cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Ramki cyfrowe
Nigdy nie pomyślałabym, że pomyślę o zakupie ramki cyfrowej, ale...

Mamy dużo pięknych zdjęć ślubnych w postaci cyfrowej i chcielibyśmy podarować je wszystkie Babci (oczywiście nie będziemy robić odbitek wszystkich 500 zdjęć, tylko kilka wybranych).

Więc jaką ramkę cyfrową polecilibyście dla osoby starszej? Z czym to się je? :-)

Wszelkie doświadczenia i wrażenia - mile widziane :-)
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
cotti, jaka wielkość Cię interesuje i ile chcesz na to przeznaczyć?
Są ramki 9" poniżej 300 zł ale nie mają za ciekawej rozdzielczości. Według mnie lepiej kupić mniejszą, np. 8" ale o lepszej rozdzielczości. Różnica jest zauważalna.
Tutaj masz przykłady ramek z mojego sklepu. Nie są to najtańsze ramki na rynku ale jakością zdecydowanie przewyższają tanią "chińszczyznę". W niektórych modelach możesz wybrać sobie wzór ramki.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cześ, a jak to dokladnie dziala? No bo rozumiem, ze mozna tam "wgrac" wiecej niz jedna fote?
Mysle sobie, ze taka ramka to powinna dzialac tak, ze ma w pamieci iles tam zdjec i mozna je "przegladac" jak album, czyli guziczkami nastepne/poprzednie. No i jak jest z zasilaniem?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
l_uka, każda ramka ma swoją pamięć ale bardzo małą, dosłownie kilka zdjęć. Ramki mają gniazdo kart SD, można dokupić najtańsza kartę 1GB lub 2GB i problem pamięci jest rozwiązany ;-)
Ramki wyświetlają zdjęcia w formie pokazu slajdów. Na kartę można wrzucić muzyczkę i wtedy zdjęcia lecą sobie z podkładem. Oprócz tego ramka ma kalendarz i budzik, może również odtwarzać filmy. Każda ramka ma pilota. W komplecie jest zasilacz pod 220V.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cześ napisał/a:
W komplecie jest zasilacz pod 220V.

Te zasilacze to moim zdaniem największy mankament w cyfrowych ramkach. O ile się ją chce postawić na półce to jest ok ale gdy się zamierza powiesić ją na ścianie to ten ciągnący się od ramki do gniazda elektrycznego kabelek nie wygląda specjalnie estetycznie...
 
Mi1980  Dołączył: 13 Maj 2008
Cotti, świetnie to wymyśliliście! Super prezent dla babci.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Maciek, bo ta ramka ma zakrywać gniazdko na ścianie ;-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Za 300zł to można samemu zrobić :) i to taką która filmy hd będzie odtwarzała.
http://elportal.pl/index....isplay&ceid=232
Taką mój przyjaciel zrobił.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jak się kiedyś nad tym zastanawiałem (ale zrezygnowałem, bo szkoda mi było na to pieniędzy), to wyszło mi, że najlepszy stosunek ceny do jakości (obrazu, rozdzielczości) miała ramka Philipsa w Media Markcie (tak, wiem, że dziwne :P). Ona była właśnie za jakieś 300 coś złotych i świetnie wyglądała. Można obejrzeć na półce różne obok siebie i ta chińszczyzna to faktycznie strata pieniędzy (nawet się na te zdjęcia nie ma ochoty patrzeć).

Także może warto się przejść do takiego marketu - może będzie coś okazyjnego? :-)

[ Dodano: 2008-10-14, 20:09 ]
O, na Allegro teraz widzę, że są te ramki Philipsa i to za niewiele ponad 200 zł - myślę, że całkiem sensownie wyglądają i mają ładny obraz. Ale większych osobistych doświadczeń niestety nie mam.
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
cotti, ja też taki prezent wymyśliłam;-)
Lepiej kupić mniejszą ale lepszą. W MM obejrzałam ramki. Było tego trochę, ale najbardziej estetyczne i najlepsze pod względem jakości były ramki Kodaka. Ceny w MM takie sobie :-/ lepiej kupić wybraną ramkę w internecie. Ja kupiłam w euro internetowym, w jakiejś promocji i cena nie była już taka zła.

Ale teraz tak sobie myślę, że to nie był udany prezent :-( Chyba byliby bardziej zadowoleni z ładnego albumu i nawet z 500-tką zdjęć ;-)
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
ostatnio miałem podobny pomysł na prezent z okazji rocznicy ślubu rodziców więc robiłem male rozeznanie

w moim rankingu cena/jakość wygrała Philips 7FF2FPAS, zastanawiałem się tez nad toshiba tekbright ale nie widziałem jej w akcji. Za to w/w philips znakomicie wypadł przy konkurentach takich jak hama, hp, sigmatek, nie wspominając o no name'ach
całkiem ładny kontrast, ma małe łaknienie energii (włączona 24/24h zjada 14zl rocznie), dodatkowo można zaprogramować on/off o określonych godzinach

bylem zadowolony, nie wiem jak rodzice bo prezent dopiero w rekach kuriera (;
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mam tą
http://www.allegro.pl/ite...ng_spf_72h.html
bardzo dobra jakość wykonania oraz dobry wyswietlacz : )
popatrz tez na
http://www.allegro.pl/ite...h_promocja.html

: )
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Dziękuję wszystkim za porady, teraz będę myśleć :-)

I ja nie zamierzam zastąpić ramką namacalnego albumu foto - tylko uzupełnić :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Odswieze watek.

Czy przez rok zmienilo sie cos w kwestii ramek cyfrowych?

Czy mozecie polecic cos w okolicach 300pln?

Na co zwracac uwage?
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Ja mogę polecić taką:

http://allegro.pl/item828...f_86h_wawa.html

Cena trochę wyższa, ale naprawdę warto. No chyba. że taki klasyczny design odpada. Przyciski podświetlone są tylko podczas klikania, a poza tymi chwilami światełka gasną i nic nie widać. Na prawdę bardzo fajna ramka.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Porozgladalam sie nieco i okreslilam co by sie przydalo:
- pilot
- ekran 2:3

Czy ktos widzial moze Practike na zywo?

A! Jutro pojde pomacac do MM :-)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
ha, też się dopiszę, szukam czegoś ciekawego dla rodziców, i wybór jest taki że nie wiadomo co wybrać :)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Wczoraj bylam na szybko w MM.

Ramki 4:3 w ogole mi nie leza.

Sadze, ze w ciemno mozna brac ramki dosc znanych firm - podobal mi sie Philips, Samsung, Sony [o dziwo!] - widzialam dosc znaczaca roznice pomiedzymi tymi markami, a malo znanymi - pod wzgledem wykonania, jakosci obudow itp.
Ceny - jak to MM - drogo.

Niestety ani jeden z 3:2 nie mial pilota :-(
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Pytanie do posiadaczy, albo tych co wiedza:

w jaki sposob na ekranie 4:3 sa wyswietlane zdjecia z lustrzanek [2:3]???
1. czy sa przycinane boki?
2. czy sa czarne pasy w poziomie - czy to bardzo widac?
3. inaczej? ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
mygosia, masz cyfrówkę? Masz tam ekranik 4:3 i zdjęcia w formacie 2:3 :-P ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach