Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 081
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc081.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 19.10.2008, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc081_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc081_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc081_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc081_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
-----------------------------
Wyniki:

Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc081.html

1. Dancer


2. Drewniak


3. Khron
obróbka via ACR + XnView


4. TomiBi
pracowalem roznymi suwakami, na koniec rozmylem troche


5. Valdis62


6. Zenonblacha
Celem operacji było stworzenie maksymalnie zjadliwej makabry, czyli zalew czerwonego był wskazany.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ładnie :mrgreen:
Dzisiaj będzie duże pudło - żeby wszyscy się zmieścili ;-)
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
Dancer
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
Jeśli chodzi o nastrój/odbiór zdjęcia - Dancer. Szacuneczek dla Valdisa, jako jedyny próbował walczyć z kolorami :)
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Miło mi powita na Forum nowego Pentaxiarza.. mojego kolegę... : ) Khrona ! ! ! ! !
Wystartował dośc skromnie.... nic jeszcze nie pisząc... ale zapewniam Was - dużo będziemy się mogli od niego nauczyc pod wzgledem cyfrowej obróbki obrazu. (jeżeli tylko będzie miał czas ;-) bo zazwyczaj ma dużo nauki) ;-)
 
KHRoN  Dołączył: 19 Paź 2008
Hej ;]

... pewnie i tak od dawna wiecie już więcej niż ja ;]
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja tam mogę być pierwszym uczniem 8-)
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Przyznam że poległem na tym zdjęciu. Chciałem rozjaśnić nieco pierwszy plan, przy zachowaniu fajnego, kontrastowego nieba. No ale tu już konieczna by była zabawa na warstwach.
Najbardziej podoba mi się wersja Valdisa62, najbliższa temu jak sam to sobie wyobrażałem.
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
Ja także wymiękłem próbując zrobić to po ludzku :-D . Ale pomysł Drewniaka , zrobiony nonnaturall ( :-P może nowy termin się przjmie) spodobał mi się - te Warholowskie kolorki....
Z bardziej konserwatywnych podoba mi się Valdis62 ,może gdyby jeszcze bardziej nasycił kolorem była by malina. Jest 1 plan błękit nieba i załamanie światła na chmurach po prostu Valdis62 ma wszystko.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006


tylko cameraraw, ale nie wiem jak to wyszlo
 

RotheR  Dołączył: 01 Wrz 2008
Zdjęcia świetne, niemniej zwycięzcą dla mnie jest Dancer. Kapitalny klimat.
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
Dancer klimat ma bardzo mroczny .....
....a Milo landrynkowy :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
McGregor, zjęcie milo nie spełnia warunków RC, wobec czego nie może być brane pod uwage. Jednym z warunków uczestnictwa w tej zabawie jest wysyłanie pracy w terminie.
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
Ależ to oczywiste .....
Z resztom często pojawiają się tego typu wrzutki ale zawsze poza konkursem :-B
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Poza konkursem to i ja też mogę wystawić odpowienio obrobione zdjęcie, na podstawie tych, które już widzę i będzie ono najlepsze :-) Nie o to w tej całej zabawie chodzi.

I taka moja sugestia do tych, którzy właśnie pokazują poza konkursem - jeśli już musicie, to dawajcie tylko linki do zdjęć. Kto będzie chciał to sobie kliknie, bo tak to się wszystko wymiesza i bałagan w wątku robi.
 

McGregor  Dołączył: 19 Sty 2008
briho napisał/a:
Poza konkursem to i ja też mogę wystawić odpowienio obrobione zdjęcie, na podstawie tych, które już widzę i będzie ono najlepsze :-) ....


Myślę że wielu z nas odnosi takie wrażenie (mylne zresztą ) że teraz to już będzie gites. Ale prawda jest taka że nigdy nie będzie to ideał który przypadnie wszystkim do gustu zawsze każdy coś by zrobił inaczej i to wcale nie jest złośliwe.
W tym cały urok RC i dyskusji potem "Jak JA bym to zrobił - lub widział"

Poza tym czas życia (jako wątku) każdego RC to góra tydzień bo poprzedni zostaje przyćmiony nadchodzącym. Więc wypowiadajmy się w nim bo i tak wkrótce przepadnie w otchłani dawno nieczytanych postów.... :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach