domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
Raw Therapee
Witam
Zainstalowałem sobie Raw Therapee 2,3 i mam problem.Po otwarciu rawa z k100 program mi wywala i się zamyka.Pobrałem z innego źródła jeszcze raz plik instalacyjny Raw Therapee 2,3 i po odinstalowaniu i usunięciu resztek programu z rejestru komputera na nowo go zainstalowałem.Niestety to samo.Chcę otworzyć...program wywala.Kolega ma ten sam program i niema z nim problemu.Może ktoś z grona wie w czym jest problem?
pzdr.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jaki system, jaki sprzęt?
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Mam podobnie. Testowałem kilka wersji RT i w każdej to samo, nie ma znaczenia czy DNG czy PEF (K10D).

XP, Sempron 3000+ (1.8GHz), 768 RAM :oops:
 

domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
procek 900mhz pamięć 512 syst.win.XP
ale kolega ma to samo i mu chodzi
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Aha... No skoro uzywacie XP, to się nie znam i jedyna rada, którą mogę wam dać, to: spróbujcie zmienić system ;-)
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Na viście lata bez problemów.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
mygosia, w sensie kupić Nikona? :shock:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
może na początek na linuxa, będzie zdecydowanie taniej
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Darmowy Linux, darmowy RT, darmowy gimp... Jedyne za co zapłaciłam, to Vuescan... Czegóż chcieć więcej ;-)
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Cytat
Czegóż chcieć więcej ;-)


...czasu
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
Re: Raw Therapee
domcio napisał/a:
Witam
Zainstalowałem sobie Raw Therapee 2,3 i mam problem.Po otwarciu rawa z k100 program mi wywala i się zamyka.Pobrałem z innego źródła jeszcze raz plik instalacyjny Raw Therapee 2,3 i po odinstalowaniu i usunięciu resztek programu z rejestru komputera na nowo go zainstalowałem.Niestety to samo.Chcę otworzyć...program wywala.Kolega ma ten sam program i niema z nim problemu.Może ktoś z grona wie w czym jest problem?
pzdr.

Niestety ja mam ten sam problem. Może jakiś dobry spec by sobie z tym poradził, ale to sa konflikty sprzętowe. Pomimo, ze wszystko jest ok według menadżera systemu, to pewna konfiguracja sprzętu powoduje nieraz konflikty pomiedzy programami. Mam dwa kompy w domu i na starszym program Shrink chodził mi bez problemu, na nowym wywalał. Doszedłem do tego, ze jest konflikt z Nero. Ilość ramu czy procesor raczej nie ma tu nic do rzeczy. Raczej rodzaj płyty głównej z kartą graficzną i zainstalowane programy powodują niestabilność systemu. Aktualizacje XP mogą narobić więcej bigosu niż to warte, dlatego radzę pogodzić się z tą sytuacją.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
A jakieś komunikaty są wyświetlane? Czy wywala się i koniec?

Odnośnie XP: nie narzekajcie! :-) To zupełnie przyzwoity system. Jakoś nie miałem z nim nigdy większych problemów. Pod pewnym względem jest jak linux ;-) - trzeba go dopieścić, żeby smigał.

Dot. problemów z RawTherapy: zobaczcie w Podglądzie zdarzeń - może będzie jakiś ślad, pozwalający doszukać się przyczyny problemów.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Robert K. napisał/a:
Odnośnie XP: nie narzekajcie! To zupełnie przyzwoity system.

Nie mogę się nie zgodzić. Odpowiednio przycięte i wyregulowane, działa nawet na takich (obecnie zabytkowych ;-) ) maszynach jak P2/350 z 128MB RAMu. I to całkiem nieźle działa.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Robert K., wywala standardowy komunikat o (nie)wysyłaniu wiadomości do MS... Sprawdziłem przed chwilą-JPEGów też mi nie otwiera, ten sam błąd.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Kapar, jeśli dobrze kojarzę, to to okno o wysyłaniu wiadomości do MS zawiera jakieś info, jakiego pliku dotyczy błąd... (ale nie pamiętam, czy na pewno).
Możesz spróbować prawoklik na MójKomputer - Zarządzaj - Podgląd zdarzeń - Aplikacja.
Jeśli znasz mniej/więcej czas wystapienia problemu, może odczytasz tam, z czego on wynika. Jakiego procesu dotyczy. Może się okazać, że trzeba zaktualizować jakiś plik systemowy, który się namiętnie wykrzacza...
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
Złego słowa o xp nie mogę powiedzieć,zwłaszcza od czasu sp2.Na tej samej instalacji jadę już trzy lata a system mi się wywalił może ze dwa razy.Jedna zasada:nie kombinować,defragmentacja raz na czas i to wszystko.Kiedyś czyściłem rejestr,usuwałem śmieci efekt był taki że musiałem przeinstalować system.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A mi po raz kolejny przy którymś tam z rzędu obrabianym pliku wywaliło najnowsze RT, chyba wrócę na razie do PPL + Photoscape, a na RT poczekam aż będzie jakaś stabilna wersja.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
A ja aż z ciekawości ściągnąłem i zainstalowałem najświeższą wersję (betę). Śmiga milutko. Pod XP z SP3.
Aż się przyjrzę bliżej temu programowi, bo chyba znacznie lepiej teraz działa, niż jakieś pół roku temu...
 
jacek_placek  Dołączył: 06 Mar 2008
Wersja 2.4beta2 wywaliła się mi się raz po instalacji na XP. Podczas zapisu obrobionego PEFa z K10. Po ponownym uruchomieniu śmiga ładnie.
Sprawdziłem, że poprawnie edytuje PEFy z K100 i K10 oraz jpgi.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
2.4 beta 2 działa mi bez zarzutów pod Vistą 64. PEF-y z K200 nie wywołują żadnych problemów. Mam tylko nadzieję, że histogram powróci na swoje stare miejsce, bo teraz dostaję czegoś w rodzaju zeza podczas ruszania suwaczkami ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach