Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Prośba o przetłumaczenie z niemieckiego.
Z angielskim nie mam najmniejszych problemów, za to niemiecki, zwlaszcza w terminologii foto... bez komentarza.
Ponizej tekst do przetlumaczenia. Gdyby komus sie chcialo bylbym wdzieczny.
Tekstu jest dosyc sporo, glownie chodzi mi o to, czy obiektyw nie jest uszkodzony, po naprawie, czy są jakieś zastrzezenia dotyczące transakcji itp.

Ich verkaufe mein Pentax Zoom 50-200, aufgrund Umstieg auf Festbrennweite 4,0/300, das Objektiv wurde Anfang 2008 in Österreich gekauft ( im Set mit K 20 ) und hat noch Restgarantie.

Neben den Standard-Zoomobjektiv der DA L-Baureihe, erweitert dieses Tele-Zoomobjektiv den Aufnahmebereich deutlich. Umgerechnet auf KB-Format ergibt sich eine Brennweite von 76,5 - 306 mm. Mit diesem Bereich ist es geradezu prädestiniert für Sportaufnahmen, Tieraufnahmen und für alles was sich aus etwas größerer Entfernung heran holen lassen kann.

Das Zoom ist klein, handlich und macht hervorragende Fotos


Instrukcje sprzedającego dotyczące płatności
EU-Richtlinie:
Bitte beachten Sie folgende Verkaufsbedingungen: Ich bin kein Händler sondern eine Privatperson. Das neue EU-Recht sieht eine einjährige Gewährleistung/Garantie bei Gebrauchtwaren und ein Umtauschrecht auf alle Produkte auch für Privatpersonen vor. Ich kann jedoch keine Garantie übernehmen und auch keine Waren umtauschen. Ferner müssen Sie im Gegensatz zum neuen Verbraucherschutzgesetz als Käufer damit einverstanden sein, keinen Gebrauch vom neuen Garantie-Gesetz zu machen. Mit Ih
 
Mi1980  Dołączył: 13 Maj 2008
Sprzedaję swój standardowy zoom 50-200m ze względu na przesiadkę na stałkę 4,0 300. Obiektyw został zakupiony na początku 2008r. w Austrii ( w zestawie z K20) i jest jeszcze na gwarancji.

W porównaniu do standardowego obiektywu zmiennoogniskowego serii DA-L (mowa pewnie o 18-55) obiektyw ten w znacznym stopniu rozszerza zakres ogniskowych, które możemy wykorzystać w fotografii. W przeliczeniu na format 35 mm uzyskujemy zakres 76,5 -306 mm. W efekcie obiektyw idealnie nadaje się do zdjęć sportowych, fotografii przyrody oraz wszystkich innych odległych obiektów.

[ Dodano: 2008-10-07, 13:05 ]
Dalszy ciąg:

Obiektyw jest mały, poręczny i robi wspaniałe zdjęcia.


Dyrektywa UE.

Proszę o przestrzeganie następujących warunków sprzedaży: nie prowadzę sprzedaży jako podmiot gospodarczy. lecz występuję jako osoba prywatna. Nowe prawo UE przewiduje roczną gwarancją oraz prawo do zwrotu w odniesieniu do wszystkich używanych produktów - również zakupionych od osób prywatnych. Nie mogę jednak dać ze swej strony gwarancji na przedmiot i nie zobowiązuję się do wymiany towaru.
Ponadto - jako kupujący - musicie Państwo wyrazić zgodę na odstąpienie od prawa korzystania z nowych przepisów dotyczących gwarancji, wbrew treści nowej ustawy w zakresie ochrony konsumentów.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
o.... eLka za jedyne 150 zl... kupilbym. Taniej niz DA 50-200.

Tylko, czy on wyrobi na k20d ? :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
perl napisał/a:
o.... eLka za jedyne 150 zl.

ke ?

Wito76 napisał/a:
das Objektiv wurde Anfang 2008 in Österreich gekauft ( im Set mit K 20 )

wtedy to raczej L-k jeszcze nie było

teraz też chyba jeszcze nie ma
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
ke ?

http://cgi.ebay.pl/Pentax...1QQcmdZViewItem
opiszon napisał/a:
wtedy to raczej L-k jeszcze nie było

teraz też chyba jeszcze nie ma
http://cgi.ebay.pl/Pentax...1QQcmdZViewItem
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
czyli sprzedawca się pomylił :-)

nie widziałem tej aukcji, to dlatego 8-)
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Dzięki bardzo za tlumaczenie.
Szkoda, że na innym forum nie poprosiłem o tlumaczenie, bo jak sie wici rozejdą to jeszcze mnie ktoś ubiegnie :).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach