domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
[K100D] k100 nie widzi karty
Witam
Mam pytanie do szanownego grona.Mój kolega ma k100 i używał zwykłej karty Kingston 2Gb.Wszystko mu długo chodziło ok.Potem jakoś pożyczył komuś tę kartę i jak znowu ją wkładał do aparatu to wyskoczył mu komunikat card locked.Formatowanie karty w aparacie nie pomogło.Włożyliśmy moją Kingstona 120x i jego aparat rozpoznał kartę i normalnie działa.Myśleliśmy że to wina tej karty,ale jak włożyłem ją do mojejk100 to karta działa,a u niego wyskakuje komunikat card locked.Miałem drugą taką samą kartę jak on używał i sprawdziliśmy.Również wyskakiwał komunikat card locked,a u mnie karta działa.Co się stało,przecież on przez długi czas używał tej zwykłej karty i nie miał z nią problemu.Nadmienię jeszcze że zrobiliśmy reset w aparacie i też bez skutku.
On ma oryginalny soft do k100,a ja mam po uploadzie do wersji wyżej.Czy wygląda na to że mu coś się z softem się pochrzaniło i aparat strajkuje rozpoznając zwykłe Kingstony,bo przecież Kingstona 120x rozpoznał
pzdr.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
domcio napisał/a:
wyskoczył mu komunikat card locked
Jeżeli ten mały dzyndzelek po lewej stronie karty jest ustawiony na "Lock" to wyskakuje właśnie taki komunikat. Dziwne tylko, że u ciebie działa normalnie
 

domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
dzyndzelek jest w prawidłowej pozycji
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
domcio, to może jednak spróbujcie zapodać nowy sofcik do aparatu
 
kotlarix  Dołączył: 15 Lis 2008
włącz opcje w windowsie aby pokazywało wszystkie foldery nawet te ukryte, następnie na karcie powinieneś znaleźć folder w którym aparat zapisuje sobie swoje pliki, (są to dane urządzenia)

niech uruchomi swój aparat z inna kartą potem włóżcie jego kartę i przegrajcie tam ten folder

miałem identyczną sytuacje ze swoim ixusem jak pożyczyłem kartę szwagrowi do innego aparatu canona

mam nadzieję że i wam ten sposób pomoże
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
aparat k100... nie slyszalem o takim.... karta kingston 2Mb... kurde, ile to musi miescic rawow! :shock:


a ja gupi kupowalem 4GB
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
domcio napisał/a:
dzyndzelek jest w prawidłowej pozycji


czy wam się to też z czymś kojarzy? :mrgreen:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
kotlarix, K100D nie zapisuje danych o konfiguracji na karcie.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
perl, k100d na mojej karcie goodram 2GB może zmieścić ~180 rawów

[ Dodano: 2008-11-15, 16:12 ]
domcio napisał/a:
ale jak włożyłem ją do mojejk100 to karta działa
sformatuj w swoim k100d jak nie pomoże to formatujcie też na kompie, może po którymś formacie zadziała.
 

domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
Formatowanie kart w aparacie i w komputerze nic nie zmieniło.Nadal w jego aparacie pokazuje card locked a w moim działa.Wzięliśmy trzecią taką samą kartę,czyli najzwyklejszą Kingston 2Gb i to samo.Jego aparat strajkuje a w moim widzi kartę.Skłaniam się już do tego że chyba coś z softem w jego aparacie będzie nie tak.Ale dziwi mnie że cały czas nie miał problemów,dopiero jak pożyczył tę kartę.Czyżby to że mogła być używana w innym aparacie niż Pentax spowodowało ten problem? Jeżeli tak to chyba nie bedę pożyczał nikomu karty do innych marek niż Pentax
Ale zastanawia mnie jeszcze że szybką kartę Kingstona 120x widzi....już sam niewiem co o tym myśleć
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Miałem ten sam problem dwa lata temu . Szybki kingston do tego kupiony w apollo w sklepie w Krakowie w miasteczku akademickim AGH . Wgrałem trochę RAW-ów i niestety z Pentaxami już ta karta nie przacuje ani DS ani K10 . W kompie odczytać można było , natomiast pentax milczał . Kartę oddałem żonie po kilku bezowocnych telefonach ( skoro na innym sprzęcie jest ok ...) . Polecam Sandisk ekstrema III jest szybki i niezawodny . Był już na tym forum poruszany ten problem Pentax nie rekomenduje kingstona
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
pawel1967 napisał/a:
Polecam Sandisk ekstrema III jest szybki i niezawodny
Wypada przytaknąć
 

domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
Wiem że może używać innych szybkich kart,ale problem w czymś tkwi,przecież przedtem na tym aparacie działała i to dość długo a teraz nie.Gdyby to była wina karty to u mnie też by nie działała.Pozatym choć karta wolna to jako zapas może się przydać w razie kiedy ta w aparacie się zapełni.Ja tak robię.Używam ExtremeIII i Kingston 120x a zwykłe mam jako zapas.
Kolega ma jeszcze gwarancję na aparat i postanowił wysłać go do serwisu.Wydaje mi się że wymiana softu powinna pomóc.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Wymiana softu może nie pomóc robiłem to samo , też działała kilka miesięcy a potem nie . Druga sprawa wysyłanie aparatu do serwisu z powodu kingstona to to czysty nonsens . To tak jak by kazać przerabiać auta renomowanym firmom bo muszą jeździć po polskich drogach . Radzę odpuścić tego kingstona
 

domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
To już jego decyzja,ma gwarancję to niech próbuje.Ja bym może odpuścił,ale samego mnie ciekawi co było problemem.Wszak gdyby te karty nie chodziły od początku to by było wiadomo,nie respektuje ich.Ale aparat chodził z tą kartą prawie rok,a karta jest w porządku bo sprawdzana była w mojej K-setce.
Możliwe że to wina oryginalnego softu.Ja już mam wersję nowszą.
Jak się sprawa wyjaśni to dam znać
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
domcio, może to zabrzmieć śmiesznie ale sformatuj kartę w jakiejś małpce Canona i powinna ponownie działać.
 

domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
K-setka już wróciła z Apollo.Działa.Podobno wyczyścili styki na karte,ale ja im nie wierzę :-D musiałaby nie działać z kazdą karta :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach