Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Robert K., w podglądzie zdarzeń mam APLICATION ERROR :/ Kategoria BRAK, Zdarzenie 1000.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Kliknij w to dwukrotnie i przeczytaj szczegóły
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Robert K.,
Aplikacja powodująca błąd rt.exe, wersja 0.0.0.0, moduł powodujący błąd libgtkmm-2.4-1.dll, wersja 0.0.0.0, adres błędu 0x00135785.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Eeee... wracam do 2.3 :-?
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Kapar, hmmm...
Czyli jedno co wiemy, to że problem wyskakuje w bibliotece RawTherapee, a nie windowsianej... Prawdę mówiąc nie wiem, jak zadziałać. Po pierwsze: wysłałbym to info (w angielskiej wersji) do autora programu.
A doraźnie spróbowałbym czegoś banalnego, czyli odinstalowanie programu, wyczyszczenie wszystkiego, co pozostawił po sobie (m.in. w katalogu "Dane aplikacji") i po restarcie ponowna instalacja. Wiem - działanie po omacku, ale ciężko wydumać, co mogłoby pomóc.
Windowsa masz z którym SP?
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
W wolnej chwili wyczyszcze wszystko, ale wątpie, żeby to coś pomogło. RT nigdy mi nie działał :/
SP3, ale na SP2 też było to samo
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Na błędy RT jest prosta rada.Odinstalować RT i wykasować wszystko łącznie z katalogiem :c:\documents and settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\raw therapee
Mi pomogło...
 
turo5  Dołączył: 06 Lut 2008
nie rozumiem ja mam rt2.4 na xp sp3 i wszystko śmiga
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Heh, ja mam na obu systemach, przy czym pod Linuksem bliblioteki w niższych wersjach niż wymagane i też się da ;)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Miałem RT 2.3 póżniej 2.4 wszystko śmigało.Po wymianie płyty głównej i format C żadna wersja nie wczytuje plików.Instalują się ale w ogóle nie widzą RAWów.Co może być nie tak?
 
jacek_placek  Dołączył: 06 Mar 2008
Zrobiłeś reinstalację tej samej wersji? Linux, czy windows?
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Windows XP.
Po wymianie płyty głównej i format C wgrałem wersję 2.4 niby program się otwiera ale nie mogłem wczytać pliku z RAWem.Odinstalowałem i wgrałem 2,3-to samo.Kilka prób :evil: Nie mogę ustawić RT jako programu otwierającego pliki DNG.Przeglądarka Infran View i Pentax photo browser działają normalnie :roll:
 
jacek_placek  Dołączył: 06 Mar 2008
Faktycznie z nowym RT nie można skojarzyć typu pliku pod windą. Wcześniejsze wersje pozwalały na to (beta1 ale chyba jeszcze wcześniejsza wersja).
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
Nie wiem jak instalator Windowsowy, ale sprawdź czy masz najnowszy runtime GTK+
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
cerfes,
Instalator instaluje ale RT nie widzi plików ze zdjęciem RAW.
Zrobiłem przeszukanie kompa i w ogóle nie mam runtime GTK+ :-?
Przyzwyczaiłem się do RT,czyżbym musiał szukać nowej wywoływarki :-(
 
jacek_placek  Dołączył: 06 Mar 2008
A mi się udało skojarzyć plik PEF z rt.exe.
- uruchomiłem regedit
- wyedytowałem wartość klucza: My Computer\HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\rt.exe\shell\open\command
na prawidłową, tzn wpisałem taką ścieżkę w której rzeczywiście mam program rt.exe.
U mnie jest to:
"D:\programs\free\Raw Therapee\rt.exe" "%1"

Miałem tu błędną ścieżkę - wydaje mi się, że instalowałem kiedyś poprzednią wersję w inne miejsce, potem zmieniłem zdanie i bieżącą wersję zainstalowałem w innym miejscu. Stąd mógł być ten błędny wpis.

Zobacz co tam masz, może też jest coś namieszane.
Nie mam tu żadnego pliku DNG, ale dla PEFów już mi działa.

PS
Dany - nie rozumiem tego co piszesz: "RT nie widzi plików ze zdjęciem RAW"
Pytanie - jak odpalisz RT i wybierzesz katalog w którym masz RAWy to pokazują się na dole miniaturki, czy nie?
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Po odpaleniu RT mogę w nim otworzyć np D\zdjęcia\portrety\ ale w portretach nie ma żadnej miniaturki,tak jakby był pusty.
Przedtem miałem zainstalowany RT na dysku D a teraz zainstalowałem na "C" czyli mam podobną sytuację do twojej.Ścieżek dostępu nie rozumiem,poproszę o pomoc kolegę.
 
jacek_placek  Dołączył: 06 Mar 2008
Dany, nie wiem, czy będę w stanie Ci pomóc.

Ja miałem inny przypadek. Mój RT pokazywał miniaturki, ale nie potrafił otworzyć pliku PEF'a przy pomocy kliknięcia na pliku z poziomu systemu.

Generalnie masz coś nieźle zamieszane.
Może to sprawa rejestru windy, ale niekoniecznie. Piszesz, że poprzednio miałeś instalację na dysku D, teraz masz na C. Po drodze formatowałeś dysk C, czyli później najprawdopodobniej musiałeś robić instalację windowsa. Jeśli zrobiłeś instalację systemu, masz nowy rejestr, który nic nie wie o poprzednim miejscu instalacji RT.
Jeśli masz system zainstalowany na innym dysku niż C, to nie musiałeś reinstalować systemu i rejestr może byc nieco skopany.

Moim zdaniem, niezależnie od sytuacji jaką miałeś wcześniej po prostu odinstaluj RT,
następnie odpal program regedit (Start, potem Run/Uruchom program, wpisz regedit i naciśnij OK). Potem ustaw kursor na samej górze i wyszukaj wpisów: Raw Therapee, później Therapee, później rt.exe i wszystkie wpisy związane z RT wykasuj. Szukaj w kluczach, wartościach i danych (zaznacz wszystkie checkboxy).

Jak już wyczyścisz rejestr zainstaluj tą wersję RT, która poprzednio Ci działała.
Jeśli znowu zadziała, to zainstaluj wersję bieżącą.
Jeśli poprzednia wersja nie zadziała... to nie wiem, reinstalacja systemu?
Może warto zapytać u źródła, czyli gdzieś na forum związanym z RT.

Nie mam K200, więc nie mogę sprawdzić, czy RT obsługuje RAWy z tego modelu, ale na stronie RT jest napisane, że tak.

Daj znać, co udało Ci się zrobić. I podawaj więcej informacji, wtedy nie trzeba będzie się domyślać albo pytać. Powodzenia.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
jacek_placek, Pogrzebaliśmy w rejestrze z kolegą który ma trochę pojęcia-nie pomogło :-( .Skoro RT nie chce u mnie pracować,rozejrzę się za czymś innym ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Ostatnio bawiłem się RT w wersji 2.3- przyznam, że program ciekawy ALE dlaczego zdjęcia wychodzą takie zaszumione? jpeg z raw na ISO 400 wyglądał jakby był robiony na 800 albo więcej, podczas gdy na RawCamera albo w PPLu było normalnie... Czary?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach