seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Test Sigmy 30 1.4 na optycznych
Jak w temacie, nie obeszło się bez złośliwości względem K10D
http://www.optyczne.pl/13..._w_jednym..html
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
Takie same złośliwości dotyczyły też Canona w teście Canona 1000D.
Test Canon 1000D
Jaki z tego wniosek Seweryn1?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Nie bądźmy tacy wyczuleni, bo skończymy jak jacyś sekciarze albo pentax-mohery. Wniosek z testu jest jeden - najlepiej wesprzeć rodzimą firmę i kupić Pentaxa FA 35, a jak kogoś stać to piękną, srebrną 31-ynke :-D
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ooo, znowu opaczni optyczni podnieśli swą brudną rękę na Pentaxa. Dobrze, że nie wspomnieli, że AF wolny. :mrgreen:
 
mirqus  Dołączył: 20 Sie 2007
Pamiętam czytaną swego czasu wypowiedź przedstawiciela biura konstrukcyjnego Leica.
Dziwne zdania...
Facet opowiadał, jak to projektują komputerowo obiektyw, który na symulacjach pracuje super, a fizycznie zachowuje się średnio. Konsekwencją są poprawki już w realu, po których obiektyw pokazuje klasę.
Dowcip w tym, że gdy wprowadzone poprawki wrzucono do symulatora wyszedł lekki badziew.
Konkluzja gościa była taka, że światło jest zjawiskiem wielce nieprzewidywalnym dla wirtualu.

Jakiś laborant stwierdzi:
- Wykresy pokazują, że twój aparat robi kiepskie RAW-y
Na to ja pokażę mu odbitki A4
- Kurde, dobre są, ostrość, kolorki cacy - fotka super, ale ono musi być kiepskie, bo wykresy tak każą - tak mi odpowie ?

Dlatego nie ekscytujmy się wykresami, ponieważ często nijak się one mają do rzeczywistości.
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Re: Test Sigmy 30 1.4 na optycznych
seweryn1 napisał/a:
Jak w temacie, nie obeszło się bez złośliwości względem K10D


Ehh kurna, cierpicie na kompleks małego członka, czy co?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Troche zasmucilo mnie jedno zdanie przeprowadzajacego testy:

Stąd bierze się moja niechęć do testowania obiektywów Pentaxa, bo nie dość, że muszę zrobić zdjęcia większej ilości tablic, to jeszcze muszę nagimnastykować się z pomiarami astygmatyzmu, a na dodatek na samym końcu dostaję i tak mniejszą dokładność niż w innych systemach i większe problemy z interpretacją wyników

A jak wiadomo lepiej zrobic cos latwiejszego niz trudniejszego, wiec na jakiekolwiek testowe nowosci obiektywow, dla jedynie slusznego systemu szans wielkich pewnie nie ma.

Moze dac na msze za powrot tychze "checi"? Albo jakies piwo postawic lub cos w oszronionej butelce? ;)
Blesso
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Blesso napisał/a:
Moze dac na msze za powrot tychze "checi"? Albo jakies piwo postawic lub cos w oszronionej butelce? ;) Blesso


Ehh, poczytaj których obiektywów to dotyczyło.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Re: Test Sigmy 30 1.4 na optycznych
ms napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
Jak w temacie, nie obeszło się bez złośliwości względem K10D


Ehh kurna, cierpicie na kompleks małego członka, czy co?


Hmm.. Bez urazy, ale czemu akurat o tym wspomniałeś :?: :?:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Benek, :-B
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
perl napisał/a:
Benek, :-B

byłbym wyjątkowo nieuprzejmy, gdybym Ci także nie postawił :-B
ale gdybym miał coś radzić, zrób sobie grzańca, zimno cholera, ze wschodu wieje Moskwą coś, nawet u mnie pod niemiecką granicą czuć... :lol:
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Re: Test Sigmy 30 1.4 na optycznych
seweryn1 napisał/a:
ms napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
Jak w temacie, nie obeszło się bez złośliwości względem K10D


Ehh kurna, cierpicie na kompleks małego członka, czy co?


Hmm.. Bez urazy, ale czemu akurat o tym wspomniałeś :?: :?:


To nie było do Ciebie. Sorry. Ale ogólnie. Przecież co ja mogę o Tobie wiedzieć :?: :!: :oops: Mam nadzieję, że nic nie jest na rzeczy...
No i dotyczyło to członka społeczności fotograficzno-sprzętowo-markowej. A przeciez nikt nie zaprzeczy, że pentax jest w niej małym członkiem.
Nawet sąsiad pentaxiarz zza miedzy jest na optycznych wyczulony i muszę z nim na tej płaszczyźnie walczyć.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Szkoda, że w teście nie omówiono prawdziwych różnic i co z tego wynika dla poszczególnych obiektywów - chodzi dokładnie o takie elementy jak silnik, jak popychacz przysłony, obecność pierścienii, czy tam przełącznika. Warto by było przeczytać taki przekrojowy artykuł o różnicach - tych takich prozaicznych pomiędzy systemami. Niestety jednak :(

W teście zrobiono jeden bardzo brzydki błąd - zestawienie nowych i starych body do tego z różnych półek. E-3 jest najświeższym i najnowszym aparatem z wyższej półki od olka, odpowiada on raczej k20d, chociaż gryzie się głównie z 20D (który trochę już ma) no i A100, który jest dzisiaj w klasie entry level i jego następca w ogóle najtańszą lustrzanką na rynku (do tego znacznie lepszą, np jeśli chodzi o AF). Jakieś to takie wszystko nie tego.

Co do uciskania pentaksa to osobiście tego bardzo nie zauważyłem. Dziwią mnie za to wnioski, które zostały pozstawione odnośnie tego wyostrzania w RAW i w ogóle zmieniania go. Czy ktoś z was to kiedyś próbował wytestować? Sam nie sprawdzę, ciekawi mnie jednak co wy na to powiecie?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
mirqus napisał/a:
Konkluzja gościa była taka, że światło jest zjawiskiem wielce nieprzewidywalnym dla wirtualu.
Etam, po prostu soft był niedopracowany, powinni przesłać producentowi wyniki testów i niech kombinuje.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Re: Test Sigmy 30 1.4 na optycznych
ms napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
ms napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
Jak w temacie, nie obeszło się bez złośliwości względem K10D


Ehh kurna, cierpicie na kompleks małego członka, czy co?


Hmm.. Bez urazy, ale czemu akurat o tym wspomniałeś :?: :?:


To nie było do Ciebie. Sorry. Ale ogólnie. Przecież co ja mogę o Tobie wiedzieć :?: :!: :oops: Mam nadzieję, że nic nie jest na rzeczy...
No i dotyczyło to członka społeczności fotograficzno-sprzętowo-markowej. A przeciez nikt nie zaprzeczy, że pentax jest w niej małym członkiem.
Nawet sąsiad pentaxiarz zza miedzy jest na optycznych wyczulony i muszę z nim na tej płaszczyźnie walczyć.


Dziwne wyznania ,,kompleksów fallicznych" :?: A jaki był temat dyskusji bo jakoś zapomniałem w tym kontekście :mrgreen: ;-)
Odnośnie zaś ,,podejrzanego wyostrzania" to Pentax w ogóle za ostre jakieś zdjęcia robi :mrgreen: No przecie taki mało znany Pentax powinien robić mniej ostre (przynajmniej od ukochanego Canona :mrgreen: :lol: ;-) ) Takie to jest ,,naukowe podejście" opacznych Pozdrawiam :-B
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Blesso, nie ma to jak cytowanie selektywne:
Optyczne.pl napisał/a:
Szczerze mówiąc poważnie myślę, o dalszym testowaniu obiektywów na K20D, który daje podobne do K10D MTF-y, a jednocześnie konsystentne wyniki pomiędzy poziomymi i pionowymi rozdzielczościami.


[ Dodano: 2008-10-07, 07:58 ]
Cytat
Szkoda, że w teście nie omówiono prawdziwych różnic i co z tego wynika dla poszczególnych obiektywów - chodzi dokładnie o takie elementy jak silnik, jak popychacz przysłony, obecność pierścienii, czy tam przełącznika. Warto by było przeczytać taki przekrojowy artykuł o różnicach - tych takich prozaicznych pomiędzy systemami. Niestety jednak :(
Możesz napisać dokładniej czego brakuje Ci w punkcie trzecim testu?
Przecież napisali tam, że Sigma z HSM jest większa od tych bez tego napędu, oraz różni się wyglądem skali ostrości. Co do popychacza przysłony, to go będzie lub też nie, w zależności od systemu. O pierścieniu ustawiania ostrości napisali, że jest fajny. Co do pierścienia przesłony, to można śmiało założyć, że już umarł i w żadnym nowym szkle (no może z wyjątkiem Zeissa) go nie będzie.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ldevil- to o czym mysli "na przyszlosc" testujacy szkla ma sie nijak do tego jak testuje(testowalo) mu sie obiektywy " pod Pentaxa" . Co moze wynikac z tego zdania :
.... lecz wymaga ode mnie znacznie większych nakładów pracy, bez gwarancji uzyskania tak dokładnych wyników jak w innych systemach. Stąd bierze się moja niechęć do testowania obiektywów Pentaxa

Jak widac po ilosci przetestowanych szkiel na Optyczne.pl niechec bierze gore nad checia, latwosc nad trudnoscia, mniejsze naklady pracy nad wiekszymi.
Dlatego moja oferta %-towego przekupstwa zostala wystosowana.
;)
Blesso
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Blesso napisał/a:
Dlatego moja oferta %-towego przekupstwa zostala wystosowana.
Chyba bardziej skuteczna byłaby próba przekupstwa za pomocą body K20D :)
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jakaś pokraka Optycznym wyszła. To miał być test porównawczy obiektywu (tak wywnioskowałem z tytułu i wstępu) A akurat obiektyw, jest jedynym w miare stałym punktem odniesienia dla tesującego. Wyszło raczej porównanie matryc i prcesorów, z którego i tak nic nie wynika ze względu na zmienność jedynego punktu odniesienia (rozrzut jakości Sigm).
Test przestałem czytać po doiściu do porównania aberracji, poprostu szkoda czytać. Testerzy włożyli w to dzieło ogrom pracy, z którego kompletnie nic nie wynika....

BTW: coś na rzeczy z tymi Pentaksowymi rawami jest? może mi to ktoś wyjaśnić?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie no H.M., to jest najlepszy test szkła jaki widziałem, bo jest testowanych aż 5 egzemplarzy więc nie ma mowy o tym, że trafił się wybitny albo słaby do testu. Ten test nie dość, że potwierdza moje spostrzeżenia co do tego szkła (chociaż brzegi wcale nie są takie złe), to jeszcze zastanawia mnie czy jeśli mam 6 megową matrycę to czy u mnie to szkło nie jest tylko w pełni wykorzystywane czy może dyfrakcja następuje u mnie wcześniej, już na 5.6 lub 6.3?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach