Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Aparat dalmierzowy w Toruniu.
Cześć.

Czy ktoś ma może w Toruniu jakąś Bessę, Zeissa czy Leicę? Chciałbym obadać, sprawdzić jak mi się podoba. (miałem hajmatika już, ale to chyba nie to samo)

Wpłynęła na mnie dzisiejsza sytuacja. Dziś wreszcie doszedłem do wniosku, że po co mi Leica, skoro mam Contaxa. Jest świetny. Ma szybki AF, nie-aż-taki-zły wizjer, świetne szkła i ogólnie funkcjonalny. No i co najważniejsze - jakim aparatem da się robić zdjęcia jedną ręką.
Ale wkurzyłem się na dzisiejszą sytuację. Robiłem zdjęcia kolesia w okienku, gdzie miał taki sklep kioskopodobny z wyrabianiem kluczy. I spał (lub tylko zamknął oczy) tak śmiesznie, opierając się na rękach. I zrobiłem mu zdjęcie. I On na dźwięk Cotaxa otworzył oczy, wstał i zaczął się wydzierać: "Dla kogo robisz to zdjęcie?! Kto Cię nasłał?! Skasuj je!" (tak mi się wydaje, jakby w Polsce była jakaś po peerelowska mentalność ludzi.)
I tak sobie pomyślałem, że w takiej sytuacji warto byłoby mieć Leicę...

Pozdrawiam.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Leicę

Lejce to predzej gdzies na wsi znajdziesz niz w Toruniu :-P

Leikę.

A Contax ma za ciemne szkła :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dan napisał/a:
Lejce to predzej gdzies na wsi znajdziesz niz w Toruniu

Tutaj się mylisz, Muzeum Etnograficzne w Toruniu znajduje się w centrum miasta :-P http://www.slnet.pl/~met/
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Maciej napisał/a:
I On na dźwięk Cotaxa otworzył oczy, wstał i zaczął się wydzierać: "Dla kogo robisz to zdjęcie?! Kto Cię nasłał?! Skasuj je!" (tak mi się wydaje, jakby w Polsce była jakaś po peerelowska mentalność ludzi.)


Im dalej na Wschód, tym ludzie bardziej nieufni..

Leika też ma jakiś tam dźwięk, jak pod buźkę podchodzisz, to coś tam słychać, zresztą zależy też od czasu, różne to dźwięki. O ile pamiętam, był gdzieś wątek z dźwiękami ww do pobrania, chyba całość na stronach Zeissa jest umieszczona.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
SQ6GIT napisał/a:
Leika też ma jakiś tam dźwięk, jak pod buźkę podchodzisz, to coś tam słychać, zresztą zależy też od czasu, różne to dźwięki.


Ma, i to spory, ale brzmiący dużo naturalniej...
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
SQ6GIT napisał/a:


Leika też ma jakiś tam dźwięk, jak pod buźkę podchodzisz, to coś tam słychać, zresztą zależy też od czasu, różne to dźwięki. O ile pamiętam, był gdzieś wątek z dźwiękami ww do pobrania, chyba całość na stronach Zeissa jest umieszczona.


Ale jest dużo cichszy i bardziej naturalny...

dan napisał/a:

Lejce to predzej gdzies na wsi znajdziesz niz w Toruniu :-P

Leikę.

A Contax ma za ciemne szkła :-P
Oj, oj dan. :-P
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Maciej napisał/a:
Ale jest dużo cichszy i bardziej naturalny...

wierzę na słowo, mam tylko CLkę, więc nie wiem jak inne Leica, a tym bardziej Contax
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Nikt nic nie ma? :-(
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam 2 dalmierzowce: Yashica GSN i FED 5b. No i mieszkam w Toruniu :) Yashica jest cichutka, ale ma niewymienny obiektyw. Chcesz dotknac? :mrgreen:

Pozdrawiam!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach