pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Wieści ze świata
Jako że nie mam dostępu do prasy krajowej, z musu czytuję zagraniczną. Trafiłem w niej na dość ciekawe informacje. Dotyczą one między innymi Pentaksa i Samsunga. Wybaczcie, że nie po polsku, ale angielski chyba większość zna na wystarczającym poziomie, żeby sobie przetłumaczyć. Ja za to ręcznie przepisuję z gazety, bo nie mam czym zeskanować i przepuścić przez OCR. Oświetlenia do sfotografowania strony też nie mam odpowiedniego. Więc zaczynam:
Pentax:
Pentax in format dilemma
Pentax admits it must decide whether to produce a digital medium-format camera or a full-frame DSLR to return as a big player in the photographic industry.
Speaking to selected journalists, Toshiaki Iue, vice-president of sales and marketing, explained that Pentax has already developed the technology for a 40-50-million-pixel digital medium-format camera, but it needs to see some hard figures indicating there is a big enough demand for such a model before it can commit to manufacturing it.
Iue made it clear that his preference would be for company to forge ahead with the medium-format plans that only a few months ago we were told were on hold. This would enable Pentax to offer a product not available from either Canon or Nikon.
If research indicates that a medium-format camera isn't a commercial option, however, the company is poised to developa full-frame DSLR. This would see the company again competing with the big two, and by Iue's own admission Pentax would be on the back foot.
Iue was unwilling to commit to a time frame, but recognised that Pentax needs to act quickly. The financial demands of develping a camera system mean that Pentax will only be able to produce a medium-format or a full-frame camera in the short term. But if things go well, both could be an option in the longer term.
While Pentax remains open-minded about producing a Micro Four Thirds model or similar, Iue feels the company's new Km(the m stands for 'mini') addresses the same market."

Czyli projekt 645D przesądzony. Będzie FF :evilsmile:

Samsung
Samsung clams up on hybrid plan
Just weeks after Samsung Techwin executive vice-president Byung Woo Lee candidly revealed plans for 'a new hybrid[camera] system', Samsung bosses refused to answer questions about it at photokina.
Sangjin Park, head of Samsung's Digital Camera Division, admitted that Samsung would have to react to an inevitable slowdown in comapct camera growth in coming months. But in a press conference at photokina, he refused to elaborate further.
In August, Lee told AP's editor Damien Demolder that the system would debut in the spring of 2010. The news was divulged during an exclusive interview with AP at the IFA consumer electronics show in Berlin.
Speaking to AP after photokina, Samsung UK's camera division director Robert King would only say that Samsung was aware what he called 'digital fatigue' among consumers, and is keen to focus on ease of use in future camera models.
He added that there is 'a lot to get excited about' from Samsung in the coming months, but refused to comment on a time frame for the new hybrid system.
Despite widespread anticipation that photokina would see the official announcement of Samsung's new hybrid camera system, the only new product to be launched was the HZ1, a high-performance compact digital camera.
The HZ1 features 10.1-million-pixel capture, a 10x optical zoom lens, and HD video recording. Price and availability have yet to be confirmed".

Czyżby Samsung przyjął strategię Pentaksa? - Czekamy co z tego wyjdzie, a potem wchodzimy z próbą przejęcia rynku.
Tylko obawiam się, że do tego czasu, to Panasonic z Olympusem i Sigmą pozamiatają na tym rynku. W tej sytuacji, to chyba lepiej jednak skupić się na rozwoju już istniejącego systemu, żeby utrzymywać jego atrakcyjność. Przekonać np. Sigmę, albo Tamrona, żeby wstawili stabilizację do niektórych obiektywów pod Pentaksa - żeby był wybór. Poza tym przy długim tele lepiej jak się obraz w wizjerze nie trzęsie.

P.S.
Chciałem to do newsów wrzucić, ale ten dział chyba już dawno umarł, skoro nadal nowością jest przejęcie Pentaxa przez Hoyę :evilsmile:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
Czyli projekt 645D przesądzony. Będzie FF


Albo albo, jeśli dobrze zrozumiałem.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Tylko obawiam się, że do tego czasu, to Panasonic z Olympusem i Sigmą pozamiatają na tym rynku.

Często czytam tego typu .. hmm .. slogany? .. ii zastanawiam się skąd one się biorą. To brzmi trochę tak jakby rynek składał się z np. (piszę bardzo przykładowo) 1mln potencjalnych klientów i powiedzmy 90% z nich kupiło sprzęt X :roll:
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
pawelek-79 napisał/a:
Czyli projekt 645D przesądzony. Będzie FF :evilsmile:


Ja zrozumiałem że chcą i mogą zrobić 645D ale muszą najpierw zbadać rynek. Czy na pewno będzie wystarczający popyt.

No i że raczej nie ma szans na 645D i FF w krótkim czasie. Teraz muszą się zdecydować na jedno ale nie wykluczają istnienia obydwu w nieco odleglejszej przyszłości.
Ale zdają sobie sprawę że trzeba działać szybko i na coś się teraz zdecydować.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
wg mnie rynek FF jest trudny do przebicia się, a 645D byłoby już czymś "niszowym" chyba (oczywiście w pewnym stopniu)
ciekawe, co wybiorą

[ Dodano: 2008-10-16, 14:31 ]
pawelek-79 napisał/a:
Przekonać np. Sigmę, albo Tamrona, żeby wstawili stabilizację do niektórych obiektywów pod Pentaksa

stabilizację w obiektywie?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
SQ6GIT napisał/a:
wg mnie rynek FF jest trudny do przebicia się, a 645D byłoby już czymś "niszowym" chyba (oczywiście w pewnym stopniu)
OOOOOOOOOOOOOO masz :-B za celnosc słów powyzszych! :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Przekonać np. Sigmę, albo Tamrona, żeby wstawili stabilizację do niektórych obiektywów pod Pentaksa
Po co ? :shock:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Po co ?


Skoro do Canona i Nikona są w tej samej, albo podobnej cenie co do Pentaksa, więc też chcę mieć. Poza tym miałem w ręku Nikona z 70-200 VR i muszę powiedzieć, że z ręki na 200mm jest dużo wygodniej.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
pawelek-79, ale Pentax ma stabilizację w samym body, inne rozwiązanie niż u konkurencji
więc nie ma po co być to w szkle, bo wibruje matryca...
(tak sobie myślę tylko na głos, moim małym rozumkiem... jeśli coś nie tak kombinuję, oświecajcie, Towarzysze...) :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
SQ6GIT, dobrze kombinujesz.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Łolaboga nie wycymom,
Inne majo a ja ni mom,
Inne majo antyszejki,
A ja ni mam (brak mi rymu) Hej!
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ale się uwzięliście na mnie. Bo Pentax ma stabilizację matrycy, to co mu szkodzi, żeby były do niego stabilizowane szkła ?!
Wiem, że razem te system nie współpracują, ale stabilizacja w obiektywie ma taką zaletę, że się obraz nie trzęsie i miło byłoby móc sobie wybrać. Taką opcję na razie ma tylko Olympus i to z bardzo drogimi szkłami Leici, a dla Tamrona, czy Sigmy to żaden problem, bo tylko zmieniają mocowanie i płytkę z oprogramowaniem sterującym.

A poza tym ja nie mam stabilizacji matrycy :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
pawelek-79 szkła sabilizowane są droższe vide canon 70-200, po co ci drogie stabilizowane jak możesz miec tańsze, a stabilizację i tak masz?
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Link do artykułu o zamierzeniach Samsunga.

http://www.digitalkamera....sung_/5288.aspx

Samsung nie pracuje obecnie nad sensorem na pełną klatkę, ale współpracuje dalej z Pentaxem. W drugiej połowie 2009 roku na rynku pojawi się następca GX-20. Będzie więcej różnic niż GX-20 w stosunku do GX-10. Korpus ma być mniejszy bez możliwości nagrywania video.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Właśnie pawełek-79 napisał, że nie ma korpusu ze stabilizacją, nie wszyscy mają korpusy od K100D w górę :-)

A co do 645D to w artykule napisali, że właściwie już mają przygotowany taki korpus (w sumie to sporo czasu już nad nim pracowali) tylko muszą się zdecydować czy zatwierdzić wystartowanie produkcji, czyli jeśli się zdecydują na średni format to ukaże się szybciej na rynku niż FF i może to jednak jest lepsze rozwiązanie? Gdyby wybrali 645D to mogliby na wiosnę (o ile można kontunuować szkła z analoga i będą w pełni pasować) uruchomić produkcję, machnąć trochę szkieł do magazynów i już (wiem, wiem to nie takie proste :-) ).
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
z tym srednim formatem to pewnie czekaja na Nikona.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
645D to półśrodek. Niech lepiej zaczną pracować nad 67D :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
z tym srednim formatem to pewnie czekaja na Nikona.

chyba po to żeby go zmiażdżyć :-P (pobożne życzenia :evilsmile: )
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Jaki jeszcze weźmiemy poprawkę na recesję, to może się okazać, że w najbliższym czasie nie będzie ani 645 ani FF.
(Sorry, ale straciłem dziś sporo zleceń, które pośrednio pochodziły z USA. Znaczy "zostały zawieszone na czas nieokreślony". Pentaxy co prawda robią w Japonii, ale zapewne rynek amerykański to spory kawałek ich tortu).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach