mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Sprawdź swój ślad ekologiczny
Tutaj wyjasnienie o co chodzi:
http://wwf.pl/po_godzinach/slad_ekologiczny.php

a tutaj bezpośredni link do kalkulatora, który pokaże w jakim stopniu wykorzystujemy nasza planetę:
http://footprint-wwf.be/f...5&languageId=12

Mój ślad, to 2,8ha. Dużo.
I za bardzo nie mam jak tego zmniejszyć...
Alternatywne źródła energi - odpadają [ilu mamy dostawców energii z odnawialnych źródeł?]
Wymiana żarówek na świetlówki - kij ma 2 końce - świetlówki to strasznie wredny odpad.
Rezygnacja z auta - nie wchodzi w rachubę [dojazdy do pracy - 25km w jedną stronę, 2 nie skoreolowane ze sobą autobusy jeżdżące raz na godzinę każdy, a w dodatku przystanki oddalne od siebie - dojazd b mi zajmował 2h minimum].
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mygosia napisał/a:
Mój ślad, to 2,8ha. Dużo.

ja mam 4,1ha

ale coś mi się w to wierzyć nie chce - najwięcej mi liścia zabrało, jak zaznaczyłem co jem na obiad, i że rzadko jeżdżę samochodem :-|
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Wydaje mi się, że liść zawsze będzie na końcu pomięty i wypatroszony.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no chyba że tak :-|

a tak się staram
mam małą ocieploną kawalerkę, w zimie nie grzeję, a wszystko i tak sprowadza się do tego że jem mieso

shit :-|
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
2,2 - choć na niektóre odpowiedzi musiałem naciągać. Np. czym ogrzewam mieszkanie - mam centralne, diabli wiedzą co elektrociepłownia spala - dla Płocka chyba część ciepła z nadwyżki wysyła elektrociepłownia Orlenu.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Marcin1978, w Polsce bez zastanawiania wpisujesz węgiel.

Mam 4,3.

Tylko co to za idiotyczny wskaźnik? 4,3 ha lasów wycinają, żeby mnie wykarmić, czy krowy, które zjadam, zjadają trawę z takiej powierzchni?

I jak to policzyli?

IMO bujda na resorach.
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bardzo ciekawe kto i jak policzył tą powierzchnię, która "utrzymuje mój styl życia". No i wypadałoby doliczyć jeszcze Pentaxa, na którego produkcję poszło sporo energii.
Pomóż Ziemi i się wyeliminuj. :-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
4,3 również. Dla mnie to nie dużo i źle się z tym nie czuję.
Nie wierzę już w to całe pro-ekologiczne gadanie po tym, jak od kilku lat wciskają wszystkim, że to przez nasze nierozsądne zachowanie mamy ocieplenie klimatu. Przecież wszystkie gazy które my produkujemy to jakieś 0.02% wszystkich innych. No to tak, racja.. mamy ogromny wpływ na klimat.
Od powstania planety były cieplejsze i zimniejsze okresy które były uwarunkowane wieloma czynnikami. Ale na pewno nie był to czynnik antropogeniczny.

Swoją drogą.. ciekawe jak oni to obliczają na tamtej stronie :P
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Za mało pytań i odpowiedzi do wyboru. Dlatego wynik bardzo szacunkowy. Należałoby jeszcze zapytać - w co się ubierasz:
1. Spódniczka z liści palmowych
2. Sari bawełniane
3. Dżinsy
4. Płaszcz ortalionowy
5. Kurtka na kaczym puchu
6. Futro z szynszyli
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Nie chodzi o to ile ciepła produkujemy. Tylko ile "drzew" zuzywamy, aby podcierac nasze szanowne tyłki i opalac nasze domki i napędzac samochodziki.
Mi jest z tym źle, bo wiem, ze więcej biorę od planety, niż jej daję. Taki rodzaj pasożytnictwa.

Ale wiem, że więszkośc ludzi myśli "po nas, chocby potop".
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ja dużo daję ludziom. Niech posadzą za mnie te drzewka i będę na zero z Planetą Ziemią, Matką Naszą Jedyną.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Tak sobie myślę, że to jest tylko propagowanie idei podobnej do "green chemistry". Chodzi o to, żeby patrzeć kompleksowo i zastanowić ile energii i surowców pochłania nasza konsumpcja. A że ostatnio ludziom się podobają różne ankiety rodem z pudelka to ma to jakieś szanse. Na nic więcej w tej ankietce szans nie widzę.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
e, 3,3 - a myślałem, że będę zły i niedobry.

inna sprawa, że ciężko się było wstrzelić w niektóre pytania. Na przykład o wakacje. Przydałaby się odpowiedź: w promieniu 4tysięcy kilometrów, autostopem.
*puf*

 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
1,8 ha.
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Pytania są tendencyjne!
Czasem się po prostu nie da wybrać odpowiedniej odpowiedzi, bo jej po prostu nie ma :-P Więc wynik testu jest kompletnie niemiarodajny, nawet pomijając to, że i tak nie wiadomo jak jest liczony.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
1,7ha

matb napisał/a:
Pytania są tendencyjne!
Czasem się po prostu nie da wybrać odpowiedniej odpowiedzi, bo jej po prostu nie ma


Dokładnie.
 
Szyms  Dołączył: 06 Lut 2008
Effendi napisał/a:
Coś w temacie

Popieram w 100%, tak samo jak J. Clarksona. Ich poglądy na temat środowiska są niesamowicie racjonalne i sensowne. Jestem zdecydowanie za dbaniem o środowisko, ale nienawidzę ekoterroryzmu.
I nie wierzę w to że globalne ocieplenie jest zasługą czlowieka.
A żeby nie było - mój ślad to 2.1 ha - czyli równa zdolność biologiczna Polski.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Ech...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
A przepraszam, gdzie BARDZO istotne pytanie o pracę wykonywaną.
Jeśli pracujesz przy produkcji, czy dystrybucji np. okien drewnianych wykonanych z gatunków rosnących tylko w lasach deszczowych, to co nie ma to wpływu na ekologię? Albo w przemyśle motoryzacyjnym.
A ktoś inny jest np. ogrodnikiem obsadzającym tereny wokół domków jednorodzinnych?

Podsumowując. Moim zdaniem ankieta jest całkiem do d*** :!:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach