li_ndt  Dołączyła: 20 Paź 2008
fomapan- gdzie wywołać we wrocławiu?
przez przypadek zaopatrzyłam się w film którego nie potrafię wywołać ani ja, ani mój ulubiony zakład fotograficzny:/
ktoś wie, jaki zakład zrobi to za mnie i nie zepsuje filmu?
pozdrawiam wszystkich fachowców :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jaki film?
 
forestowy
[Usunięty]
Stachu, fomapan. A gdzie konkretnie wywołać w Wrocku film do wołania klasycznego to koledzy zaraz napiszą :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
li_ndt, możesz powiedzieć, jaki to zakład fotograficzny nie potrafi wywołać Fomapana? No i powiedzieć, co to za Fomapan, którego nie potrafią wywołać - bo to może problem w tym, że jakiś egzotyczny proces jest potrzebny.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Aaaa, no tak, pomyliło mi się :oops: .
 
forestowy
[Usunięty]
matb, fomapan to NIE C-41 więc nie każdy lab to łyknie, a na pewno nie większość. proces standartowy - w koreksie.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ale jest jeszcze Fomapan R. To chyba inaczej się woła niż zwykły Fomapan?
 
forestowy
[Usunięty]
Nio inaczej bo to pozytyw, ale czy tak samo wołają jak klasyczny slajd kolorowy to sam jestem ciekaw.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
forestowy, dlatego pytam, który lab nie woła "ręcznie". No i jak napisał Stachu - to może być Fomapan R100. Jego się też woła w koreksie, ale w specjalnej chemii. Jeszcze trzeba dodatkowo zaświetlić i praktycznie cały czas merdać. I tego mogą nie wołać nawet w tych labach, w których wołają normalnie BW.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie fomy jest plik z opisem wołania i przepisem na składniki http://www.foma.cz/foma/p...znam=cernob_fot
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
forestowy napisał/a:
Nio inaczej bo to pozytyw, ale czy tak samo wołają jak klasyczny slajd kolorowy to sam jestem ciekaw.

Nie - tego się nie woła jak slajd BW. Jak napisałem: specjalna chemia (we Wrocławiu zestaw na 8 rolek można za 80 albo 85zł dostać), choć można ją sobie samemu zrobić. Procedura wołania generalnie podobna do "normalnego" BW. W necie jest instrukcja jak to wołać ale nie chce mi się teraz tego szukać :-P W zestawie wołającym jest, więc jak ktoś się zabierze to nawet w necie nie musi szukać. Generalnie nieskomplikowane raczej, nawet jakichś szczególnych rygorów temperaturowych nie trzeba trzymać.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
matb, a ten co ty zrobiłeś - czy po zeskanowaniu miał ten cz-b slajd wygląd inny od zwyczajnego negatywu ? Zero ziarna czy .. ?
 
li_ndt  Dołączyła: 20 Paź 2008
otóż:

klisza: fomapan profi line action, DX 135-36i nic więcej specjalnego na kliszy nie pisze.

a próbowałam wywołać w punkcie "foto A.G.A" na Kuźniczej

no i gdzie teraz mam iść? :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
li_ndt, samemu wywołać? Tak najlepiej by było. Ale jak nie, to poszukać labu, gdzie "ręcznie" wołają. Na przykład w Agfie na Jedności. Pewnie także na Odrzańskiej (tam, gdzie jest ten niesławny sklep "za schodkami"), w Czarneckim, Pod Dachem na Komandorskiej i prawdopodobnie w kilku innych labach.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
guerilla, na moj gust tonalnosc jest bardziej w dol sciagnieta. Ziarno takie jak w setce. Ogolnie bardzo mi sie podobalo po zeskanowaniu.








 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wyglada jak cyfra.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan, bluznisz :-P W zyciu nie dostaniesz takiej tonalnosci w cieniach na cyfrze.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Kupię taką cyfrę. Choćby i miała napis, bo ja wiem - yakumo. ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
li_ndt, te napisy świadczą,że to nie slajd tylko zwykła 400tka - negatyw.Jeśli ma zielono-niebieska naklejke na kasecie,to na 100% jest to negatyw.(zajrzyj na allegro i obejrzyj opakowanie fomy 400 DX dla pewności). Ten negatyw bez problemu można wywołac samemu w każdym wywoływaczu negatywowym (sam używam rodinalu).
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
we Wrocławiu nie ma laby gdzie ci ładnie wywołają cz-b film. Może skontaktuj się z kims z forum z wrocławia żeby ci przy okazji za kilka piw wywołał jak będzie robić swoje klisze ?

(mógłbym ci wywołać, ale nie ma mnie w kraju)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach