kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Exif pod przeglądarką www
Pod Firefoxa znam trzy wtyczki do podglądania exifow: Exif Viewer, FxiF, Opanda IExif.
Niestety żaden nie wyświetla informacji o szkle jakim było robione zdjęcie (tzn. Exif Viewer mozna sie dokopac do tej informacji ale jest malo wygodne).

Znacie może jakąś inną wtyczkę, ktora wyswietla tę informację?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Photo me wyświetla wszystko :-) (nawet temperaturę w jakiej zrobiono zdjęcie-poważnie...)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Markus napisał/a:
Photo me wyświetla wszystko :-) (nawet temperaturę w jakiej zrobiono zdjęcie-poważnie...)


No i da się tak zrobić, żeby się foto otwierało w PhotoMe z prawego przycisku myszy w FireFoxie.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
kenzo, może po prostu napisz do deweloperów jednej z ww. ?
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Dzieki za odpowiedzi PhotoMe mam ale otwieranie w ten sposób jest jeszcze bardziej upierdliwe niz wygrzebywanie z Exif Viewera. No cóz, trzeba bedzie sobie dalej tak radzić :-(
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
pogrzebię jutro w Fxif :)
Jakieś specjalne prośby? :mrgreen:
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
t0m3k, tzn. pogrzebiesz w kodzie czy da się w nim jakoś modyfikowac wartosci?
Mi wystarczy dodatkowo tylko jakie szkielko :-D
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
Pogrzebię w kodzie i spróbuję dodać :)
Tylko niech znajdę moją wersję :D

[ Dodano: 2008-10-12, 13:17 ]
Jednak nici z tego. Po pierwsze, że ze względu na zabezpieczenia musiałbym całą wtyczkę pisać od nowa i zarejestrować co wcześniej mi się nie zdarzyła (teraz moja v. nie działa z FFx jak chce się automagicznie instalować) a po drugie każdy obiektyw w każdym systemie musiałbym dodawać ręcznie o czym wcześniej nie pomyślałem :-P
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
t0m3k, no cóż szkoda, czyli rozumiem, że nazwa szkła nie jest jako taka w Exifie, a jedynie jakieś oznaczenie kodowe, które dopiero interpretuje program, tak?
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
tak ;)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
A do opery są tego typu wtyczki? W standardzie jest podgląd exifu po prawokliku i wyborze "właściwości obrazka" ale pytam, bo może da się szybciej :-) ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach