czarekk  Dołączył: 03 Lip 2007
Dziwny kolor nieba w Photoshop CS3
Witam
Czy ktoś z użytkowników miał ten sam problem. Zdjęcie otwierane np przez przeglądarkę IrfanView wygląda super kolorystycznie ale jak otwieram je w PS dostaje jakiego fioletowego koloru. Czy gdzies to można zmienić w PS ?

Pozdrawiam
CzarekK
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja czasem mialem zielone :-P
czarekk, - kalibracja i ustawienia PS-a
Po szczeg. mozesz siegnac do instrukcji , zadzwonic do wimal-u ew. poczytac duzo o ustawieniach , kalibracji przestrzeniach barwnych itp. itd.
zbyt wiele zmiennych zeby cos na odleglosc poradzic.
ew. mozesz zrobic zrzut ekranow i ustawien
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Dziwaczne barwy mogą wynikać z braku prawidłowego profilu monitora w PS.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Adobe RGB --> sRGB.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
luhso napisał/a:
Adobe RGB --> sRGB.

Możesz wyjaśnić ? Chodzi Ci o konwersję danego zdjęcia z AdobeRGB do sRGB ? - to jedna z gorszych rzeczy jakie można zrobić.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Tak konwersja. Mi pomogło.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
luhso napisał/a:
Tak konwersja. Mi pomogło.

Pomóc pomoże (degradując przy okazji nieodwracalnie zakres barwny zdjęcia)... pod warunkiem że mamy starszy monitor z gamutem 72% (sRGB) ... na nowych modelach 93-125% będzie tylko gorzej.

Dobre rozwiązanie to pozostawienie dla obrazu oryginalnego odpowiedniego profilu (np. AdobeRGB - jeśli taki był) i wgranie do programu graficznego profilu urządzenia wyświetlającego.

To samo najlepiej zrobić z przeglądarką www (w firefox 3.0.3 trochę trzeba głębiej grzebnąć) i przeglądarką graficzną (standardowa z Visty korzysta z profilu systemowego - po wprowadzeniu profilu monitora do systemu automagicznie mamy profilowanie w przeglądarce)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach