utwór (bo to on jest Twórcą).

Czy też może cały ten system polega na tym, że o taką licencję CC tak naprawdę zabiega Twórca. To on "określa stopień, w jakim chce się dzielić swoją twórczością z innymi". Oznacza swoje dzieło licencją CC. I potem taka Dominika może z tego korzystać. Chyba to jest najbardziej logiczna interpretacja wynalazku tej amerykańskiej organizacji pozarządowej...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Samp napisał/a:
nie mam nic do powiedzenia

nie. Swoja uwage dotyczaca licencji CC wrzucilem po to, zeby jednak ludzie wiedzieli (jesli wczesneij nie wiedzieli), ze istnieja takie rozwiazania prawne. W sytuacji Fafniaka nie moze byc mowy o udzieleniu zadnej licencji.

Samp napisał/a:
To on "określa stopień, w jakim chce się dzielić swoją twórczością z innymi". Oznacza swoje dzieło licencją CC. I potem taka Dominika może z tego korzystać.

wlasnie tak jest.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Łapię.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Jakby się kto pytał, to
Cytat
Nie ma takiego digartu.
.
Znaczy usunięty.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach