sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na stronce MJ pojawił się ciekawy artykuł w kilku częściach by Carl Weese:
PentaxK10D/21mm DA Autofocus
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sołtys - Dzięki za ciekawy link! A zauważyliście ten twardy dysk w części II? W/g mnie piękny!
 
simluc  Dołączył: 15 Gru 2006
kolejny test
Na stronie megapixel.net .
Podsumowanie: jakosc zdjec w swietle dziennym- 10, z lampa blyskowa- 9, jakosc obiektywu 16-45 -8 , skala 10-stopniowa.

Pozdrawiam,
Szymon
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dostałem wczoraj do ręki dwa wydrukowane test K10D : jeden w Photography Monthly , dobre kilka stron . Zanotowane słabe strony to głośny AF i nieprzewidywalne zachowanie automatycznej ekspozycji w scenach z bardzo silnym kontraste - ale bez wyjaśnienia czy chodzi o prześwietlenia czy coś innego. Jest za to uwaga że w większości sytuacji radzi sobie bardzo dobrze. Dostał wysokie oceny, w tym "features" 5 na 5 możliwych .

Drugie review jest z Pentax User , magazyn użytkowników w UK . Wbrew temu co mogłoby się wydawać po tytule, nie jest to galeria pochwał. Wymieniono jakieśsłabbe punkty; są też wykresy Imatest.

Ciekawe że lista "wad" w każdym znanym mi review wygląda inaczej - czyli ewidentnie są to drobiazgi, które dla jednego testera mają jakieś znaczenie a dla innego nie mają, albo ma inną metodologię testowania. Nie ma niczego co stanowiłoby zauważalną dla wszystkich wadę ...

EDYCJA:
chociaz glosnosc AF wlasnie pojawila sie jako wada w kolejnym drukowanym review jakie dzisiaj przeczytalemm, w Which Digital Camera. Ale w tym wlasnie kadyszka zostala oceniona bardzo wysoko "osiagi takie jak w konkurencji, ale bije wszystkich mozliwosciami".
 
Janek2006  Dołączył: 03 Sty 2007
test K10 na megapixel
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Faktem jest, że np. porównując z Canonami AF Pentaxów jest głośny. Sądzę, że przy napędzie silnikiem w korpusie nie ma innego wyjścia - jeśli AF ma chodzić w miarę szybko trzeba się pogodzić z hałasem przekładni.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Niech mi ktoś powie, bo się nie znam. Czy jeśli podepnie się te nowe szkła z USM, to tysz będzie tak samo głośno?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vesper napisał/a:
Czy jeśli podepnie się te nowe szkła z USM, to tysz będzie tak samo głośno?
A któż to wie, przecież tych szkiełek jeszcze nie ma. Niby mają mieć silniczek w sobie, ale kto ich tam wie jak będą chodziły :-P .
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Szkła Pentaxa z USM chyba dopiero w marcu mają być publicznie zaprezentowane. Te do Canona są praktycznie bezgłośne. Sądzę, że Sigma może swoje szkła z HSM (to oznaczenie USM Sigmy) dość szybko wypuścić w wersji do Pentaxa - skoro mają już te same szkła bez HSM do Pentaxa i z HSM do Canona to chyba nie będa mieli dużo roboty z wersją Pentax HSM...

[ Dodano: 2007-01-11, 22:16 ]
Tylko że znów będzie trochę dziwna sytuacja - wersja Pentax USM do K10D i Pentax bez USM do K100D i K110D... Cos mi chodzi po głowie, ze Pentax szybko wypuści K120D=K100D+USM...
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
argawen no właśnie nie wiem któż i czy w ogóle. Wiem, że nie ma, ale może to wynikać z jakichś nieznanych mi praw fizyki. Swoją drogą żadne prawa fizyki nie są mi znane w szczegółach. Za to prawo ciążenia zdaje się wyczuwam, coś mi głowa ciągnie do klawiatury. Dobranoc Państwu.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Tylko że znów będzie trochę dziwna sytuacja - wersja Pentax USM do K10D i Pentax bez USM do K100D i K110D


Wyjaśniali gdzieś, że nie będzie dwóch wersji. Będzie tylko z USM, a K100/110 i inne będą napędzały śrubokrętem.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
emigrant, to chyba bylo tylko takie teoretyzowanie i nic oficjalnie od Pentaxa jeszcze nie wiadomo. Ale trudno sobie wyobrazic zeby zrobili inaczej - wypuszczac szkla ktore mozna podlaczyc do AF tylko na jednym korpusie to troche bez sensu.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
:oops: Faktycznie coś mi się po*****yło
"
Cytat
K10D show
Posted in DSLR, News | October 16th, 2006 | No Comments »

PDML user Ken Takeshita made a thorough report from the show:

Pentax are not in a position to confirm or deny if the new SSM lenses would have a dual AF system (AF screw drive coupling)."
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No, a ja jak spytałem na targach PPE w listopadzie miłego pana z Pentaksa, czy te USMy będą działać ze starszymi puszkami, to mi z uśmiechem odpowiedział: To Pentax, tu wszystko działa ze wszystkim!

Nie sądzę, żeby te szkła były USM-only. Bez sensu by to było.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

Nie sądzę, żeby te szkła były USM-only. Bez sensu by to było.

United States Manual?
Z samym SDMem miałoby to sens, gdyby planowali puszki z entry level wypuścić ze stykami do tego, tak, by po czasie wszystko odbywało się bez udziału śrubokręta. Ale tymczasem na to raczej się nie zapowiada, więc przychylam się do zdania Jarka.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
To Pentax, tu wszystko działa ze wszystkim!
poza MZ-50, ale to inna bajka, mam nadzieję, że mamy to za sobą. No i szkoda, że nowe szkła mają być niepełnoklatkowe :cry:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
No i szkoda, że nowe szkła mają być niepełnoklatkowe
- ja licze na to ze ten 60-200 f4 bedzie od jakis 100mm uzyteczny do FF...?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
ja licze na to ze ten 60-200 f4 bedzie od jakis 100mm uzyteczny do FF...?
a ja liczę na to, że pisząc FF miałeś na myśli Full Frame, bo jakoś mrozi mnie FF/BF :-P :-P :-P :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
bo jakoś mrozi mnie FF/BF :-P :-P :-P :-P
:mrgreen: :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak pelna klatke....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach