guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
forestowy napisał/a:

Chciałem spytać co ty zrobiłeś aby poziom był wyższy ? Wysłałeś może jakieś fajne oryginalne zdjęcia na wyższym poziomie niż prezentowane tutaj prace ?


Nic sie nie dało zrobić, w temacie krajobrazy w kolorze ciężko o ciekawe zdjęcia. Tyle tematów można by było zrobić, a tutaj - landszaft. szkoda.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
guerilla, zaproponuj temat do kalendarza 2010.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
zorzyk napisał/a:
guerilla, zaproponuj temat do kalendarza 2010.


- Dziecko w obiektywie (to bym widział cz-b)
- Motoryzacja (automobile)
- Drzewa
- Miasto
- Zamki i Pałace

Zdjęcia tylko z Polski.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
akt B&W :?: (kobiecy oczywiście)

choć pewnie nie byłoby dużo zgłoszeń
ale, gdyby ogłosić taki temat z odpowiednim wyprzedzeniem - np w styczniu 2009 ;-) to sporo z nas pewnie miało by czas na dokształcenie się praktyczne w tej materii i wystawienie godnych rywalizacji zdjęć

może powstałby nasz, Pentaxowy kalendarz w stylu Pirelli ;-) (ale lepszy oczywiście)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
OK. Wydzieliłem "Propozycje 2010" do osobnego wątku - mimo, że to HP, proszę trzymać się ściśle tematu (co znaczy, ze tym razem OTy nie są mile widziane).
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
akt B&W :?: (kobiecy oczywiście)
choć pewnie nie byłoby dużo zgłoszeń

serio uwazasz, ze poziom zdjec na taki temat bylby wyzszy od "krajobrazow"?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka, obawiam sie ze byloby duzo duzo ....eee slabiej niz w krajobrazach...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
l_uka, to nie ja napisałem, że poziom zdjęć do kalendarza 2009 jest niski - miałem problem z wybraniem tych, które uważałem za najlepsze i najbardziej pasujące

po prostu zgłosiłem propozycję 2010 zgodnie z rozpoczętym wątkiem

czy poziom byłby wysoki? nie wiem - mam nadzieję że każdy ma w sobie jakieś poczucie estetyki, i sam by się ograniczył z wysyłaniem

jak dla mnie nie potrzeba 30 propozycji żeby wybrać 3 - wystarczy spokojnie 6, ale na wysokim poziomie

a wierzę, że w takim wypadku znalazłoby się np 30 porządnych zdjęć z których można by wybrać 12

czy na prawdę za dużo we mnie wiary w możliwości forumowiczów?
mam nadzieję że nie :-D
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Czy naprawdę uważacie, że zaproponowanie innego tematu podniosłoby poziom?
Mnie się tak nie wydaje. Akurat na krajobrazie jest najłatwiej ćwiczyć największej liczbie fotoamatorów, bo po prostu jest dostępny dla każdego. Jak zaczniemy się bawić w portrety lub co gorsza akty, to dopiero się zaczną schody. Nie każdy ma dostęp do odpowiednich modeli, wizażystów, oświetlenia.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
opiszon napisał/a:

może powstałby nasz, Pentaxowy kalendarz w stylu Pirelli ;-) (ale lepszy oczywiście)


tia, chyba ze zdjęciami opon... :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Na 2010 ja proponuję po prostu najfajniejsze zdjęcia naszych "streetowców", jeśli się ktoś za takiego uważa wysłałby ze 3 zdjęcia (w zależności od ilości zgłoszeń można by podnieść z 3 do 5). Uważam że to by było bardzo fajne. A streetowców przecież paru dobrych mamy (chociażby Alkos, Dagio, Dzerry, Karmazyniello, Lukas, Briho, Xrog ostatnio) (kolejność przypadkowa oraz lista niepełna, żeby nie było :-P )
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chyba z lekka przesadzacie...
Najpierw zachłysnięcie "robimy kalendarz na 2009!" potem sen i nagła podudka, że nie ma nawet czasu się zastanowić nad tematem i "demokratyczny" wybór tematów, potem znów demokratyczna selekcja fot przez kolorowych.. A teraz przegięcie w drugą stronę i zastanawianie się w październiku 2008 nad tematem na 2010...

Aha i przy okazji bardzo bym prosił i niestraszenie mnie punktem z regulaminu o dyskusji z modem. Nie boję się i już.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ponawiam swoją propozycję:
Cytat
A może zrobić coś takiego, jak Dzerry w pojedynku? Na każdy miesiąc zdjęcie z ukrytym numerkiem, kolejno 1, 2 i tak do 12?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
A może zrobić konkurs cykliczny w 2009r pt. "Zdjęcie miesiąca". Zdjęcia które wygrały w danym miesiącu byłyby ilustracjami do kalendarza na rok kolejny. Kategorie w zasadzie open, ale jakieś zasady określone co by temat zdjęcia dawał do zrozumienia jaka to pora roku (jesień - wszędzie widać kolorowe liście, zima śniegi itd..), ale żeby pora roku nie była jego tematem sama w sobie, chociaż jeśli takie zdjęcie wygrałoby w danym miesiącu to dlaczego nie. :-)

Stachu też mądrze prawi. Fajnie jakby to było coś kreatywnego :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Propozycja Stacha jest świetna.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
matth napisał/a:
co by temat zdjęcia dawał do zrozumienia jaka to pora roku

Ale po co? Przecież porę roku to ja za oknem widzę. Wolał bym latem oglądać w kalendarzu zimę, zimą - lato, jesienią - wiosnę i wiosną jesień. Tak dla urozmaicenia.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
za Stachem
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
no to czwarty w kolejce.
*puf*

 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Propozycja Stacha jest świetna.


[ Dodano: 2008-10-21, 20:45 ]
opiszon napisał/a:
za Stachem


[ Dodano: 2008-10-21, 20:45 ]
j+ napisał/a:
no to czwarty w kolejce.


[ Dodano: 2008-10-21, 20:45 ]
Też mi się podoba.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Jak wszyscy, to wszyscy. Mi również podoba się propozycja Stacha.

I wnioskuję żeby szybko wybrać temat kalendarza 2010, tak by było dużo czasu na zrobienie zdjęć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach