mroq  Dołączył: 04 Maj 2008
[obiektyw] klekoczący kit II do K200D
Witam

Macam sobie właśnie nową kadwusetke (wiem że późno już, ale coś się nacieszyć nie mogę) i moją radość przyćmiewa nieco kit do niej dołączony (18-55 II).

A mianowicie coś on jakiś takiś jakby niepodokręcany... pierścień ostrości oraz ta część powyżej lekko (niemniej zauważalnie) telepie się na boki i ogólnie nie budzi zaufania. No i nie wiem, czy ten typ tak ma, czy tylko mi się trafił jakiś wybrakowaniec?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak często bywa ale mimo to działa poprawnie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
eee plwk, tak często bywa? Jeszcze nigdy nie słyszałem o czymś takim w kicie a już w wersji drugiej to już w ogóle. Starsze szkła tak, ale nie nowy kit. Najbardziej klekoczący wydziałem kit do jakiegoś analoga nikona, miał chyba łukową oś optyczną :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na forum już kilka razy się ludzie skarżyli na klekoczącego kita. Myślę, że wersja nie ma tu znaczenia bo nie sądzę aby zmienili technologię wykonania.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
plwk :-> :-B , jakoś musiałem na to nie trafić, mam kita I i II i żaden nie klekocze, to już Faj potrafi zaklekotać przy uderzeniu AF'em w koniec zakresu ostrości, ale kit nigdy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
Faj potrafi zaklekotać przy uderzeniu AF'em w koniec zakresu ostrości

To akurat nie powinno się zdarzać, powinien mieć wystarczający zapas ruchu aby na końcach zakresu nie uderzał.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mój kit ma niewielkie luzy.
Nasuwa mi się na myśl: nie jest zbytnio związany w sobie.

Należy zacząć się martwić, kiedy robi nieostre zdjęcia.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
mój klekocze, działa ok
jak się coś posypie albo będę miał innego do założenia to podejdę do sklepu i pogadam czy dadzą radę z tym coś zrobić, na razie nie widzę takiej potrzeby
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
mroq napisał/a:
Macam sobie właśnie nową kadwusetke (wiem że późno już, ale coś się nacieszyć nie mogę) i moją radość przyćmiewa nieco kit do niej dołączony (18-55 II).

Moj kit do GX-10 strasznie klekocze. Macalem ostatnio k20 albo k200 w sklepie z tym nowym kitem. Bylem zaskoczony na + wykonaniem, myslalem ze tez bedzie sie telepal ale byl zwarty jak szyk bojowy. Dziwne, ze twoj klekocze, to chyba nie jest norma.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
nie jest to norma ale jest to normalne, można zawsze poszukać takiego zwartego, w promocji z FF/BF albo inną wadą wzroku..
jak ostrzy gdzie trzeba i robi ładne zdjęcia to nie ma co dramatyzować
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
Moj kit I ma od nowosci luzy, lepiej widoczne przy zalozonym tulipanie, ale nie jakies duze.
Ja bym sie nie przejmowal, ten typ tak ma :)
 
mroq  Dołączył: 04 Maj 2008
Pofociłem nieco i faktycznie wygląda na to, że poza roztrzęsieniem nic mu nie dolega i ostrzy poprawnie. Może jak się przyzwyczai do moich łapek to mu ta nerwica przejdzie... :-D

Dziękuję bardzo za Wasze odpowiedzi
 

holender28 K20D  Dołączył: 23 Paź 2008
Też posiadam ten kit i jetem z niego zadowolony. Dostałem go z nówką K20D+grip i śmiga aż miło.
 

brodafix  Dołączył: 17 Maj 2008
właśnie mam ten sam problem.
i właśnie miałem zacząć się martwić ale myślę , że na to przyjdzie pora jak będzie nieostro rysował fotki a na razie niech sobie trochę klekocze.

[ Dodano: 2008-12-18, 22:25 ]
ale dziwniejsze jest to , że w pozycji AF nie blokuje pierścienia ostrości?! i tu nie wiem czy ten typ tak ma czy to może wada?
w TAMRONIE AF aspherical 28-80 mm w pozycji AF pierścień nastawu ostrości nawet nie drgnie!
 

Mariusz.R  Dołączył: 09 Lis 2008
brodafix napisał/a:

ale dziwniejsze jest to , że w pozycji AF nie blokuje pierścienia ostrości?!

dzięki temu można przyostrzyć ręcznie przy AF
 

brodafix  Dołączył: 17 Maj 2008
o widzisz :-D jeszcze bardziej lubie swojego pentaxa :-D wątpliwości się rozwiały
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Mariusz.R napisał/a:
dzięki temu można przyostrzyć ręcznie przy AF


I tego mi brakuje w 'niepentaxach'.
Chyba tylko hsm też tak ma.
 

Johanson  Dołączył: 28 Cze 2008
w temacie klekocze - nie klekocze:
mój lekko objawia tę przypadłość, jego najwyżej połozony plastikowy pierścień ma lekkie luzy

ale co tam!

macałem ostatnio nikonowskiego kita (jeszcze tego bez VR) i ten to klekocze jak cholera :lol:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Luzy na tubusie soczewek to dość powszechne zjawisko w tanich szkłach. Problem w tym, że w pentaksie takie luzy mają znaczenie głównie estetyczne. Natomiast kity nikona i canona nie mają pierścienia ostrości i kręci się właśnie tym latającym tubusem - ręczne ustawienie ostrości, czy poprawienie ustawienia AF to makabra :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach